Zeki Bilge´den Muhteşem Oyun Şenliği
Okullarımızın Yıl Sonu Etkinlikleri Kapsamında Çaykara Zeki Bilge Ortaokulu tarafından Öğrencilerimize Yönelik Oyun Şenliği Organizasyonu gerçekleştirildi.
Tarih: 12.6.2019 11:10:55

ZEKİ BİLGE´DEN MUHTEŞEM OYUN ŞENLİĞİ

20108-2019 Eğitim Öğretim Yılının son haftasında Okullarımızda Yıl Sonu Etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor.

Yıl Boyunca yorulan ve Büyük Emek Harcayan Öğrencilerimiz ve Öğretmenlerimiz Okul İdareleri tarafından gerçekleştirilen çeşitli etkinlik ve Organizasyonlar ile bir senenin yorgunluğunu üzerlerinden atmaya çalışıyorlar

/resimler/2019-6/12/1114006610624.jpg

Çaykara Zeki Bilge Ortaokulu tarafından Öğrencilerimize Yönelik Oyun Şenliği Organizasyonu gerçekleştirildi.

SLOGAN BİZ BİTTİ DEMEDEN BİTMEZ

Okul Müdürü Tayfur Demirali ve  Öğretmen arkadaşları tarafından Öğrencilerin Yıl Sonu coşkusunu paylaşmak ve iyi bir yaz tatili, geçirerek yeni Eğiti,m Öğretim yılına hazır olmalarını sağlamak amacı ile “BİZ BİTTİ DEMEDEN BİTMEZ” Sloganı ile Çaykara İlçe Stadyumunda gerçekleştirilen Etkinlik Göz Kamaştırdı

/resimler/2019-6/12/1114331298877.jpg

TRABZON ÜNİVERSİTESİNDEN MÜKEMMEL KATILIM

Trabzon Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölüm Başkanı  Prof Dr. Tolga Erdoğan Yönetiminde Gerçekleştirilen Oyun Şenliği Etkinliğine Trabzon Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden yaklaşık 25 Öğrenci ve Akademisyen katıldı.

MİSAFİRLERİN KONUK EDİLMESİ BAŞKAN TOK´TAN

Trabzon Üniversitesinden gelen Bölüm Başkanı Prof Dr Tolga Erdoğan ile Öğretim görevlileri ve öğrencilerin Konaklama,yemek ve araç tahsisleri Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok tarafından karşılandı.

KAYMAKAM ÇİĞDEM OYUN ŞENLİŞĞİNİ ZİYARET ETİ

Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem Oyun Şenliğini Ziyaret ederek Yönetmen Prof Dr. Tolga Erdoğan´dan Oyun Şenliği hakkında bilgi aldı

/resimler/2019-6/12/1115484581673.jpg

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü  Ahmet Çamurali ve Proje Koordinatörü İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erdoğan Karakaş´tan proje hakkında bilgi alan Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem gerçekleştirilen organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Daha sonra öğrencilerin oyun alanlarını ziyaret eden Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali hem öğrencilerin oyunlarına ortak olarak mutlulukların ı paylaştılar hem de öğrenciler ile bolca fotoğraf çektirerek bu özel günün anlamını pekiştirmiş oldular.

KAYMAKAM ÇİĞDEM´DEN ERDOĞAN´A PLAKET

Proje Yönetmeni Trabzon Üniversitesi Bölüm Başkanı  Prof. Dr. Tolga Erdoğan´a Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen Oyun Şenliğüine olan Destek ve Katkılarından dolayı Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem tarafından Plaket Takdimi gerçekleştirildi.

DEMİRALİ-KATKISI OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

Çaykara Zeki Bilge Ortaokulu olarak  farklı ve çok güzelş bir Yıl sonu etkinliği gerçekleştirdiklerini ifade ederek konuşmalarına başlayan Zeki Bilge Ortaokulu Müdürü Tayfur Demirali Başta Kaymakamımız Sayın Salih Çiğdem,Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Çamurali olmak üzere Projelerine Destek veren herkese okulları ve öğrencileri adına teşekkür etti.

/resimler/2019-6/12/1116238332044.jpg

Gerçekleştirmiş oldukları Oyun Şenliğine Çocuk Oyunları konusunda Profesyonel bir Ekip ile katılım sağlayan Trabzon Üniversitesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tolga Erdoğan,Akademisyenler ve öğrenciler başta olmak üzere katılım sağlayan herkese teşekkür eden Müdür Tayfur Demirali Oyun Şenliği ile Çaykara İlçemize farklı ve Özel bir gün yaşattıklarını sözlerine ekledi.

Oyunun çocuğun Dünyası olduğunu ve çocuklarımızın hayat boyu kazanacakları tüm davranışları oyun yolu ile kazanabildiğini ifade eden Zeki Bilge Ortaokulu Müdürü Tayfur Demirali Okulda işlenen tüm derslerin çocuğumuzun oyun dünyası ile pekiştirilerek işlendiğini şimdi ise gerçekleştirmiş oldukları yıl sonu etkinliği ile çocuklarımızın oyun dünyasını bir kere daha paylaştıklarını sözlerine ekledi.

PROFESÖR ERDOĞAN VE EKİBİ BÜYÜLEDİ

Zeki Bilge Ortaokulu Oyun Şenliği Prof. Dr Tolga Erdoğan tarafından yönetildi.

Muhteşem sunumu ile öğrencilerin sevinçlerine vew oyun dünyasına ortak olan Profesör Erdoğan  canlı sunumu ve hareketliliği ile öğrencilerin de oyunlara iştirak etmesini sağladı.

Profesör Erdoğan ile birlikte Trabzon Üniversitesinden gelen Akademisyenler ve Öğrenciler öğrencilerin oyun gruplarının içerisine girerek öğrencilere hem oyunların nasıl oynanacağını gösterdiler hem de öğrenciler ile birlikte saatlerce Oyun oynayarak Çocuklarımızın Dünyasını Aktif Olarak paylaşmış oldular.

OYUNLAR BÜYÜLEDİ

Sahada oynanan birbirinden güzel Çocuk Oyunları ile öğrencilerimi,z saatlerce oyun oynamanın mutluluğunu yaşamış oldular.

ETKİNLİĞİN SONUNDA MUHTEŞEM GÖSTERİ

Etkinliğin son Bölümü Muhteşem bir gösteri ile tamamlandı.

Hepimizin Türkiyem olarak tanıdığı “Bir Başkadır Benim Memleketim” isimli şarkı öğrenciler tarafından muhteşem bir şekilde okundu.

Renkli görüntülerin ortaya çıktığı gösteri esnasında Zeki Bilge Korosu Programın en güzel gösterisini gerçekleştirerek programı tamamladı.

Haber: Hilmi Kanık
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Zeki Bilge Muhteşem Oyun Şenliği
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sevgi Eli Projesi Doğu ve Güneydoğu Yollarında
Sevgi Eli Projesi Doğu ve Güneydoğu Yollarında
Uzungöl Milli Birlik ve Kardeşlik Derneği Tarafından Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Okullara çeşitli yardımlar gönderildi.
Cumhuriyet Sanat Sergisi Açılıyor
Cumhuriyet Sanat Sergisi Açılıyor
Trabzon´da faaliyet gösteren Tılsım Uluslararası Sanat Derneği ‘5. Geleneksel Cumhuriyet Sergisi´ açmaya hazırlanıyor.
Uluslararası Sanat Günleri Trabzon´da başladı
Uluslararası Sanat Günleri Trabzon´da başladı
Trabzon Sanatevi tarafından düzenlenen "11´inci Uluslararası Sanat Günleri" başladı.
Çaykara Ekinindeki Gerçekleri Yadsımak!
Çaykara Ekinindeki Gerçekleri Yadsımak!
Hemşehrimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA EKİNİNDEKİ GERÇEKLERİ YADSIMAK” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Uzungöl Gençliği ve İnfak Grubu
Uzungöl Gençliği ve İnfak Grubu
Öğretmen Hilmi KANIK´ın Uzungöl Gençliği ve İnfak Grubu İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykaralı Sanatçıların eserleri İlgi gördü
Çaykaralı Sanatçıların eserleri İlgi gördü
Trabzon´da düzenlenen Camiler ve Din Görevlileri Haftasında 7 sanat dalında düzenlenen sergide Çaykaralı sanatçıların ürettikleri eserler ilgi gördü.
Uzungöl´de Tarihi Müze Açıldı
Uzungöl´de Tarihi Müze Açıldı
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Turizmci Dursun Ali İnan tarafından büyük bir itina ile oluşturulan “Dursun Ali İnan” Müzesi yoğun bir kalabalığın katılımı ile Uzungöl´de açıldı.
Çaykara Belediyesinden Ulusal Fotoğraf Yarışması
Çaykara Belediyesinden Ulusal Fotoğraf Yarışması
Çaykara Belediyesi tarafından Ulusal Düzeyde 1. Fotoğraf Yarışması gerçekleştiriliyor.Çaykara 4 Mevsim Sloganı ile gerçekleştirilecek olan Yarışma 2020 Yılının Haziran Ayında tamamlanacak.
Bursa´da Uzungöl Rüzgarı!
Bursa´da Uzungöl Rüzgarı!
Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Derneği tarafından 15 Eylül 2019 Pazar Günü Bursa Osmangazi Gündoğdu Piknik Alanında gerçekleştirilen 2. Sonbahar Şenliği Muhteşem bir katılım ile gerçekleşti.
Ekinimizde Kadın Lakaplar!
Ekinimizde Kadın Lakaplar!
Hemşehrimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “EKİNİMİZDE KADIN LAKAPLAR” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz
Uzungöl´de Muhteşem Bir Düğün
Uzungöl´de Muhteşem Bir Düğün
Uzungöl´de Muhteşem Bir Düğün
Uzungöl ve Yedi Göller
Uzungöl ve Yedi Göller
Uzungöl ve Yedi Göller
Göçlerin Doğu Karadeniz İllerinin Gelişmişliğine Etkisi-II
Göçlerin Doğu Karadeniz İllerinin Gelişmişliğine Etkisi-II
Antalya Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Hemşehrimiz Prof.Dr. Necati Ağıralioğlu´nun yazdığı “GEÇMİŞTEKİ NÜFUSUN VE GÖÇLERİN DOĞU KARADENİZ İLLERİNİN GELİŞMİŞLİĞİNE ETKİSİ-II” adlı araştırma yazısını siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Çaykara ve Azerbaycan Şifahi Edebiyatlarında Ortak Kelimeler
Çaykara ve Azerbaycan Şifahi Edebiyatlarında Ortak Kelimeler
Antalya Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Hemşehrimiz Prof.Dr. Necati Ağıralioğlu´nun yazdığı “ÇAYKARA VE AZERBAYCAN ŞİFAHİ EDEBİYATLARINDA ORTAK KELİMELER” adlı araştırma yazısını siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Mehmet İnan´dan,´ ÇIKAR DÜNYASI´ şiiri
Mehmet İnan´dan,´ ÇIKAR DÜNYASI´ şiiri
Uzungöl´lü Genç Turizmci,Şair,Fotoğraf Sanatçısı,Doğa Tutkunu Mehmet İnan yine çok güzel bir şiir ile hislerimize tercüman olmaya devam ediyor.
Maraşlı Gelin ve Şehirlerin Kardeşliği
Maraşlı Gelin ve Şehirlerin Kardeşliği
Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç deneticisi Osman Abanoz´un Kaleme aldığı “Maraşlı Gelin ve Şehirlerin Kardeşliği” İsimli Yazıyı sizlerle paylaşıyoruz.
Sultanmurat Şenleniyor!
Sultanmurat Şenleniyor!
Geleneksel Sultan Murat Yayla Ortası Şenlikleri 20 Ağustos 2019 Salı günü gerçekleştirilecek
Turnalı Yaylası 18 Ağustos´ta Şenleniyor
Turnalı Yaylası 18 Ağustos´ta Şenleniyor
Çaykara Karaçam-Turnalı Yayla Şenliği 18 Ağustos 2018 Pazar Günü Yapılacak.
Uzungöl ve Basın Oyunları
Uzungöl ve Basın Oyunları
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Uzungöl ve Basın Oyunları İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Uzungöl´de Dursun Ali İnan Müzesi Açılıyor
Uzungöl´de Dursun Ali İnan Müzesi Açılıyor
Karadeniz ve Ülke Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de İş Adamı Turizmci dursun Ali inan tarafından hazırlanan “Dursun Ali İnan Müzesi” kısa bir süre içerisinde açılıyor ve Uzungöl Hayranlarının beğenisine sunuluyor.
Hafızlık İcazet Merasimi Düzenlenecek
Hafızlık İcazet Merasimi Düzenlenecek
Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Hacı Ferşad Efendi Kur´an kursunda hafızlığını tamamlayan 8 öğrenci için icazet merasimi düzenlenecek.
Trabzon: ´Kültür, Medeniyet ve Hoşgörü Şehridir´
Trabzon: ´Kültür, Medeniyet ve Hoşgörü Şehridir´
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, geçen hafta Uzungöl´de meydana gelen olayla ilgili basın açıklamasında bulundu
Kurtdağı Şenleniyor!
Kurtdağı Şenleniyor!
Çaykara´nın ikinci büyük şenliklerinden biri olan Kurtdağı Yayla Şenlikleri 4 Ağustos 2019 Cumartesi günü yapılacak.
Cengiz Selimoğlu´nun “Kara Sevda” Klipi Çıktı (VİDEO)
Cengiz Selimoğlu´nun “Kara Sevda” Klipi Çıktı (VİDEO)
Karadeniz müziğinin duayenlerinden hemşerimiz Cengiz Selimoğlu “KARA SEVDA” adlı türküsüne klip çekti.
Nerede O Eski Bayramlar
Nerede O Eski Bayramlar
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Nerede O Eski Bayramlar" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Bir Asırlık Gelenek Devam Ediyor!
Bir Asırlık Gelenek Devam Ediyor!
Dernekpazarı ilçesinde bir asri aşan gelenek torunlar tarafından devam ettiriliyor.
Sultanmurat Yaylası Kerim Aydın´la Şenlenecek
Sultanmurat Yaylası Kerim Aydın´la Şenlenecek
Geçen yıl hayatını kaybeden Yusuf Öztürk´ten ıssız kalan Sultanmurat yaylasını bundan sonra her gece uygulanacak Kültür faaliyetlerle Kerim Aydın Şenlendirecek
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi