Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ZORLUOĞLU UĞURLU GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Tarih: 8.12.2018 19:44:50/ 3068okunma / 1yorum

Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ZORLUOĞLU UĞURLU GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz. 

Van´dan ayrılmadan önce Trabzon´un dosyalarını aldırttı.

Hem Trabzon Valiliğinden hem de Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu´ndan istediği dosyalar üzerinde bir hafta çalıştı.

Ardından Ankara´ya geçti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı hemşehrimiz Mehmet Cahit Turhan ile bir araya gelerek Trabzon´u enine boyuna konuştu.

Şehri zaten tanıyordu ama yine de Trabzon´a hazırlıklı geldi.

Farklı geldi

İddialı geldi

Hatta 18 ilçe belediye başkan adaylarının cv´sini bilecek kadar bilgi edindi.

Hangi ilçede hangi aday adayının yerelde ve genelde etkili olduğunu, aktif-pasif durumlarını ve hangi aday adayının sandıktaki oyları artıracağını tespit edecek kadar araştırdı.

Şehri bütünüyle inceleyerek geldi.

Tam hazırlıklı geldi.

AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu´nun Trabzon havalimanındaki karşılama sırasındaki ilk mesajı anlam doluydu;

Trabzon büyükşehir doyamadım tadına, uzaktan sevmek olmaz gel yakına yakına. İşte bugün biz yakına geldik. Trabzon için çalışmaya, ter dökmeye, vakit Trabzon vakti demeye geldik. El ele Trabzon´umuzu kalkındırmaya- geliştirmeye geldik. Bu vuslat bu buluşmanın benim için önemi var” dedi.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, güzel bir karşılama töreni hazırlayan il başkanı Haydar Revi´ye teşekkür etmek lazım. Tüm ilçeler oraya aktı.

Yüzlerce Trabzonluyla birlikte şehir turu atıp, hemşehrilerini selamlayarak il binasına gelen Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu, basın toplantısında gönül belediyeciliği üzerinde durdu.
Hizmet ve proje belediyeciliği vardı. Bu dönemin belediyecilik anlayışını Gönül Belediyeciliği olarak ilan etti Cumhurbaşkanımız. İnşallah gönül Belediyeciliğin çokça örneklerini burada vereceğiz. Bunun içini hep birlikte dolduracağız. Hizmetlerimiz insan merkezli olacak. İnsanımızın konforunu, yaşam kalitesini arttırmaya yönelik anlayışla çalışacağız. İnşallah vatandaşlarımızın memnuniyetini esas alan belediyeciliği merkezimize koyacağız. Trabzon´u daha da büyütmeye kalkındırmaya, marka şehir ve 21. yüzyıl şehri yapacağız. Yeni ulaşım ağları, kentsel dönüşüm, istihdam imkanları ve vizyon projelerle şehrimizi Cumhuriyetimizin 100. Yılına hazırlayacağız. İşimiz hizmet, gücümüz millettir. Halkımızın desteği arkamızda olduğu sürece Allah´ın izniyle kimse sırtımızı yere getiremez” dedi.

İlk intiba önemli elbet.

Murat Zorluoğlu´nun halkla ilk temasında Trabzonlulardan da olumlu not aldı. Birikimi, tecrübesi, donanımı, akıcı konuşması, diksiyonu, dik duruşu, kararlılığı ve ilk açıklamalarıyla da Trabzonluların yüreğine dokundu.

Gönül belediyeciliği zaten yüreklere dokunmak değil midir?

Sayın Başkan terörle mücadeleye dikkat çekti.

"Yıllarca ülkemin dört bir yanına hizmet ettim. Ankara´da önemli sorumluluklar aldım. Van´da hem vali hem de başkan olarak görev aldım. Bir tarafta şefkatli mücadele verdik diğer yanda da teröristlere Van´ı ve dağlarını dar ettik. Zindan ettik.  Allah´ın izniyle memleketimizin dağlarında ovalarında köylerinde tek bir terörist kalmayıncaya kadar da bu mücadele devam edecektir” dedi.

Göğsümüz kabardı.

Yüreğe dokunurken, milli duyguları da okşadı.

Ve elbette Trabzonspor.

Esnaf ziyaretinden sonra Akyazı stadına Trabzonspor´un yanına koştu, destek oldu.

Trabzonspor üçte üçü üçle yaptı.

 “Trabzon´umuzun en önemli marka değerlerinden bir tanesi olan Trabzonspor´umuzun başarılarına daha büyük başarılar katmak, şampiyonluklar elde etmesi için özel olarak mesai harcayacağız” dedi.

Bu da taraftarın gönlüne dokunuştu.

Trabzonsporlu taraftarın gönlüne girdiniz mi bu iş tamamdır, asla korkmayın.

Zorluoğlu, Trabzon´a, Trabzonspor´a uğurlu geldi.

Elbette bu iş ekip işidir.

Sayın başkan; seçilip ekibini kurarken her dönemin adamlarına değil, yeni ve bilge isimlere öncelik tanımalı.

Tabii ki teşkilatların önerisi olacak, milletvekillerinin, Orhan başkanın önerileri olacak, bunları da dikkate alıp kendi düşüncesiyle ekibini oluşturması lazım.

Son dönemde AK Parti´nin dolayısıyla hükümetin açık kapı politikasının, valiliklerden sonra Trabzon Büyükşehir Belediyesinde de açık kapı ve şeffaflık politikası devam etmeli.

Çevresinde etten duvar örüp, halkla bütünleşmesini engellemek isteyenlere de asla müsaade etmemeli. 

Kısacası Zorluoğlu, zoru başarmaya geldi.

Allah yar ve yardımcısı olsun.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykaralı Ömer
8.12.2018 21:51:50
Sayın Murat Zorluoğlu,na yüklenmiş olduğu bu zor ve mukattes görevinde başarılar diler yüzü ak ve multlu sağlıklı günler dilerim.Allah yolunuzu açık etsin.Çaykaralı Ömer.
Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar
Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar
Çaykaralı Prof.Dr. Vehbi Yavuz´un kaleme aldığı “Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar” adlı makaleyi paylaşıyoruz.
Fatih İle Sümeyye İlk Adımı Attı
Fatih İle Sümeyye İlk Adımı Attı
Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden Emekli Öğretmen Abdullah Danış´ın Polis Memuru olan Oğlu Fatih ile Uzungöl Esnaflarından Dursun Genel´in Üniversite Mezunu Dünyalar güzeli kızları Sümeyye Uzungöl´de gerçekleştirilen dillere destan bir tören ile nişanlandılar
Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Dekanlığa Atandı
Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Dekanlığa Atandı
Çaykaralı hemşehrimiz Prof.Dr. İrfan Yazıcıoğlu Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanlığına atandı.
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´ün Genç İş Adamlarından Mehmet Keleş Sosyal paylaşım sitesinde gerçekleştirdiği bir açıklama ile Uzungöl Muhtarlığı için Aday olduğunu açıkladı.
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman, yaptığı basın açıklamasında Çaykara-Taşkıran Mahallesi´nden muhtar adayı olduğunu açıkladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Cumhurbaşkanı kararnamesiyle 26 Aralıkta Bilecik Valiliğine atanan Çaykaralı Bilal Şentürk göreve başladı.
Övünmek Hakkımız..
Övünmek Hakkımız..
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ÖVÜNMEK HAKKIMIZ " adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı “NE ÇOK ŞEYİ ÖĞRETTİ GEÇEN YILLAR” adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
2018 Ve Uzungöl
2018 Ve Uzungöl
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Kaleme Aldığı 2018 ve Uzungöl Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´de Teleferik Başlıyor
Uzungöl´de Teleferik Başlıyor
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden bir tanesi olan Uzungöl Teleferiğe kavuşuyor.Senelerdir Uzungöl Sevdalılarının büyük bir özlem ile bekledikleri Teleferik Projesi artık gerçeğe dönüşüyor.
Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti
Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Nurhayat Arhavi´ye Sesleniyor
Nurhayat Arhavi´ye Sesleniyor
Bölgemizin Yetiştirdiği en önemli değerlerden ve de Bilim İnsanlarımızdan Nurhayat Zaim bu günlerde farklı bir heyecan ve koşuşturmanın içinde.
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
1972 Yılında Uzungöl´de Dünyaya gelen Dursun Karaca 2001 Yılından bu yana önce Uzungöl Belediyesinde daha sonra ise Çaykara Belediyesinde Teknik Personel olarak görev yapıyor.
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" BU ŞEHRE YAŞAMAYA GELDİM "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" KENDİ GELMEDEN RÜZGÂRI GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kimi Sevdiysek Gitti
Kimi Sevdiysek Gitti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Çaykara´dan ADAM Yetişir İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Çaykaralı Asırlık Çınar Ahmet Nurettin Gürsoy Öğretmene Büyük Vefa Örneği
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Eğitimci Araştımacı-Yazar Mehmet Mutluoğlu´nun bir gezinin ardından kaleme aldığı “SELAM OLSUN SİİRT´İN GÜZEL İNSANLARINA” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz.
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
Türk gayrimenkul sektöründe önemli bir yer teşkil eden RE/MAX Meydan Gayrimenkul Danışmanlık Ofisi Trabzon´da açıldı. Ekip arasında Uzungöl Turizmini yaşatma derneği Başkanı, Turizmci Mustafa Akyüz´de bulunuyor.
Prof. Dr. Öksüz,Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
Prof. Dr. Öksüz,Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Çaykaralı hemşehrimiz Prof. Dr. Hikmet Öksüz, Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu asli üyeliğine seçildi.
Ravza´yı Anlamak
Ravza´yı Anlamak
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Ravza´yı Anlamak" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Muhteşem Nikâh töreni
Muhteşem Nikâh töreni
Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç Denetçisi Osman Abanoz´un kızı Hümeyra Abanoz ile Doktor Enver Turan Zorlu Grand otel de düzenlenen dillere destan nikâh töreni ile mutluluğa yelken açtılar.
İbrahim Tuncer´den CHP´li Aygün´e Tepki
İbrahim Tuncer´den CHP´li Aygün´e Tepki
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün´ün Trabzon şehrini hedef alan açıklamalarına Araştırmacı-Yazar İbrahim Tuncer tepki gösterdi.
Genç Çiftçi Hibe Projesi Meyvelerini Veriyor
Genç Çiftçi Hibe Projesi Meyvelerini Veriyor
Çaykara İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2016 Yılında Çaykara İlçemizde ilk dağıtımı gerçekleştirilen Hereford ve Aggus Irkı Büyükbaş Hayvanlar Yöremize tamamen uyum sağladı.
Osman Abanoz Kızını Evlendiriyor
Osman Abanoz Kızını Evlendiriyor
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kamu iç Denetçisi Osman Abanoz´un Mimar kızı Hümeyra Abanoz, hayatını Dr.Enver Turan ile birleştiriyor.
Karaçam ve Uzungöl Karlandı
Karaçam ve Uzungöl Karlandı
Çaykara İlçemizde Yüksek yerlerdeki bazı Mahallelerimizde sezonun ilk karı bu sabah saatlerinden itibaren yağmaya başlarken İlçe Merkezinde ise yağmur devam ediyor.
Bir Sonbahar Rüzgarı Eser Durur Başımda
Bir Sonbahar Rüzgarı Eser Durur Başımda
Gazetemiz Köşe Yazarlarından Zeynep Yildirim´ın yazdığı"BİR SONBAHAR RÜZGÂRI ESER DURUR BAŞIMDA"adlı şiirini değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
-1 °C
Cuma
-1 °C
Cumartesi
-1 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi