Zorluoğlu Projelerini Açıkladı
AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu projelerini anlattı.
Tarih: 7.3.2019 18:31:00/ 2009okunma / 1yorum

Cumhur İttifakı AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu, Trabzon Ramada Otel´de düzenlenen Proje Tanıtım Toplantısında projelerini açıkladı. 

AK Parti ve Cumhur İttifak´ı Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zoruluoğlu proje tanıtıp toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi;/resimler/2019-3/7/2053199122862.jpgBinlerce yıllık tarihe sahip, sayısız kültüre ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, fatih sultan Mehmet Hanın fethettiği bu kadim şehre, belediye başkan adayı olmaktan büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyorum. Halkımızla birlikte bu kentin geleceğini inşa etmek benim için en büyük onur olacaktır. 

Trabzon, çocukluğumu ve ilk gençliğimi yaşadığım; en güzel hatıralarımı içinde barındıran büyülü bir şehirdir benim için. Mensubu olmaktan hep gurur duyduğum; her yerde ve her zaman göğsümü gere gere Trabzonlu ´yum diyebildiğim, kendimi tam anlamıyla ait hissettiğim, baba evim, ata yurdumdur. 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın hepimize emanetidir Trabzon. O büyük insanların bize teslim ettikleri emanete gözümüz gibi bakmak, şerefimiz gibi sahip çıkmak bizim boynumuzun borcudur. Meslek odalarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, belediye başkanlarımızla, kamu kuruluşlarımızla ve halkımızla birlikteyiz. Bu süreçte bir taraftan şehrin meselelerini istişare etme imkanı bulduk, diğer taraftan eğer seçilirsek nasıl bir belediye başkanı olacağımızın işaretlerini vermeye çalıştık. Yine bu süre içerisinde şehrimizin sorunlarına özel çözümler içeren ve birazdan ayrıntılarını sizlerle paylaşacağım projelerimizi hazırladık. 

Yeni ulaşım ağları, turizm ve çevre altyapıları, kentsel dönüşüm, tarihi mekanların restorasyonları, yeni yaşam alanları, rekreasyon alanları, sanatsal ve kültürel faaliyetler, yeni istihdam imkanları ile yepyeni bir Trabzon hayal ediyoruz. Çocuklara, gençlere, kadınlara, engelli kardeşlerimize ve dahi sokak hayvanlarımıza kısacası özel kesimlere özel projelerle dokunarak daha mütebessim ve mutlu bir Trabzon inşa emek istiyoruz. 

Bu duygularla, başta sayın bakan ve milletvekillerim olmak üzere bu akşam toplantımızı teşrif ederek bize güç veren siz değerli misafirlerime bir kere daha şükranlarımı sunuyorum.  /resimler/2019-3/7/2053470685872.jpgİŞTE O PROJELER 

Ulaşım Planı

Yol ve Tünel Çalışmaları

Kanuni Bulvarı 2020 yılında tamamlanacak

Boztepe ve Çukurçayır mahallelerini sahil yoluna bağlanacak

Tünelli Kavşak projesi ile Atapark trafiğini rahatlayacak 

Trafik planı

İl merkezi ve ilçelerde tek merkezden yönetilen 16 yeni otopark

Maraş ve Gazipaşa Caddelerinde araç ve yay trafiğini yeniden düzenlenecek 

Yeni otobüs terminali

Trabzon´a yakışan yeni bir otobüs terminali ilk 2 yılda hizmete açılacak. Dolmuşların modernizasyonu, ilçe minibüs ve otobüslerine merkezde uygun park ve durak yerleri. 

Yeni Turizm alanları

Büyükliman havzası, Akçaabat –Düzköy Havzası, Sera Gölü ve Uçarsu vadisi, Yanbolu Santa Vadisi, Araklı Karadere (Pazarcık vadisi), Sürmene Köprübaşı tarihi Kervanyolu projesi. 

Trabzon Turizm Master Planı

Kış turizmi, Gasta turizm, Dağ ve yayla turizmi, Festival, eğlence ve fuar turizmi, Agro turizm…

Altındere Vadisi Turizm Merkezi, Hıdırnebii Yayla Turizmi, Uzungöl Solaklı Vadisi, 

Kültür ve Sanat Merkezi

1958 yılında yıkılan opera Binası Trabzon´un yeni kültür ve sanat merkezinde hayat bulacak.

Sahne performansları, Sergi alanları, Sanat galerisi, Plastik Sanatlar Merkezi 

Sokak düzenlemeleri

Kaldırımlar, Uzun sokak, Maraş Caddesinde bina dış cephe giydirmeleri, sokak aydınlatmaları yenilenecek. 

Kızlar Manastırı

Tarihi Kızlar Manastırı yeni bir kültür ve sanat merkezi olarak şehre kazandırılacak. 

Vadi Tabakhane ve Zağnos

Vadiler hem kültür-sanat aksları olarak değerlendirilecek hem de tema park konsepti ile çocuklar ve gençler için eğlence alanları oluşturulacak. 

Yürüyüş yolları

90.000 Metrekare tarihi dokuya uygun şekilde yenilenerek Hisar tarih şehri oluşturulacak. Pazarkapı´dan Yukarıhisar Komnenos Sarayı´na kadar kesintisiz yürüyüş yolu, kültürün kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel sanatlarının icra edilebileceği çarşı, tarihi doku korunarak oluşturulacak yeme içme ve butik konaklama alanları ile Eski Trabzon yeni bir yüze kavuşacak. 

Kentsel dönüşüm projeleri

Tek tip kentsel dönüşüm uygulamaları yerine bölgenin ve vatandaşların ihtiyaçlarını gözeten çözümler üretilecek. Fiziki dönüşüm kültürel ekonomik ve sosyal dönüşümle birlikte tasarlayarak yep yeni bir şehircilik hamlesi başlayacak. Çömlekçi projesi süratle tamamlanacak. Kadınlar pazarı tarihi dokusu korunarak yenilenecek. Pazarkapı kimliği ve fonksiyonu korunarak dönüştürülecek. İlçelerde kentsel dönüşümler başlayacak. 

Lunaparklar ve Seyir terasları

Halkımızın görüş ve önerileri doğrultusunda yeni bir yaşam alanı kazandıracağız. Mega lunapark, Çocuk oyun alanları, Seyir terasları, Su sporları merkezi, Restoranlar ve kafeler, Konser alanları, Aquapark, kaykay ve paten pisti. 

Köprüler

Gülcemal, Ayasoyya, Pazarkapı/moloz, Olimpiyat parkında yapılacak olan ekolojik köprüler ile denizle şehir arasındaki engeller aşılacak.

114 km´lik kıyı şeridi yeniden düzenlenecek. Yürüyüş ve bisiklet yolları, Eğlence ve dinlenme mekanları, plajlar, su sporları, paten ve kaykay pistleri Amatör balıkçılık iskeleleri. 

Millet Bahçesi

63.000metrekare alanda Avni Aker kapalı tribünü, Yavuz Selim Stadı, Trabzonspor Zaman Tüneli, Millet Kıraathanesi, Yaya ve Bisiklet yolları, Çocuk oyun alanları, Buz Pateni Pisti

Akçaabat millet Bahçesi, Vakfıkebir Millet Bahçesi, 

Bordomavi Meydan

Trabzon yeni bir kent meydanı kazanacak. Yeni Pazarkapı cami, yeni ticari alanlar, otobüs ve minibüs durakları, Mücevher kent,

Amatör Spora profesyonel destek, Performans ve yetenek seçim merkezleri, Çevre ve altyapı projeleri, tarım ve Hayvancılık, Sanayi, Kaynak üreten ve istihdam oluşturan belediye, 5 yılda 15 bin yeni istihdam. Engelsiz Yaşam Akademisi, Gençlik merkezi, Bilim merkezi, Uygulamalı eğitim platosu, Kadın Yaşam Merkezi, E-Belediyecilik, Trabzon İstişare meclisi, Bir fikrim var kabini./resimler/2019-3/7/2054111467681.jpg
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Zorluoğlu Projelerini Açıkladı
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Öğretmen Ömer Çamur
11.3.2019 21:08:48
Murat Bey kardeşimize çıkmış olduğu bu kutsal yolculuğa kendisine başarılar diler onun bir hemşerisi olarak tüm Trabzonun başkanlığından memnun kalacağına inanıyor ve dua ediyorum.
Zorluoğlu: Uzungöl´ün Değerine Değer Katacağız
Zorluoğlu: Uzungöl´ün Değerine Değer Katacağız
Cumhur İttifakı AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu, memleketi Çaykara´da esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi ve ilçenin ünlü turizm merkezi Uzungöl´deki işletmecilerin sorunlarını dinledi.
Çaykara ve Dernekpazarı ‘na Siyaset Üstü Bakıyorum
Çaykara ve Dernekpazarı ‘na Siyaset Üstü Bakıyorum
Cumhur İttifakı AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu, Çaykara ve Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği´nin düzenlemiş olduğu geceye katıldı.
Çaykara´da 8 Başkan Adayı
Çaykara´da 8 Başkan Adayı
31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Çaykara Belediye Başkanlığı için Başvuru gerçekleştiren Belediye Başkan Adayları belli oldu.
CHP´den Kaynaşma Gecesi
CHP´den Kaynaşma Gecesi
CHP Çaykara İlçe Teşkilatı Uzungöl´de Kaynaşma ve Dayanışma Gecesi Düzenledi
Zorluoğlu Muhtarlar İle Buluştu
Zorluoğlu Muhtarlar İle Buluştu
Ak Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vali Murat Zorluoğlu Babaocağında Çaykara İlçemizde Görev Yapan Muhtarlar ile buluştu
Çaykara´ya Kadın Eli değecek!
Çaykara´ya Kadın Eli değecek!
31 Mart yerel seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren İYİ Parti Çaykara Belediye Başkan Adayı Hanife Birinci, “ amacımız Çaykara´yı "mutlu insanların yaşadığı bir şehir dönüştürmektir" dedi.
Mehmet Kara Çaykara Belediye Başkan Adayı
Mehmet Kara Çaykara Belediye Başkan Adayı
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Çaykara Belediye Başkanlığı için Mehmet Kara Bağımsız aday olduğunu açıkladı.
CHP Meclis Adayları Belli Oldu
CHP Meclis Adayları Belli Oldu
CHP Çaykara Belediyesi Meclis Adayları Belli Oldu
Cumhur İttifakı Meclis Adayları Belli Oldu
Cumhur İttifakı Meclis Adayları Belli Oldu
Çaykara Belediyesi Cumhur İttifakı Belediye Meclis Adayları Belli Oldu
Saadet Çaykara´da Abanoz Dedi
Saadet Çaykara´da Abanoz Dedi
31 Mart 2019 Pazar Günü gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Saadet Partisinin Belediye Başkan Adayı Hasan Yaşar Abanoz Oldu
Çaykara´da İYİ Partinin Belediye Başkan Adayı Hanife Birinci
Çaykara´da İYİ Partinin Belediye Başkan Adayı Hanife Birinci
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde İYİ Parti Çaykara Belediye Başkan Adayı Hanife Birinci olarak açıklandı.
Düzgün´den Basın Açıklaması
Düzgün´den Basın Açıklaması
CHP Çaykara Belediye Başkan Adayı Hasan Düzgün Hem Adaylığı hem de Adaylık süreci ile ilgili bir Basın Açıklaması gerçekleştirdi.
Dernekpazarı Saadet Partisi Adayı Abidin Pergel
Dernekpazarı Saadet Partisi Adayı Abidin Pergel
Saadet Partisi Dernekpazarı Belediye Başkan adayı Abidin Pergel olarak açıklandı.
Zorluoğlu:Trabzon´da Belediyecilik işini en iyi biz biliriz
Zorluoğlu:Trabzon´da Belediyecilik işini en iyi biz biliriz
AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Murat Zorluoğlu, Of ilçesine giderek seçim çalışmaları kapsamında bir dizi ziyarette bulundu.
Zorluoğlu: “İlçelerimizde Büyükşehir imzası daha Fazla Görülecek”
Zorluoğlu: “İlçelerimizde Büyükşehir imzası daha Fazla Görülecek”
AK Parti Büyükşehir Belediyesi başkan adayı hemşehrimiz Murat Zorluoğlu, eşi Sevcan Zorluoğlu ile birlikte Sürmene ilçesinde çeşitli temaslarda bulundu.
Osman Topaloğlu, 19 Mayıs Belediye Başkan Adayı
Osman Topaloğlu, 19 Mayıs Belediye Başkan Adayı
Samsun 19 Mayıs Belediye Başkan adayı Çaykaralı Hemşehrimiz Osman Topaloğlu oldu.
Erdoğan Tok, İlkadım Belediye Başkan Adayı
Erdoğan Tok, İlkadım Belediye Başkan Adayı
Samsun İlkadım Belediye Başkan Adayı Çaykaralı hemşehrimiz Erdoğan Tok gösterildi.
CHP Çaykara´da Hasan Düzgün Dedi
CHP Çaykara´da Hasan Düzgün Dedi
CHP´nin Çaykara Belediye Başkan Adayı Hasan Düzgün Oldu
AK Parti Başkan Adayı Zorluoğlu Dernekpazarı´nda
AK Parti Başkan Adayı Zorluoğlu Dernekpazarı´nda
AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan Zorluoğlu, Dernekpazarı ilçesini ziyaret etti.
Çevik´ten Çaykara´ya Teşekkür
Çevik´ten Çaykara´ya Teşekkür
31 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Ak Parti´den Çaykara Belediye Başkan Adayı olan Eğitimci ve İş Adamı Mehmet Çevik Sosyal Paylaşım hesabından bir mesaj yayınlayarak desteklerinden dolayı Çaykara Halkımıza Teşekkür etti.
AKP Dernekpazarı Adayı Dr.Mehmet Aşık
AKP Dernekpazarı Adayı Dr.Mehmet Aşık
AKP Dernekpazarı Belediye Başkan Adayı Dr.Mehmet Aşık AK Parti Dernekpazarı Belediye Başkanı Dr.Mehmet Aşık´ı yeniden aday gösterdi.
AKP Çaykara Belediye Başkan Adayı Hanefi Tok
AKP Çaykara Belediye Başkan Adayı Hanefi Tok
AK Parti Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok´u yeniden aday gösterdi.
Zorluoğlu Baba Ocağında
Zorluoğlu Baba Ocağında
AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu Çaykara İlçemizde çeşitli Ziyaretlerde bulundu.
Avcılar Belediye Başkanı adayı İbrahim Ulusoy oldu
Avcılar Belediye Başkanı adayı İbrahim Ulusoy oldu
AK Parti Avcılar Belediye başkan adayı Çaykaralı hemşehrimiz Dr.İbrahim Ulusoy oldu.
Fatih Belediye Başkan Adayı Ergün Turan oldu
Fatih Belediye Başkan Adayı Ergün Turan oldu
İstanbul Fatih Belediye Başkan adayı Çaykaralı hemşehrimiz Ergün Turan oldu.
Haşim Baltacı Tekrar Arnavutköy Belediye Başkan Adayı
Haşim Baltacı Tekrar Arnavutköy Belediye Başkan Adayı
AK Parti´nin Arnavutköy Belediye Başkan adayı tekrar Çaykaralı hemşehrimiz Ahmet Haşim Baltacı oldu.
Çaykaralı Av.Neşe Fazlıoğlu Mert Gaziosmanpaşa için yola çıktı
Çaykaralı Av.Neşe Fazlıoğlu Mert Gaziosmanpaşa için yola çıktı
İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesi için Belediye Başkan aday adaylığı için müracaat eden Çaykaralı Belediye Başkan aday adayı Av. Neşe Fazlıoğlu Mert, çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi