Zeki Bilge Okul İstiyor!
Çaykara Muhtarı Mehmet Savaş Dündar ve Okul Aile Birliği Çaykara Zeki Bilge Eğitim Kurumları Fiziki İmkan Yetersizliği Sebebi İle Yeni Okul Binası Yapımı İçin Çalışmalara Başladı
Tarih: 11.10.2018 10:33:54/ 3068okunma / 0yorum

Çaykara İlçemizin en önemli Eğitim Kurumlarından Zeki Bilge Eğitim Kurumları öğrenci çokluğu ve Fiziki Mekan Yetersizliği sebebi ile son derece güç şartlarda öğrencilerimize Eğitim Öğretim vermeye çalışıyor./resimler/2018-10/11/1047209697511.jpgÇaykara İlçemize Eğitim Öğretim ve Sosyal Etkinlik anlamında sayısız başarı ile madalya ve Kupa Kazandırmayı başaran ve Akademik Başarı anlamında model okul olarak İlçemizdeki diğer okullarımıza örnek olarak onların da aynı başarıyı yakalamalarına vesile olan Zeki Bilge Eğitim Kurumları fiziki mekan yetersizliği sebebi ile son derece güç şartlarda Eğitim Öğretim faaliyetlerini sürdürüyor.

AYNI BAHÇEDE 3 AYRI BİNA

Zeki Bilge Eğitim Kurumlarımızda 3 okulumuz Eğitim Öğretim Faaliyetlerini Sürdürüyor. Zeki Bilge İlkokulumuzda 280 Öğrenci,Zeki Bilge Ortaokulumuzda 300 Öğrenci ve Fatma Bilge Anaokulumuzda ise 110 Öğrencimiz öğrenim görüyor./resimler/2018-10/11/1047472041751.jpgÜç Okulumuzda yaklaşık olarak 700 Öğrenci Eğitim Görüyor.

Ancak Öğrencilerimizin hem teneffüslerde aynı oyun bahçesini kullanmaları ve de bahçeni fiziki mekan olarak yetersiz oluşu hem de Okul Binasının Fiziki olarak yeterli olmaması Eğitim Öğretyim Faaliyetlerinin arzu edilen seviyede gerçekleştirilememesine sebep oluyor.

İşte Size Zeki Bilge Eğitim Kurumlarımızın Fiziki Sorun Listesi.

1-Üç Okul İçin aynı bahçe yeterli değil.Her Okulun bir bahçesinin olması gerekiyor.

2-Sınıflar çok kalabalık.Yeni Sınıfların oluşturulması için Binaların Fiziki olarak Yeni Derslişkler ile zenginleştirilmesi gerekiyor.

3-Ortaokulumuzda Branş Sınıfı Uygulaması için Ek Dersliklere ihtiyaç duyuluyor.

4-Her Üç Okulumuza da Modern birer Yemek Salonunun yapılması gerekiyor.

5-Öğrencilerimizin Günlük İhtiyaçlarını karşılayacak olan Okul Kantinine ihtiyaç duyuluyor.

5-Okullarımızın Modern bir Spor Salonuna İhtiyaçları var.Her sene Çaykara İlşçemize bir çok alanda sayısız  Kupa ve Madalya kazandıran Zeki Bilge Eğitim Kurumlarımızın hala bir Spor Salonlarının bulunmayışı gerçekten de üzücü bi,r durum.Salon olmadan bu kadar Kupa ve Madalya kazanan Çocuklarımızın Salon yapıldıktan sonra kazanacakları kupa ve madalyaları tahmin bile edemeyiz.

6-Zeki Bilge İlkokulu Tiyatro Salonu İstiyor.Her Sene her üç okulumuzda da onlarca etkinlik gerçekleştiriliyor.Ve de bu etkinlikler daracık salonlarda son derece sınırlı imkanlar ile gerçekleştiriliyor.Oysa bu okullarımızdaki öğrencilerimiz çok daha Modern Ortamlarda Sosyal Etkinliklerini hem Aileleri hem de Çaykara Halkımız ile paylaşmak istiyor.

7-Zeki Bilge Eğitim Kurumları Modern bir Resim Salonu istiyor.Öğrencilerimizin yeteneklerini ortaya koyacakları ve ortaya muhteşem resim tablolarının çıkacağı Modern Bir Resim Salonu ile belki de Ülkemizin gelecekteki en önemli Ressamlarını Çaykara İlçemizde yetişti,receğiz.

8-Zeki Bilge Eğitim Kurumları Modern bir Müzik Salonu İstiyor.Öğrencilerimizin her türlü Müzik aletlerini kolaylıkla kullanabilecekleri ve bu müzik aletlerine kolayca ulaşabilecekleri Modern bir Müzik Salonu istiyor Zeki Bilge Eğitim Kurumları…

9-Modern bir Oyun Parkı İstiyor Zeki Bilge Eğitim Kurumları…Çocuklarımızın gönüllerince koşup zıplayacakları güven içerisinde enerjilerini boşaltarak derslere motive olacakları Modern bir oyun Parkı istiyor Zeki Bilge Eğitim Kurumları.

10-Modern birkaç Labaratuvara ihtiyacı var Zeki Bi,lge Eğitim Kurumlarımızın.En azından her üç okulumuza da birer tane laboratuar.Öğrencilerimizin her türlü Deney ve araştırmayı yapabilecekleri,kolaylıkla ulaşabilecekleri,kullanabilecekleri Modern Birer Fen Bilgisi Labaratuvarına ihtiyacı var Zeki Bilge Eğitim Kurumlarımızın…

11-Her Üç Okulumuz da Çağdaş birer Okul Kütüphanesi istiyor.Öğrencilerimizin boş zamanlarını gönüllerince değerlendire4cekleri severek ve isteyerek kitap okuyabilecekleri Modern birer Kütüphaneye ihtiyacı var her üç okulumuzun da…

Bu liste yazdıkça uzar Sevgili Çaykara Gündem Dostları…İŞşin özü şu aslında…Zeki Bilge Eğitim Kurumlarımızın çok şiddetli bir şekilde Yeni yep yeni bir Okul Binasına ihtiyaçları var…

OKUL AİLE BİRLİĞİNDEN KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKANINA ZİYARET

Çaykara Zeki Bilge İlkokulu ve Zeki Bilge Ortaokulu Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Çaykara Muhtarımız Mehmet Savaş Dündar ile birlikte 10 Ekim 2018 Çarşamba Günü ilk olarak Çaykara Kaymakamımız Sayın Salih Çiğdem´i Makamlarında ziyaret ettiler.Kaymakamımıza Hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren Muhtar Dündar ve Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyelerimiz daha sonra ise Kaymakamımız Sayın Salih Çiğdem´den yeni okul projesi için destek talebinde bulundular.

/resimler/2018-10/11/1048184542373.jpgÇaykara Kaymakamımız Sayın Salih Çiğdem Çaykara İlçemizin Eğitimde Lider İlçe olduğunu ve Eğitim adına gerçekleştirilecek her türlü proje ve çalışmanın her zaman yanında duracaklarını ifade ettiler.

Muhtar Mehmet Savaş Dündar ve Zeki Bilge Eğitim Kurumları Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri daha sonra Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok´u Makamlarında ziyaret ederek Yeni Okul Projesi için Belediye Başkanımızdan destek talebinde bulundular./resimler/2018-10/11/1048393136534.jpgÇaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok yaklaşık 5 senelik Görev süreleri boyunca her zaman Eğitimin yanında yer aldıklarını ve çocuklarımızdan hiçbir şeyi esirgemediklerini ifade ederek  Zeki Bilge Eğitim Kurumlarının Yeni Okul Yapımı için gerçekleştirecekleri her çalışmanın sonuna kadar arkasında olacaklarını ve takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

MUHTAR DÜNDAR-OKULUMUZ ÇAYKARA´YA YETMİYOR

Mevcut Okulumuzun Çaykara İlçemiz için yeterli olmadığını ve okulumuzun fiziki şartlar bakımından öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap veremediğini ifade eden Çaykara Merkez Işıklı Mahalle Muhtarımız Mehmet Savaş Dündar Çaykara İlçemizin mutlaka yeni ve Modern bir Okul binasına ihtiyacının bulunduğunu sözlerine ekledi./resimler/2018-10/11/1048579074440.jpgÇaykara Merkez Işıklı Mahalle Muhtarlığı ve Okul Aile4 Birlikleri ile birlikte Yeni Bir Okul yapımı için yola çıktıklarını ifade eden Muhtar Mehmet Savaş Dündar İlçemiz Kaymakamı Sayın Salih Çiğdem ve Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok´un arkalarında olmalarının kendileri için çok önemli bir güç olduğunu sözlerine ekledi.

Bu çok önemli Projede Tüm Çaykara Halkını ve de yüreği Çaykara Sevdası ile çarpan Tüm Eğitim Gönüllülerini yanlarında görmek istediklerini ifade eden Muhtar Mehmet Savaş Dündar bu Projede özellikle Çaykara´lı İş Adamlarımıza çok büyük görev düştüğünü ve de Tüm İş Adamlarımızın ellerini taşın altına sokmalarını beklediklerini sözlerine ekledi.

Haber:Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Zeki Bilge Okul İstiyor
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon şube başkanlığı tarafından hazırlanan, efsane öğretmen Çaykaralı hemşerimiz Ahmet Nurettin Gürsoy hocamızın onuruna 28.1.2018 tarihinde program düzenledi.
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Bu Yazımızda Çaykara İlçemizde Eğitimin Temel Yapı Taşları Deva Kız Öğrenci Yurdu ve Yerekaban Erkek Öğrenci Yurdumuzu Sizlere Tanıtmaya Çalışacağız.
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan ayrılamadı.2017 Yılı İl İçi Atamaları Sonucunda Akçaabat İmam Hatip Lisesine Öğretmen olarak atanan,1 sene daha Çaykara İlçemizde geçici görev ile çalıştıktan sonra 2018 Yılı Eylül Ayı itibarı ile Çaykara İlçemize veda ederek Akçaabat İlçemizde göreve başlayan Yönetici Arkadaşımız Zihni Boz yeniden Çaykara İlçemize geri döndü.
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Çaykara Kaymakamı Salih çiğdem Ataköy MTAL(Meleki ve Teknik Anadolu lisesi) Öğrencileri ile akşam yemeğinde bir araya gelerek öğrencilerimizin sorunlarını dinledi.
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Trabzon Arge binasında 9-11 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen ilk ayağı 9 Ekim 2018 Salı Günü gerçekleşen Tübitak 4007 "Trabzon Bilimle Buluşuyor" projesi kapsamında, Trabzon´un Teknofest´i olarak adlandırılan Bilim ve Teknoloji Şenliğine Zeki Bilge Orta okulu olarak 30 öğrenci ile katılım gerçekleştirdi
Uzungöl ve Eğitim
Uzungöl ve Eğitim
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl ve Eğitim" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Öğrencilerimizin okullarımıza ulaşabilmeleri anlamında en tehlikeli yerlerden bir tanesi Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin ön kısmı.Öğrencilerimiz okuldan çıktıkları anda direk trafik ile karşı karşıya kalıyorlar.
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da eğitim başarılarının daha ileriye taşınması için ,“ İlkokul, Ortaokul ve İmam-Hatip okulu Yapma Yaşatma, Koruma ve Güzelleştirme ” adı ile yeni bir dernek kuruldu.
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara ve Dernekpazari Eğitim Vakfı 2018-2019 Öğretim yılı burs başvuruları başladı
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Akademik anlamda elde ettikleri başarı ve Ülkemizdeki çeşitli Üniversitelerin en önemli Bölümlerine Yerleştirmiş olduğu öğrenciler ile Eğitim Alanında Çaykara İlçemizin Gurur Kaynağı olan Çaykara Anadolu Lisesi 2018 Yılı LYS Sonuçlarında bir kere daha farkını ortaya koydu.
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Zihni Boz tayininin çıkması sebebi ile Çaykara İlçemize veda etti.
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinden Üniversiteye Yerleşen Öğrenciler Belli Oldu.
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
MEB Bilim Fuarı Destekleme Programı çerçevesinde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından hazırlanan Bilim Fuarı açılış töreni gerçekleştirildi.
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi ve Öğrenme Şenliği Çaykara Halk Eğitim Merkezi Binasında gerçekleştirilen tören ile Çaykara Halkımızın beğenisine sunulmaya başlandı.
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran Eğitim Kurumları Hazırladığı 12 Proje İle 13-14 Mayıs´ta Yapılacak Olan Bilim Fuarına Hazırlanıyor
Zeki Bilge İlkokulu Özalp´ta
Zeki Bilge İlkokulu Özalp´ta
Okuyorum Oynuyorum,Paylaşıyorum Prjesini Büyük Bir Başarı İle Yürüten Zeki Bilge İlkokulu Projenin Finalini Van İlimizin Özalp İlçesinde Gerçekleştirdi.
Çaykara İmam Hatip´ten İki Trabzon İkinciliği
Çaykara İmam Hatip´ten İki Trabzon İkinciliği
9.Uluslararası Arapça Yarışmalarında Lise Öğrencileri Kategorisinde Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Arapça Metin Canlandırma ve Arapça şiir okuma Dallarında da Trabzon İl İkincisi Olmayı Başardılar
Taşkıran´da Her çocuğun Bir meyve Fidanı Var
Taşkıran´da Her çocuğun Bir meyve Fidanı Var
Okul Müdürü İdris hacımahmutoğlu Tarafından Proje Kapsamında Temin edilen 170 Meyve Fidanı Öğrencilere Dağıtıldı
Çaykara Metin Canlandırmada Trabzon Şampiyonu
Çaykara Metin Canlandırmada Trabzon Şampiyonu
9.Uluslararası Arapça Yarışmalarında Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Metin Canlandırma Dalında Trabzon Şampiyonu Olmayı Başardı
Milli Eğitim İle Müftülükten İş Birliği Protokolü
Milli Eğitim İle Müftülükten İş Birliği Protokolü
Çaykara Müftülüğü İle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
Okuyorum,Oynuyorum,Paylaşıyorum Projesi Başlıyor
Okuyorum,Oynuyorum,Paylaşıyorum Projesi Başlıyor
Kütüphaneler Haftası Kapsamında İlçemiz Zeki Bilge İlkokulu Tarafından Gerçekleştirilen Okuyorum,Oynuyorum Paylaşıyorum Projesi Bu Sene Üçüncü Defa Gerçekleştiriliyor.
İmam Hatip İmaginary Sergisinde
İmam Hatip İmaginary Sergisinde
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri KTÜ Fen Fakültesi Matematik Bölümünde Açılan İmaginary Sergisini Ziyaret Ettiler
Zeki Bilge´den Sivil Savunma Tatbikatı
Zeki Bilge´den Sivil Savunma Tatbikatı
Zeki Bilge Eğitim Kurumları Tarafından Deprem Ve Yangın Tatbikatı Gerçekleştirildi.
Çaykara´da Karne Heyecanı
Çaykara´da Karne Heyecanı
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Dönemi Okullarımızda Gerçekleştirilen Çeşitli Törenler İle Tamamlandı
Taner Müdür Türkiye On Dokuzuncusu
Taner Müdür Türkiye On Dokuzuncusu
Ülke Genelinde Düzenlenen Klavye Kullanma Yarışmasında Köknar Ortaokulu Müdürümüz Taner Bayır Türkiye On Dokuzuncusu Olmayı Başardı
Çaykara Ödüllerini Aldı
Çaykara Ödüllerini Aldı
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Gerçekleştirilen Kitap Okuma Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilerimiz Ödüllerini Aldılar.
Köknar Ortaokulu Trabzon´da
Köknar Ortaokulu Trabzon´da
Köknar Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencileri 6 Ocak 2018 Cumartesi Günü Trabzon´da Çeşitli Etkinlikler Gerçekleştirdiler
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
11 °C
Pazartesi
10 °C
Salı
9 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi