Zeki Bilge İlkokulundan Etkinlik ve Altyapı Yağmuru
İlçemiz Zeki Bilge İlkokulu 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Etkinlik ve Organizasyonları hız kesmeden devam ediyor.
Tarih: 26.11.2019 12:33:27

ZEKİ BİLGE İLKOKULUNDAN ETKİNLİK VE ALTYAPI YAĞMURU

İlçemiz Zeki Bilge İlkokulu 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Etkinlik ve Organizasyonları hız kesmeden devam ediyor.

Çaykara İlçesinin en önemli Eğitim Kurumlarından olan ve Eğitim Öğretim alanındaki örnek çalışmaları ve uygulamaları ile Ülkemizdeki bir çok okula Rol Model olmayı başaran İlçemiz Zeki Bilge İlkokulu hem akademik başarı hem sosyal ve kültürel etkinlikler anlamında 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında da örnek uygulamalarına devam ediyor.

/resimler/2019-11/26/1236314604977.jpg

Kaliteli  ve İlçemiz ile Öğrencilerimizi yakından tanıyan Nitelikli Öğretmen Kadrosuna sahip olan Zeki Bilge İlkokulu Öğrencilerimizin iyi bir Altyapı ile Ortaokul ,Lise ve Üniversiteye hazırlanabilmesi için Çocuklarımızı sağlam temeller üzerinde yetiştirmeye çalışıyor.

Okulumuzda 2019 Yılı Eylül Ayında Yeni Atanan Okul Müdürü İbrahim GARİP okulumuza çok çabuk uyum sağlamış durumda.Müdür Yardımcısı Zeynep Kılıç ile birlikte Okul Aile Birliği Başkanı Resul Semiz´in de bu güzel Ekibe Katılması ile mükemmel bir planlama ile hem öğrencilerimizin Akademik anlamda iyi bir altyapıya sahip olmalarını sağlıyorlar hem de düzenledikleri çeşitli Sosyal ve Kültürel Organizasyonlar ile Öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyorlar.

/resimler/2019-11/26/1237076011826.jpg

İşte 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının ilk Üç Ayı içerisinde Zeki Bilge İlkokulumuzun gerçekleştirmiş olduğu etkinliklerden sadece birkaç tanesi.

HAREKET NOKTASI ÇOCUĞUMUZUN DÜNYASI

Çocuğun Oyun Dünyasından hareket ederek Davranışların kalıcı bir halde çocuklarımıza kazandırılmasının hedef alındığı Zeki Bilge İlkokulunda gerçekleştirilen tüm Eğitim ile Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Çocuklarımızın Oyun Dünysasını içine katarak gerçekleştiriliyor

1-MİNİK SPORCULAR YÜZMEYİ ÖĞRENİYOR

Okulumuzda Öğrencilerimiz haftanın belirli günlerinde Of Gençlik Merkezinde bulunan havuzlarımıza getiriliyor.Burada Profesyonel Yüzme Hocaları refakatinde çocuklarımıza yüzme Kursları veriliyor.Bu şekilde çocuklarımız hem dinlenmiş oluyor hem de Yüzmeyi Profesyonel bir şekilde öğrenmiş oluyor.

/resimler/2019-11/26/1237489294066.jpg

2-SATRANÇ KEYİF VEREN BİR OYUN

Satranç Oyunu Tüm Sınıflarımızda Öğretmen Arkadaşlarımız tarafından Öğrencilerimize öğretiliyor Zeki Bilge İlkokulumuzda…Ayrıca Okul Genelinde Satranç Turnuvasına katılmak isteyen Öğrencilerimiz Gönüllü Öğretmen Arkadaşlarımızın Refakatinde Ders Dışı Eğitim Çalışmaları Kapsamında Satranç Turnuvalarına hazırlanıyorlar.

/resimler/2019-11/26/1238585857741.jpg

Öğretmenlerimizin bu özverili çalışmaları sonuçlarını veriyor tabi.24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile İlçemizde bulunan İlkokullar arasında düzenlenen Satranç Turnuvasında Kürsünün 1 ve İkincilik basamağı Zeki Bilge İlkokulumuza ait.

Şampiyonluk Kürsüsünde Muhammet Emin Saylan Otururken Aynı Okulumuzdan Berat Gergin ise İkincilik Kürsüsüne çıkmayı başardı.

3-PİKNİK ORGANİZASYONLARI GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Okul Yöneticilerimizin Öğrencilere Yönelik Piknik Organizasyonları da göz kamaştırıyor okulumuzda.Okul Aile Birliği Başkanı Resul SEMİZ´in Kıymetli katkıları ile Öğrencilerimiz belirli periyotlar ile Çaykara İlçemizin değişik yerlerinde Piknik Organizasyonlarına götürülüyor.

/resimler/2019-11/26/1239421796130.jpg

Bu Şekilde Öğrencilerimizde hem Doğa Bilinci Oluşturuluyor hem Çevremizi Temiz ve Düzenli Tutma Davranışı kazandırılıyor hem de öğrencilerimizin dinlenmeleri sağlanıyor.

4-SİNEMA UFKUMUZU AÇIYOR

Zeki Bilge İlkokulumuzda Öğrencilerimizin Teknolojiden de uzak kalmamaları sağlanıyor.Öğrencilerimizin seviyelerine uygun Filmler Öğretmenler ve Okul İdaresi tarafından tespit ediliyor.Yine Okul Aile Birliği Başkanı Resul Semiz´in organizasyonu ile Öğrencilerimiz belirli periyotlar ile Trabzon ve Rize´de bulunan Sinemalara götürülüyor

5-ÇATI ONARIMI TAMAMLANDI

Okulun Çatı onarımı da tamamlandı okulumuzda.Çatıda bulunan akarların tamamının tadilatı gerçekleştirilerek Kış Sezonuna okulumuzun sorunsuz bir şekilde girmesi sağlandı.

/resimler/2019-11/26/1240146953127.jpg

6-OKULUN DEMİR PARMAKLIKLARI DEĞİŞTİRİLDİ

24 Kasım Pazar Günü…Bizler 24 Kasım ile ilgili Program hazırlıkları ile uğraşıyoruz.Çok Programlı Liseye doğru yürüyorum…Yukarıdan bir ses….

-Hilmi Hocam…Öğretmenle Gününde bile çalışıyoruz…

/resimler/2019-11/26/1245077115008.jpg

Gerçekten de Ustalar ile birlikte çalışıyordu Zeynep Öğretmenimiz.Hem de Öğretmenler Günümnde.Hem de Pazar Günü

Aslında Espri yapıyor Zeynep Öğretmenimiz.Çünkü bizler Çaykara İlçemizdeki Bütün Öğretmenlerimizin  mesai kavramı tanımadan ne kadar özverili ve gayretli çalıştıklarını çok iyi biliyoruz.

Müdür Yardımcısı Zeynep Kılıç Hocamız seslenen…

Öğretmenler Gününde Ustalar ile birlikte Okulun Demir Parmaklıklarının değiştirilmesi ,demir parmaklık olmayan bölümlere demir parmaklık takılması, ve boyanması ile uğraşıyor Zeynep Öğretmenimiz…

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara´da Hafta İçi Eğitim Hafta Sonu Spor ve Sosyal Etkinlik
Çaykara´da Hafta İçi Eğitim Hafta Sonu Spor ve Sosyal Etkinlik
Akademik Başarı anlamında Trabzon İlimizde senelerdir zirvede yer alan Çaykara İlçemiz Sosyal ve Kültürel aktiviteleri ile de Işık Saçmaya devam ediyor.
Karaçam´da Bir Haftada 4 Farklı Etkinlik
Karaçam´da Bir Haftada 4 Farklı Etkinlik
İlçemiz Karaçam İlkokulumuzda 2-6 Aralık tarihleri arasında 4 ayrı etkinlik gerçekleştirilerek hem öğrencilerimizin Sosyal Aktivitelere katılımları sağlandı hem de Farkındalık oluşturularak öğrencilerimizin duyarlı birer vatandaş olarak yetiştirilmesi için öğrencilere Fırsat Eğitimi imkanı verildi.
Çaykara´ya İki Beyaz Bayrak Bir Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara´ya İki Beyaz Bayrak Bir Beslenme Dostu Okul Ödülü
Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında İmzalanan Protokol gereği Okullarımızda uygulanmakta olan Beyaz Bayrak Projesi kapsamında Çaykara İlçesinde İki Okulumuz Beyaz Bayrak almaya hak kazanırken bir okulumuz da “Beslenme Dostu Okul” ödülü almaya hak kazandı.
Zeki Bilge Kuşlara Sahip Çıkıyor
Zeki Bilge Kuşlara Sahip Çıkıyor
Çaykara Zeki Bilge Ortaokulu tarafından Kuşların Barınmasını sağlamak amacı ile Öğretmen ve Öğrenciler tarafından Kuş Yuvası hazırlama Etkinliği gerçekleştirildi.
Çaykara´da Eğitime Devam
Çaykara´da Eğitime Devam
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Ara Tatilinin tamamlanması ile birlikte Çaykara İlçemizde Eğitim Öğretim çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor.
Çaykara´da Öğretmenler Günü Coşkusu
Çaykara´da Öğretmenler Günü Coşkusu
24 Kasım Öğretmenler Günü Çaykara İlçesinde gerçekleştirilen çeşitli Törenler ile kutlandı.
Çaykara´da Öğretmenler Seminerde Buluştu
Çaykara´da Öğretmenler Seminerde Buluştu
Çaykara İlçesinde Görev yapan Öğretmenler Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen Seminer Çalışmasında bir araya geldiler.
Kur´an Kursları Ve İmam Hatip Trabzon Gezisinde
Kur´an Kursları Ve İmam Hatip Trabzon Gezisinde
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Ara Tatil Dönemi devam ederken Çaykara İlçemizde ise Ara Tatil Dönemindeki Etkinlik Yağmuru hız kesmeden devam ediyor.
Öğretmenler Günü Masa Tenisi Şampiyonları Belli Oldu
Öğretmenler Günü Masa Tenisi Şampiyonları Belli Oldu
24 Kasım öğretmenler Günü İle ilgili düzenlenen Masa Tenisi turnuvasında Şampiyon olan öğretmenler belli oldu
Zeki Bilge Hem Çalışıyor Hem De Yürüyor
Zeki Bilge Hem Çalışıyor Hem De Yürüyor
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında Okullar Bir Hafta ara tatile girdi ama Çaykara İlçemizde hem Kurs Faaliyetleri hem de Sosyal Etkinlikler hız kesmeden devam ediyor.
İmam Hatip Şampiyonları Belli Oldu
İmam Hatip Şampiyonları Belli Oldu
Milli Eğitim Bakanlığı Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen Yarışmalarda Çaykara İlçemizi Temsil edecek olan Öğrencilerimizin seçimi gerçekleştirildi.
Zafer Özel Eğitim Okulu Uzungöl´de
Zafer Özel Eğitim Okulu Uzungöl´de
Trabzon İlinde Eğitim Öğretim veren Zafer Özel Eğitim Uygulama Okulu Öğretmen ve Öğrencileri için Müdür Yardımcısı Ali Haydaroğlu ve Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali´nin Organizasyonu ile Uzungöl Gezisi düzenlendi.
Bir Asır Önceki Batı Zihniyetinden Bir Örnek
Bir Asır Önceki Batı Zihniyetinden Bir Örnek
Antalya Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Hemşehrimiz Prof.Dr. Necati Ağıralioğlu´nun yazdığı “BİR ASIR ÖNCEKİ BATI ZİHNİYETİNDEN BİR ÖRNEK” adlı araştırma yazısını siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Çaykara´da servis Taşıma Toplantısı Gerçekleştirildi.
Çaykara´da servis Taşıma Toplantısı Gerçekleştirildi.
Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Servisi Planlama toplantısı 23 Ekim 2019 Çarşamba Günü Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan TOPAL Başkanlığında gerçekleştirildi.
Çaykara´da TEFBİS Semineri
Çaykara´da TEFBİS Semineri
Çaykara İlçemizde bulunan Okul ve Kurumlarımızın Yöneticilerine yönelik TEFBİS Eğitim Semineri gerçekleştirildi.
Çaykara´dan Sosyal Etkinlik Yağmuru
Çaykara´dan Sosyal Etkinlik Yağmuru
Eğitim Öğretim Alanında Trabzon İlimizde Zirvede yer alan Çaykara İlçesi Sosyal,Kültürel ve Sportif Etkinlikler anlamında da birbirinden güzel etkinliklerin altına imza atıyor.
Çaykara ve Eğitim
Çaykara ve Eğitim
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Çaykara ve Eğitim İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının başlaması ile birlikte Çaykara İlçemizde de Hem Eğitim Öğretim alanında hem de Öğrencilerimizin daha rahat bir ortamda Eğitim Öğretim Faaliyetlerini sürdürebilme anlamında çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor
Çaykara´da İlköğretim Haftası Coşkusu
Çaykara´da İlköğretim Haftası Coşkusu
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının başlaması ile birlikte Trabzon İlimizde Eğitimde Zirvede yer alan Çaykara İlçesinde de hem Eğitim Öğretim hem de Sosyal etkinlikler büyük bir hız ile başladı.
En Büyük Öğretmen Anne Babadır
En Büyük Öğretmen Anne Babadır
Öğretmen Hilmi Kanık´ın En Büyük Öğretmen Anne Babadır İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Başkan Zorluoğlu, Eğitim Camiasının ilk Ders Heyecanına Ortak oldu
Başkan Zorluoğlu, Eğitim Camiasının ilk Ders Heyecanına Ortak oldu
Başkan Zorluoğlu, Eğitim Camiasının ilk Ders Heyecanına Ortak oldu Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Araklı ilçesi Yılmaz Çebi İlk ve Ortaokulu´nda 2019-2020 eğitim öğretim yılı açılışına katıldı.
Üniversite Sınavında Çaykara Fırtınası
Üniversite Sınavında Çaykara Fırtınası
2019 Yılı Üni,versite Sınav Sonuçlarının ÖSYM tarafından açıklanmasının ardından Çaykara İlçemizden Üniversitelere yerleşen Öğürencilerimiz de belli oldu.
Çaykara İmam Hatip´te Kuşaklar Buluşuyor
Çaykara İmam Hatip´te Kuşaklar Buluşuyor
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları Kurban Bayramında Çaykara´da bir araya geliyor
Çaykara´da 5 Yıl Önce Onayı Alınan Yüksekokul Neden Açılmıyor!
Çaykara´da 5 Yıl Önce Onayı Alınan Yüksekokul Neden Açılmıyor!
Çaykara´da Yüksekokul İstiyoruz Platformu Başkanı Mehmet Seyit Türker, 5 yıl önce onayı alınmış bir okulu niçin açamıyoruz? Diye sordu.
Çaykara´da Tercih Danışmanlığı Hizmeti
Çaykara´da Tercih Danışmanlığı Hizmeti
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında Lise ve Üniversiteye Yerleşecek Öğrenciler İçin Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Tercih Komisyonu Oluşturuldu.
Çaykara´dan Üniversite Yolculuğu
Çaykara´dan Üniversite Yolculuğu
Çaykara Halk Eğitim Merkezi tarafından 2019 Üniversite Sınavları için açılan Üniversiteye Hazırlık Kursu başarı ile tamamlandı.
Çaykara´da Karne Heyecanı
Çaykara´da Karne Heyecanı
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Sona Erdi ve Çaykara İlçemizde Yaklaşık 2500 Öğrenci Yaz tatiline Ayrıldı
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi