Zeki Bilge İlkokulu Özalp´ta
Okuyorum Oynuyorum,Paylaşıyorum Prjesini Büyük Bir Başarı İle Yürüten Zeki Bilge İlkokulu Projenin Finalini Van İlimizin Özalp İlçesinde Gerçekleştirdi.
Tarih: 10.4.2018 12:53:54/ 5579okunma / 0yorum

Kütüphane Haftası sebebi ile İlçemiz Zeki Bilge İlkokulu tarafından gerçekleştirilen “Okuyorum,Oynuyorum,Paylaşıyorum”  projesi etkinlikleri kapsamında İlçemiz Zeki Bilge İlkokulu Proje Ekibi Van İlinin Özalp İlçesine bağlı Kırkçalı İlkokulundaki etkinliklerini tamamladı.

GİDEREM VAN´A DOĞRU

Eski bir türkü vardır Sevgili Çaykara Gündem Dostları.Hepimiz severek büyük bir keyif ile dinleriz o türküyü…Öyle diyor türkü sözleri;

Giderem Van´a doğru

Yolum İran´a Doğru”

Evet tıpkı bu türküde olduğu gibi.Proje Ekibimiz de Çaykara Kaymakamlığı ve de Çaykara Belediyesi tarafından kendilerine temin edilen özel bir araç ile Özalp İlçesine doğru yola çıktılar./resimler/2018-4/10/1300215652141.jpgZeki Bilge İlkokulu Müdürü İzzet Gönan,Çaykara Kaymakamlığı VHKİ Memuru Resul Semiz ,Proje Koordinatörleri İlçemiz Zeki Bilge İlkokulu Sınıf Öğretmenleri Bayram Ergin ve Ahmet Pakiş Kamyon ve de Özel Araçları ile Özalp İlçemize gittiler.

Proje Ekibimizi Özalp İlçemizde Özalp Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ferhat Vardar ile Özalp İlçesi Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Çaykara Uzungöl´lü Hemşerimiz Abdullah Zengin karşıladılar.

İLK DURAK KIRKÇALI İLKOKULU

Proje ekibimiz Projenin ilk durağı olan ve de Özalp İlçesine en uzak okullardan bir tanesi olan Kırkçalı İlkokuluna gittiler.

Proje Ekibimiz Okul Yöneticileri öğretmenler ve de Öğrenciler  tarafından büyük bir ilgi ile karşılandılar.

/resimler/2018-4/10/1300596746596.jpgHiç zaman kaybetmeden okulumuzun bahçesine oyun stantları kuruldu.Ömürlerinde ilk defa böylesine bir hizmetin kendi okullarında gerçekleştiğini gören öğrencilerimiz çok büyük bir coşku içerisinde gönüllerince oyun oynayarak belki de ömürlerinin en mutlu günlerinden bir tanesini yaşadılar.

Okulumuza komşu olan 2 mezra okulumuzun da minibüsler ile Kırkçalı İlkokuluna taşınmasının ardından okulun bahçesi adeta bir bayram yerine döndü.

Yaklaşık 300 öğrenci büyük bir coşku içersinde hem oynadılar hem de hayallerinde yaşattıkları oyuncak ve kitapların kendilerine dağıtılması ile ömürlerinin en mutlu gününü yaşamış oldular.

Proje ekibi tarafından getirilen yüzlerce oyuncak ve hikaye kitabı her öğrenciye dağıtıldı.Sevinçleri ikiye katlanan öğrenciler bu hediyeler ile ikinci bir bayram daha yaşamış oldular.

BİR BAYRAM DA TEPEDAM´DA

Kırçalı İlkokulundan ayrılan Proje Ekibimiz Oyun Parkuru kitap ve oyuncaklar ile birlikte Özalp İlçemizin bir başka okuluna doğru yola çıktılar.

Özalp İlçemize bağlı Tepedam İlkokuluna ulaşan proje ekibimiz bu okulumuzda da öğrencilerimizin yoğun ilgisi ile karşılaştılar./resimler/2018-4/10/1301301590961.jpgYaklaşık 250 öğrenci mevcudu bulunan Tepedam İlkokulu öğrencileri gün boyunca kitap,oyuncak ve oyun parkuruna doyarak muhteşem bir gün geçirdiler.

KAYMAKAM VARDAR´DAN PROJE EKİBİMİZE SABAH KAHVALTISI

9 Nisan 2018 Pazartesi Günü gerçekleştirilen Okul Etkinliklerinin ardından geceyi Özalp İlçesinde geçiren Proje Ekibimize 10 Nisan Salı Sabahı Özalp Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ferhat Vardar tarafından Çaykara´lı Hemşerilerimizin ikamet ettiği Emek Köyümüzde sabah kahvaltısı ikramı gerçekleştirildi.

Muhteşem bir sohbet ortamında gerçekleştirilen sabah kahvaltısında Emek Köyümüzde yaşayan Çaykara´lı Hemşerilerimizin heyecanları gözlerinden kaçmadı.

MUHTAR KORKMAZ´DAN MUHTEŞEM AĞIRLAMA

Proje Ekibimizi Özalp Emek Köyümüzde Emek Mahallesi Muhtarımız Abdullah Korkmaz ağırladı.Özalp Kaymakamı Ferhat Vardar ile birlikte Muhtar Korkmaz´a konuk olan proje ekibimiz kendilerini muhteşem bir sohbet ortamının ortasında buldular.

Memleket özlemi çeken Emek Köyümüzde yaşayan hemşerilerimizin tamamı Muhtar Abdullah Korkmaz´ın evine doldu ve sabah kahvaltısı muhteşem bir sohbet ortamında gerçekleştirildi. 

GÖNAN –ÇOCUKLARIN AŞIRI İLGİSİ BİZLERİ ÇOK DUYGULANDIRDI

Projenin özetini öğrencilerin Sosyal ve de Kültürel faaliyetler ile eğlenerek daha ç.ok kitaba ulaşmasını ve okumasını sağlamak olarak ifade eden Zeki Bilge İlkokulu Müdürü İzzet Gönan öğrencilerimizin bu etkinliği gerçekleştirirken onların sahip oldukları bu imkanlara sahip olamayan diğer arkadaşları ile Empati kurup kitap ve oyuncaklarını onlarla paylaşmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKANINA TEŞEKKÜR

Bu muhteşem Ortamı kendilerine yaşatan ve de yüreği coşku ve sevinç dolu çocuklarımız ile buluşmalarını sağlayan Çaykara Kaymakamı Sayın İhsan Ayrancı´ya,Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok´a,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Çamurali´ye teşekkür eden Proje Koordinatörü İzzet Gönan ayrıca projeyi çok büyük bir başarı ile yürüten Öğretmen Arkadaşları Ahmet Pakiş ve Bayram Ergin´e de teşekkür etti.

İyilik yapma davranışı ile birlikte paylaşma ve Yardımlaşma duygusunun öğrencilerimizde oluşmasının en önemli hedeflerinden bir tanesi olduğunu ifade eden Proje Koordinatörü İzzet Gönan “Ben” duygusu yerine “Biz” bilincinin kazandırılması ve de Toplumsal Yardımlaşma ve de Dayanışma duygusunu kazandırmanın Projelerinin Temel Yapı Taşlarını oluşturduğunu sözlerine ekledi.

/resimler/2018-4/10/1306168471632.jpgÖzalp İlçesinde gittikleri her okulda öğrenciler tarafından muhteşem bir şekilde karşılandıklarını ve de öğrencilerin gözlerinde sevgi ve umut parıltılarının kendilerini çok duygulandırdığını ifade eden Proje Koordinatörü İzzet Gönan  imkanları sınırlı olan ve de ömürleri boyunca oyuncak görmeyen,oyun parkurunu sadece televizyonlardan izleyen bu çocukların en büyük hayallerini proje sayesinde gerçeğe dönüştürdüklerini sözlerine ekledi.

Ektikleri Sevgi tohumlarının bundan sonra da artarak ve de büyüyerek devam edeceğini ifade eden Zeki Bilge İlkokulu Müdürü İzet Gönan bu tohumların yeşerip büyüyeceğini ve de ektikleri sevgi tohumlarının ileride çocuklarımızın hayatına yön vereceğini sözlerine ekledi.

Haber:Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Zeki Bilge İlkokulu Özalp
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çanakkale Şiiri Şampiyonları Belli Oldu
Çanakkale Şiiri Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara´da Çanakkale Şiiri Şampiyonları belli oldu.
Çaykara Müdürlerini Uğurladı
Çaykara Müdürlerini Uğurladı
Uzun seneler Çaykara İlçesine hem öğretmen olarak hem de yönetici olarak çok faydalı hizmetler verdikten sonra Çaykara İlçemizden ayrılan Öğretmenler Ali Leblebici.Şükrü Kara ve Ebubekir Çelik için Uzungöl İnan Kardeşler Restaurant´ta Uğurlama töreni gerçekleştirildi.
Zeki Bilge Ortaokul Müdürü İlçemize Veda Etti
Zeki Bilge Ortaokul Müdürü İlçemize Veda Etti
İlçemiz Zeki Bilge Ortaokulu Müdürü Şükrü Kara 2019 Yılı Özür Grubu Eş Durumu atamaları sebebi ile tayininin Gümüşhane´ye çıkması sebebi ile Çaykara İlçesinden ayrılarak Gümüşhane İline gitti.
Çaykara´da Eğitimde Dur Durak Yok!
Çaykara´da Eğitimde Dur Durak Yok!
Çaykara´da okullarda karne tatili olmasına rağmen 12 sınıflar için üniversiteye hazırlanan öğrenciler için hazırlık kursları devam ediyor.
Çaykara Karnesini Aldı
Çaykara Karnesini Aldı
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Dönemi Sona Ermesi Dolayısı İle Okullarımızda Karne Törenleri Gerçekleştirildi.
Çaykara´da Bayanlar Üretiyor!
Çaykara´da Bayanlar Üretiyor!
Çaykara Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ‘Feretiko´ tezgâhlarında çalışan bayanlar çevre dostu ‘bez´ torba ürettiler.
Çaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Atandı
Çaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Atandı
Çaykara ilçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atanan İrfan Topal, görevine başladı.
Çaykara´ya 6 Beyaz Bayrak 1 Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara´ya 6 Beyaz Bayrak 1 Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara İlçesine 6 Beyaz Bayrak…1 Okulumuza ise “Beslenme Dostu Okul” Ödülü verildi
Çaykara´da Siyer Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara´da Siyer Şampiyonları Belli Oldu
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından gerçekleştirilen Siyer-i Nebi Yarışmasında Çaykara İlçemizde ve Trabzon İlimizde dereceye giren öğrenciler belli oldu.
Dernekpazarı´nda Kariyer Günleri
Dernekpazarı´nda Kariyer Günleri
Dernekpazarı Milli eğitim müdürlüğü öğrencilere yönelik Avukatlık mesleğini tanıtıcı kariyer günleri düzenledi.
Çaykara İmam Hatip´ten Büyük Başarı
Çaykara İmam Hatip´ten Büyük Başarı
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yarışmada Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışmasında Gülname Küçük Trabzon Şampiyonu olurken Genç Seda Kur´an-ı Kerim Okuma Yarışmasında ise Emine Büşra Uğur Trabzon Şampiyonu olmayı başardılar.
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon şube başkanlığı tarafından hazırlanan, efsane öğretmen Çaykaralı hemşerimiz Ahmet Nurettin Gürsoy hocamızın onuruna 28.1.2018 tarihinde program düzenledi.
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Bu Yazımızda Çaykara İlçemizde Eğitimin Temel Yapı Taşları Deva Kız Öğrenci Yurdu ve Yerekaban Erkek Öğrenci Yurdumuzu Sizlere Tanıtmaya Çalışacağız.
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan ayrılamadı.2017 Yılı İl İçi Atamaları Sonucunda Akçaabat İmam Hatip Lisesine Öğretmen olarak atanan,1 sene daha Çaykara İlçemizde geçici görev ile çalıştıktan sonra 2018 Yılı Eylül Ayı itibarı ile Çaykara İlçemize veda ederek Akçaabat İlçemizde göreve başlayan Yönetici Arkadaşımız Zihni Boz yeniden Çaykara İlçemize geri döndü.
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Çaykara Kaymakamı Salih çiğdem Ataköy MTAL(Meleki ve Teknik Anadolu lisesi) Öğrencileri ile akşam yemeğinde bir araya gelerek öğrencilerimizin sorunlarını dinledi.
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Trabzon Arge binasında 9-11 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen ilk ayağı 9 Ekim 2018 Salı Günü gerçekleşen Tübitak 4007 "Trabzon Bilimle Buluşuyor" projesi kapsamında, Trabzon´un Teknofest´i olarak adlandırılan Bilim ve Teknoloji Şenliğine Zeki Bilge Orta okulu olarak 30 öğrenci ile katılım gerçekleştirdi
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Çaykara Muhtarı Mehmet Savaş Dündar ve Okul Aile Birliği Çaykara Zeki Bilge Eğitim Kurumları Fiziki İmkan Yetersizliği Sebebi İle Yeni Okul Binası Yapımı İçin Çalışmalara Başladı
Uzungöl ve Eğitim
Uzungöl ve Eğitim
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl ve Eğitim" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Öğrencilerimizin okullarımıza ulaşabilmeleri anlamında en tehlikeli yerlerden bir tanesi Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin ön kısmı.Öğrencilerimiz okuldan çıktıkları anda direk trafik ile karşı karşıya kalıyorlar.
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da eğitim başarılarının daha ileriye taşınması için ,“ İlkokul, Ortaokul ve İmam-Hatip okulu Yapma Yaşatma, Koruma ve Güzelleştirme ” adı ile yeni bir dernek kuruldu.
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara ve Dernekpazari Eğitim Vakfı 2018-2019 Öğretim yılı burs başvuruları başladı
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Akademik anlamda elde ettikleri başarı ve Ülkemizdeki çeşitli Üniversitelerin en önemli Bölümlerine Yerleştirmiş olduğu öğrenciler ile Eğitim Alanında Çaykara İlçemizin Gurur Kaynağı olan Çaykara Anadolu Lisesi 2018 Yılı LYS Sonuçlarında bir kere daha farkını ortaya koydu.
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Zihni Boz tayininin çıkması sebebi ile Çaykara İlçemize veda etti.
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinden Üniversiteye Yerleşen Öğrenciler Belli Oldu.
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
MEB Bilim Fuarı Destekleme Programı çerçevesinde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından hazırlanan Bilim Fuarı açılış töreni gerçekleştirildi.
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi ve Öğrenme Şenliği Çaykara Halk Eğitim Merkezi Binasında gerçekleştirilen tören ile Çaykara Halkımızın beğenisine sunulmaya başlandı.
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran Eğitim Kurumları Hazırladığı 12 Proje İle 13-14 Mayıs´ta Yapılacak Olan Bilim Fuarına Hazırlanıyor
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi