Lafla Peynir Gemisi Yürümez
Tarih: 24.4.2012 13:11:02
Alaettin KÖKSAL
Öncelikle şu hususu belirterek makalemize başlamak istiyorum. Yazarken, konuşurken, hedefimizde kişilerin kalıpları, etnik yapıları, dilleri, renkleri, bölgeleri, inançları, mezhepleri, tarikatları cemaatleri, televizyonları ve gazetelerinin olmadığını açık yüreklilikle söylemeliyim. İnancım gereği ve vicdan ehli bir insan olarak hedefimde, yanlış zihniyetlere karşı kişilere hakaret etmeden, kurumları yıpratmadan doğruları söylemektir.

Elimden geldiği kadar isim ve kurum zikretmeden yanlış gördüklerimi anlatmaya çalışacağım, adamına göre konuşmak ve yazmak, beklentilere göre şekillenmek, cüzdana göre değişmek, makama göre eğilmek, menfaatlere göre dalkavukluk yapmak hiçbir vicdan ehli insan için doğru bir davranış değildir.

Her meseleye insani değerlerle yaklaşmak ne kadar doğru ise, o kadarda yanlıştır. İnsanı şekillendiren manevi değerler değil de, beşerin koyduğu değerlerle insanlar şekilleniyorsa, geniş ve dar toplumlarda, ülke içinde ve uluslararası boyutta evrensel bir adalet olmayacak demektir.

Yeryüzünde var olan 7 milyara yakın insan aklı, ayrı, ayrı fikir üreteceğinden, doğal olarak, dünya da insan sayısı kadar fikir anarşisi olacaktır. Fikir anarşisini önlemek, istikrar ve barışı sağlamak için insanları ortak ilkeler etrafına toplamaktan başka çare yoktur. İşte bu nokta da sınırsız özgürlükten dem vuranlar, tabir caizse çuvallamaktadırlar. Demek ki; ? Lafla peynir gemisi yürümüyor.?

İnsanlar çoğalınca, idareleri zorlaşmış, bu sebeple bağımsız ülkeler haline gelmişler. Kendi düşüncelerine göre ortak bir kültür oluşturmuşlar. Bu kültürlerine bağlı siyasi, sosyal, Ekonomik ve hukuk sistemlerini geliştirmişler. Sistemlerine sosyalizm, kapitalizm, faşizm, komünizm, ateizm, Budizm, gibi adlar vermişlerdir.

Kurdukları ve geliştirdikleri beşeri sistemlerini, zamanla bir din haline getiren topluluklar, diğer toplulukları baskı altına almaya, kendi sistemlerini dayatmaya, kabul etmeyenlere savaş açmaya, ülkelerini işgal etmeye, zenginliklerini sömürmeye, namuslarını kirletmeye varacak kadar iğrenç uygulamaları, inançları gereği olarak yaptıklarını da rahatlıkla söylemişlerdir, söylemektedirler.

Bu kadar farklı düşünceli insanları dünyada huzur ve barış içinde yaşamaları ile alakalı şaşmaz ilkeleri koyan güç, insanı yaradan Yüce Allah?ın olduğunu idrak edemeyecek kadar vahşileşen insanlar dünyaya huzur ve istikrar getiremeyeceklerdir. Ezeli ve ebedi olan, geçmişi ve geleceği bilen Yüce Allah ilk insanla birlikte insanların huzur ve barış içinde nasıl yönetilmeleri hususunda 10 sahifelik ilk ilahı kitabı indirerek, akıl anarşisinin önünü almıştır.

Özetleyerek anlatmaya çalıştığımız sistemlerin düşünce yapısı, beşeri güce dayalı olduğu için, beyin güçlerinden çok bedeni güçlerini kullandıklarından acımasız oluyorlar. İnsanlık yaşadığı buhrandan zalim kuvvetlilerin kölesi olmaktan kurtulmak istiyorsa Y. Allah?ın koyduğu ilkelere teslim olmaktan başka çaresi yoktur. İslam dinine inanmayan insanların pek çoğu, yalan, gıybet, iftira, zülüm, ikiyüzlülük, dalkavukluk, ahlaksızlık gibi insana yakışmayan birçok iğrençlikleri meslek edinebilirler. Bu çirkin hasletleri bende Müslümanım diyen hiçbir insan meslek edinmez edinmemelidir.

Gerçek böyle olduğuna göre, ben de Müslüman?ım diyen bir insan, İslam dinine gerici din diyebilir mi? Bu dinin emrettiği ilkeleri yaşamak isteyen, insanlara gerici ve mürteci diyerek hakaret edebilir mi.? Kendi saltanatlarını sürdürmek ve şer güçlere şirin gözükmek için, halkı baskı altına tutmak hususunda adaletsiz davranabilir mi? uydurma haber ve senaryolarla, iftira ve haksız karalamalarla halkı germek için fitne çıkarabilirler mi?

Koydukları kurallara uyulmadığı takdirde ? Gerekirse silah bile kullanırız? diyerek halkı tehdit edebilirler mi? böyle bir zihniyeti alkışlayan korkak ve dalkavukların, gerçekten özgürlük ve adalet istediklerine inanabilir miyiz?

28 Şubat sürecini ve benzeri uygulamaları destekleyenlerin, herhangi bir dayatmanın karşısında, rüzgârgülü gibi yön değiştirmeyeceklerine güvenebilir miyiz?

Bu insanların temel insan hak ve özgürlüklerini içselleştirecek kadar bağımsız olabildiler mi?

Zira bunların hala özgürlükten ve bağımsızlıktan yana alerjilerinin olduğunu düşünmekteyim. Duruma göre renk değiştiren, sözde özgür gazeteci olduklarını söyleyen bazı bay ve bayanların Merhum Erbakan Hocanın kullandığı cümleleri saptırmak konusunda yırtınan, beyinlerini kiraya veren, zavallılara da acıdığımı söylemek istiyorum, Milletin vergisi ile yapılan okullarda okuyan, onların verdiği vergilerden maaş alan, sivil ve resmi kurumlarda amir, olarak en yüksek makamlara gelen beylere soruyorum.

Makamlarınız, paranız, gücünüz, apoletleriniz ve bazı mahfilerin telkinleri, milletin seçtiği vekillere, Başbakanlara ağza alınmayacak hakaretler ve tehditler yapma hakkını veriyor mu?

Dün hukuki çiğneyenlerden hesap sorulunca, birilerinin böyle adalet olur mu deme hakları olmadığı gibi, ayni şekilde dünkü hukuksuzluklara sesiz kalan siyasilerin de konuşma hakları yoktur. Halkın iradesine inanç değerlerine saygı göstermeyen hiç bir sivil ve resmi kuruma, siyasi partilere, bürokratlara, medya mensuplarına, sendika başkanlarına ve diğer başkanlara, milleti yol üstüne bırakanlara, dere geçilirken at değiştirenlere, halkımız iyi gözle bakmıyor, Benden söylemesi, herkes istediği dersi çıkarsınAnahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
NİYET HAYIR, AKIBET HAYIR. (02 Eylül 2019 - Pazartesi)
MUHTEREM DEVLET BAŞKANIM. (20 Ağustos 2019 - Salı)
SİYASETNAME VE SİYASET (28 Mayıs 2019 - Salı)
DOSTUN ATTIĞI GÜL YARALAR BENİ (09 Mayıs 2019 - Perşembe)
ABD, SURİYE DEN ÇEKİLİYOR MU? (31 Aralık 2018 - Pazartesi)
MARİFET İLTİFATA TABİDİR. (20 Kasım 2018 - Salı)
SUÇ VE CEZA, ADALET, HAKKANİYET VE AF. (29 Eylül 2018 - Cumartesi)
MÜSLÜMAN MİLLET, ZALİMLERE BOYUN EĞMEZ. (18 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KUR´AN RAFTAN İNMELİ MASAYA HÂKİM OLMALI (04 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KADERE İMAN EDEN, KEDERDEN EMİN OLUR. (29 Haziran 2018 - Cuma)
SABIR; BARIŞA VE ZAFERE AÇILAN KAPIDIR. (17 Şubat 2018 - Cumartesi)
NANKÖR SİYONİSTLER OSMANLIYA BİTTİ DİYEMEZ! (03 Ağustos 2017 - Perşembe)
“MARUL 50 KURUŞ” (09 Temmuz 2017 - Pazar)
ENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN EVET (04 Mart 2017 - Cumartesi)
TESETTÜR YÜCE ALLAH´IN EMRİDİR. (11 Eylül 2016 - Pazar)
ER REFİK KABLE´T TARİK (06 Mayıs 2016 - Cuma)
ÖZGÜRLEŞMENİN YOLU ŞEFFAFLIKTAN GEÇER (30 Nisan 2016 - Cumartesi)
İSLAM DÜŞMANI İMANSIZLARDAN DOST OLMAZ (16 Mart 2016 - Çarşamba)
EY MANAHO YÜRÜYEN MAKRİ İNSAN! (24 Aralık 2015 - Perşembe)
AĞIR MAKALE (2) (11 Ekim 2015 - Pazar)
DÜŞÜNEBİLEN İÇİN, AĞIR MAKALE (1) (03 Ekim 2015 - Cumartesi)
RÜZGÂR EKEN FIRTINA BİÇER. (26 Temmuz 2015 - Pazar)
SABRIN SONU SELAMETTİR (29 Ocak 2015 - Perşembe)
YILIN SONU, YILIN BAŞI NASIL KUTLANMALI (28 Aralık 2014 - Pazar)
ZİNANIN HER TÜRLÜSÜ SUÇ SAYILMALIDIR. (22 Eylül 2014 - Pazartesi)
SAADET PARTİSİ KENDİNE YAZIK EDİYOR. (29 Temmuz 2014 - Salı)
EY ÜMMET-İ MUHAMMED! (24 Haziran 2014 - Salı)
BAŞI DUMANLI TÜRKİYEM (29 Mayıs 2014 - Perşembe)
MİLLETİN SEVDİĞİ DÖRT SİYASİ LİDER, (09 Nisan 2014 - Çarşamba)
BAŞBAKAN?IN YANINDAYIM. (19 Ocak 2014 - Pazar)
İNSAN ŞEREF VE ONURUNU KORUMALIDIR. (07 Mart 2013 - Perşembe)
EY SİYONİSTLER! DÜNYAYI SAHİBSIZ SANMAYINIZ. (12 Aralık 2012 - Çarşamba)
KÜRT KARDEŞLERİMLE HASBİHAL (15 Kasım 2012 - Perşembe)
KİBİR KULESİ, TEVAZU OVASI.. (01 Kasım 2012 - Perşembe)
Siyaset alanında derin hareketlenmeler (03 Ağustos 2012 - Cuma)
İnsan Hayatı Nehir Gibidir (01 Temmuz 2012 - Pazar)
Ben de 28 Şubat Mağduruyum (08 Mart 2012 - Perşembe)
Müslümanlar Nerede Nasıl Vuruluyor? (14 Aralık 2011 - Çarşamba)
Ben Köyümü Seviyorum (28 Temmuz 2011 - Perşembe)
Sayfa:
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi