Zeki Bilge İlkokulu Özalp´ta
Okuyorum Oynuyorum,Paylaşıyorum Prjesini Büyük Bir Başarı İle Yürüten Zeki Bilge İlkokulu Projenin Finalini Van İlimizin Özalp İlçesinde Gerçekleştirdi.
Tarih: 10.4.2018 12:53:54/ 5011okunma / 0yorum

Kütüphane Haftası sebebi ile İlçemiz Zeki Bilge İlkokulu tarafından gerçekleştirilen “Okuyorum,Oynuyorum,Paylaşıyorum”  projesi etkinlikleri kapsamında İlçemiz Zeki Bilge İlkokulu Proje Ekibi Van İlinin Özalp İlçesine bağlı Kırkçalı İlkokulundaki etkinliklerini tamamladı.

GİDEREM VAN´A DOĞRU

Eski bir türkü vardır Sevgili Çaykara Gündem Dostları.Hepimiz severek büyük bir keyif ile dinleriz o türküyü…Öyle diyor türkü sözleri;

Giderem Van´a doğru

Yolum İran´a Doğru”

Evet tıpkı bu türküde olduğu gibi.Proje Ekibimiz de Çaykara Kaymakamlığı ve de Çaykara Belediyesi tarafından kendilerine temin edilen özel bir araç ile Özalp İlçesine doğru yola çıktılar./resimler/2018-4/10/1300215652141.jpgZeki Bilge İlkokulu Müdürü İzzet Gönan,Çaykara Kaymakamlığı VHKİ Memuru Resul Semiz ,Proje Koordinatörleri İlçemiz Zeki Bilge İlkokulu Sınıf Öğretmenleri Bayram Ergin ve Ahmet Pakiş Kamyon ve de Özel Araçları ile Özalp İlçemize gittiler.

Proje Ekibimizi Özalp İlçemizde Özalp Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ferhat Vardar ile Özalp İlçesi Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Çaykara Uzungöl´lü Hemşerimiz Abdullah Zengin karşıladılar.

İLK DURAK KIRKÇALI İLKOKULU

Proje ekibimiz Projenin ilk durağı olan ve de Özalp İlçesine en uzak okullardan bir tanesi olan Kırkçalı İlkokuluna gittiler.

Proje Ekibimiz Okul Yöneticileri öğretmenler ve de Öğrenciler  tarafından büyük bir ilgi ile karşılandılar.

/resimler/2018-4/10/1300596746596.jpgHiç zaman kaybetmeden okulumuzun bahçesine oyun stantları kuruldu.Ömürlerinde ilk defa böylesine bir hizmetin kendi okullarında gerçekleştiğini gören öğrencilerimiz çok büyük bir coşku içerisinde gönüllerince oyun oynayarak belki de ömürlerinin en mutlu günlerinden bir tanesini yaşadılar.

Okulumuza komşu olan 2 mezra okulumuzun da minibüsler ile Kırkçalı İlkokuluna taşınmasının ardından okulun bahçesi adeta bir bayram yerine döndü.

Yaklaşık 300 öğrenci büyük bir coşku içersinde hem oynadılar hem de hayallerinde yaşattıkları oyuncak ve kitapların kendilerine dağıtılması ile ömürlerinin en mutlu gününü yaşamış oldular.

Proje ekibi tarafından getirilen yüzlerce oyuncak ve hikaye kitabı her öğrenciye dağıtıldı.Sevinçleri ikiye katlanan öğrenciler bu hediyeler ile ikinci bir bayram daha yaşamış oldular.

BİR BAYRAM DA TEPEDAM´DA

Kırçalı İlkokulundan ayrılan Proje Ekibimiz Oyun Parkuru kitap ve oyuncaklar ile birlikte Özalp İlçemizin bir başka okuluna doğru yola çıktılar.

Özalp İlçemize bağlı Tepedam İlkokuluna ulaşan proje ekibimiz bu okulumuzda da öğrencilerimizin yoğun ilgisi ile karşılaştılar./resimler/2018-4/10/1301301590961.jpgYaklaşık 250 öğrenci mevcudu bulunan Tepedam İlkokulu öğrencileri gün boyunca kitap,oyuncak ve oyun parkuruna doyarak muhteşem bir gün geçirdiler.

KAYMAKAM VARDAR´DAN PROJE EKİBİMİZE SABAH KAHVALTISI

9 Nisan 2018 Pazartesi Günü gerçekleştirilen Okul Etkinliklerinin ardından geceyi Özalp İlçesinde geçiren Proje Ekibimize 10 Nisan Salı Sabahı Özalp Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ferhat Vardar tarafından Çaykara´lı Hemşerilerimizin ikamet ettiği Emek Köyümüzde sabah kahvaltısı ikramı gerçekleştirildi.

Muhteşem bir sohbet ortamında gerçekleştirilen sabah kahvaltısında Emek Köyümüzde yaşayan Çaykara´lı Hemşerilerimizin heyecanları gözlerinden kaçmadı.

MUHTAR KORKMAZ´DAN MUHTEŞEM AĞIRLAMA

Proje Ekibimizi Özalp Emek Köyümüzde Emek Mahallesi Muhtarımız Abdullah Korkmaz ağırladı.Özalp Kaymakamı Ferhat Vardar ile birlikte Muhtar Korkmaz´a konuk olan proje ekibimiz kendilerini muhteşem bir sohbet ortamının ortasında buldular.

Memleket özlemi çeken Emek Köyümüzde yaşayan hemşerilerimizin tamamı Muhtar Abdullah Korkmaz´ın evine doldu ve sabah kahvaltısı muhteşem bir sohbet ortamında gerçekleştirildi. 

GÖNAN –ÇOCUKLARIN AŞIRI İLGİSİ BİZLERİ ÇOK DUYGULANDIRDI

Projenin özetini öğrencilerin Sosyal ve de Kültürel faaliyetler ile eğlenerek daha ç.ok kitaba ulaşmasını ve okumasını sağlamak olarak ifade eden Zeki Bilge İlkokulu Müdürü İzzet Gönan öğrencilerimizin bu etkinliği gerçekleştirirken onların sahip oldukları bu imkanlara sahip olamayan diğer arkadaşları ile Empati kurup kitap ve oyuncaklarını onlarla paylaşmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKANINA TEŞEKKÜR

Bu muhteşem Ortamı kendilerine yaşatan ve de yüreği coşku ve sevinç dolu çocuklarımız ile buluşmalarını sağlayan Çaykara Kaymakamı Sayın İhsan Ayrancı´ya,Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok´a,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Çamurali´ye teşekkür eden Proje Koordinatörü İzzet Gönan ayrıca projeyi çok büyük bir başarı ile yürüten Öğretmen Arkadaşları Ahmet Pakiş ve Bayram Ergin´e de teşekkür etti.

İyilik yapma davranışı ile birlikte paylaşma ve Yardımlaşma duygusunun öğrencilerimizde oluşmasının en önemli hedeflerinden bir tanesi olduğunu ifade eden Proje Koordinatörü İzzet Gönan “Ben” duygusu yerine “Biz” bilincinin kazandırılması ve de Toplumsal Yardımlaşma ve de Dayanışma duygusunu kazandırmanın Projelerinin Temel Yapı Taşlarını oluşturduğunu sözlerine ekledi.

/resimler/2018-4/10/1306168471632.jpgÖzalp İlçesinde gittikleri her okulda öğrenciler tarafından muhteşem bir şekilde karşılandıklarını ve de öğrencilerin gözlerinde sevgi ve umut parıltılarının kendilerini çok duygulandırdığını ifade eden Proje Koordinatörü İzzet Gönan  imkanları sınırlı olan ve de ömürleri boyunca oyuncak görmeyen,oyun parkurunu sadece televizyonlardan izleyen bu çocukların en büyük hayallerini proje sayesinde gerçeğe dönüştürdüklerini sözlerine ekledi.

Ektikleri Sevgi tohumlarının bundan sonra da artarak ve de büyüyerek devam edeceğini ifade eden Zeki Bilge İlkokulu Müdürü İzet Gönan bu tohumların yeşerip büyüyeceğini ve de ektikleri sevgi tohumlarının ileride çocuklarımızın hayatına yön vereceğini sözlerine ekledi.

Haber:Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Zeki Bilge İlkokulu Özalp
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara ve Dernekpazari Eğitim Vakfı 2018-2019 Öğretim yılı burs başvuruları başladı
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Akademik anlamda elde ettikleri başarı ve Ülkemizdeki çeşitli Üniversitelerin en önemli Bölümlerine Yerleştirmiş olduğu öğrenciler ile Eğitim Alanında Çaykara İlçemizin Gurur Kaynağı olan Çaykara Anadolu Lisesi 2018 Yılı LYS Sonuçlarında bir kere daha farkını ortaya koydu.
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Zihni Boz tayininin çıkması sebebi ile Çaykara İlçemize veda etti.
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinden Üniversiteye Yerleşen Öğrenciler Belli Oldu.
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
MEB Bilim Fuarı Destekleme Programı çerçevesinde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından hazırlanan Bilim Fuarı açılış töreni gerçekleştirildi.
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi ve Öğrenme Şenliği Çaykara Halk Eğitim Merkezi Binasında gerçekleştirilen tören ile Çaykara Halkımızın beğenisine sunulmaya başlandı.
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran Eğitim Kurumları Hazırladığı 12 Proje İle 13-14 Mayıs´ta Yapılacak Olan Bilim Fuarına Hazırlanıyor
Çaykara İmam Hatip´ten İki Trabzon İkinciliği
Çaykara İmam Hatip´ten İki Trabzon İkinciliği
9.Uluslararası Arapça Yarışmalarında Lise Öğrencileri Kategorisinde Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Arapça Metin Canlandırma ve Arapça şiir okuma Dallarında da Trabzon İl İkincisi Olmayı Başardılar
Taşkıran´da Her çocuğun Bir meyve Fidanı Var
Taşkıran´da Her çocuğun Bir meyve Fidanı Var
Okul Müdürü İdris hacımahmutoğlu Tarafından Proje Kapsamında Temin edilen 170 Meyve Fidanı Öğrencilere Dağıtıldı
Çaykara Metin Canlandırmada Trabzon Şampiyonu
Çaykara Metin Canlandırmada Trabzon Şampiyonu
9.Uluslararası Arapça Yarışmalarında Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Metin Canlandırma Dalında Trabzon Şampiyonu Olmayı Başardı
Milli Eğitim İle Müftülükten İş Birliği Protokolü
Milli Eğitim İle Müftülükten İş Birliği Protokolü
Çaykara Müftülüğü İle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
Okuyorum,Oynuyorum,Paylaşıyorum Projesi Başlıyor
Okuyorum,Oynuyorum,Paylaşıyorum Projesi Başlıyor
Kütüphaneler Haftası Kapsamında İlçemiz Zeki Bilge İlkokulu Tarafından Gerçekleştirilen Okuyorum,Oynuyorum Paylaşıyorum Projesi Bu Sene Üçüncü Defa Gerçekleştiriliyor.
İmam Hatip İmaginary Sergisinde
İmam Hatip İmaginary Sergisinde
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri KTÜ Fen Fakültesi Matematik Bölümünde Açılan İmaginary Sergisini Ziyaret Ettiler
Zeki Bilge´den Sivil Savunma Tatbikatı
Zeki Bilge´den Sivil Savunma Tatbikatı
Zeki Bilge Eğitim Kurumları Tarafından Deprem Ve Yangın Tatbikatı Gerçekleştirildi.
Çaykara´da Karne Heyecanı
Çaykara´da Karne Heyecanı
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Dönemi Okullarımızda Gerçekleştirilen Çeşitli Törenler İle Tamamlandı
Taner Müdür Türkiye On Dokuzuncusu
Taner Müdür Türkiye On Dokuzuncusu
Ülke Genelinde Düzenlenen Klavye Kullanma Yarışmasında Köknar Ortaokulu Müdürümüz Taner Bayır Türkiye On Dokuzuncusu Olmayı Başardı
Çaykara Ödüllerini Aldı
Çaykara Ödüllerini Aldı
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Gerçekleştirilen Kitap Okuma Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilerimiz Ödüllerini Aldılar.
Köknar Ortaokulu Trabzon´da
Köknar Ortaokulu Trabzon´da
Köknar Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencileri 6 Ocak 2018 Cumartesi Günü Trabzon´da Çeşitli Etkinlikler Gerçekleştirdiler
Siyer Şampiyonları Ödüllerini Aldı
Siyer Şampiyonları Ödüllerini Aldı
TGV Tarafından Düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışmalarında Çaykara İlçemizden Dereceye Giren 40 Öğrenciye Ödülleri Dağıtıldı.
Siyer´de Fatma Şahin Trabzon Şampiyonu
Siyer´de Fatma Şahin Trabzon Şampiyonu
Anadolu Gençlik Derneği(AGD) Tarafından Düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışmasında Sonuçlar Açıklandı
İmam Hatip´ten Bir Şampiyon,Bir Dördüncü
İmam Hatip´ten Bir Şampiyon,Bir Dördüncü
Trabzon´da Gerçekleştirilen Genç Nida Hafızlık ve Kur´an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışmalarında Öğrencilerimiz Bir Trabzon Şampiyonluğu Bir De Dördüncülük Elde Ettiler.
Çaykara´da Okullar 1 Gün Tatil Edildi
Çaykara´da Okullar 1 Gün Tatil Edildi
Çaykara´da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.
Öğrencilerimiz İstanbul´da
Öğrencilerimiz İstanbul´da
Kitapların Dünyasından Tarihe Yolculuk Projesi Ekibimiz İstanbul´a Ulaştı
Çaykaralı Öğrenciler Bilecik´te
Çaykaralı Öğrenciler Bilecik´te
Çaykara Belediyesi Fakir Öğrencileri Koruma Derneği Tarafından Çanakkale Gezisine Gönderilen 180 Öğrencimiz Bilecik İlimize Ulaştılar
Çaykara´dan İki Şampiyon Bir İkinci
Çaykara´dan İki Şampiyon Bir İkinci
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Düzenlenen Kitap Okuma Yarışmasında Çaykara İlçemiz İki Sınıfta Birinci Olurken Bir Sınıfta Da İkinci Oldu
Köknar Ortaokulu Uzungöl´de
Köknar Ortaokulu Uzungöl´de
Köknar Ortaokulu Öğretmen Ve Öğrencilerine İş adamı Sinan İnan Tarafından Uzungöl´de Yemek İkramı Gerçekleştirildi.
Kaymakam Ayrancı´dan Emekli Öğretmenlere Ziyaret
Kaymakam Ayrancı´dan Emekli Öğretmenlere Ziyaret
24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebeti İle Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Emekli Öğretmenleri Evlerinde Ziyaret Etti.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
18 °C
Salı
20 °C
Çarşamba
17 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi