AK PARTİLİLER, AYAKLARINI YERE SAĞLAM BASMALIDIR
Tarih: 3.12.2014 22:23:37
Alaettin KÖKSAL
Makalemizin başlığını okuyan bazı AK partililer, bizim nasihatte ihtiyacımız yok, ne yaptığımızı biliyoruz diyebilirler. Halkı dinlemeyen bu tipler, geçmiş ve yakın siyası tarihimizde nelerin yaşadığını, ne tür bedeller ödendiği konusunda bilgi sahibi olmadıklarından, gelecek hakkında sağlıklı tedbirler almayı düşünemezler. Bu tipler, sonradan görme, ayran gönüllü, vurdumduymaz, tepegöz olduklarından, siyasi muarızlarının tuzağına çok kolay düşebilirler.

45 yıllık siyasi hayatımda gördüğüm ve yaşadığım iktidar ve muhalefet partilerin içinde bu tip insanların parazit gibi çoğaldıklarına şahit oldum. AK partisinin öncelikleri arasında, parti içindeki parazitleri temizleyerek, sivil bir anayasanın yapılması yetkisini halktan alarak, hizmetlerine devam etmelidir. Ülkemiz ve İslam dünyası üzerinde hainlerin planladıkları tezgâhları görmeden, basit bir siyasi getiri uğruna, ülkenin yararına olmayan tutarsız söz ve eylemlerle, AK partisine muhalefet etme zamanı değildir. AK partisinin bazı mensupları da kendilerini köyün akıl danesi görüp, yanlış yapmamalıdırlar.

Milletçe yaşadığımız olumsuzlukların, gelecekte yaşanmaması için, İslam kardeşliği dairesi çerçevesinde vatandaşlık görevimi yapmaya çalışıyorum. Her bir vatandaşımız, gücü nispetinde ülkesine, beraber yaşadığı topluma ve insanlığa karşı inancıyla, ameliyle, fikriyle, hizmet etmeye mecbur olduğu bilinciyle hareket etmelidir. Bunun yolu da İman ve amel bütünlüğü içinde bütünleşmiş bir millet olarak, geçmiş ve yakın tarihimizde yaşadıklarımızdan edindiğimiz tecrübelerimizi, İman, vicdan, insaf ve feraset süzgecinden geçirerek ülkenin geleceği için hep birlikte elimizi taşın altına koymalıyız.

Üzülerek ifade edelim ki bazı makam ve mevki sahibi insanlar, siyasi hırs ve kıskançlıkları yüzünden ülkenin geleceği için vicdanlarının sesini dinlemeye vakit ayıramıyorlar. Kaderi ilahi geldikleri makamların hakkını veremeden, imtihanı kaybedeceklerini düşünmeden, günlerini gün etmeye çalışanlar, bilmelidirler ki, telafisi çok zor olan büyük bir zararın içindedirler. Osmanlı anayasasında ?DEF?İ MEFSEDED, CELBİ MENFAATTEN MUKADDEMDİR ?maddesini sağduyulu her bir vatandaşımız çok iyi anlamalıdır. Deniliyor ki bir kötülüğü def etmek için faydalı bir işi ertelemek veya yapmamak çok daha iyidir. Yaşadığımız birçok olumsuzlukları giderecek sivil bir anayasanın yapılması için güçlü bir iktidarın iş başına gelmesi adına, şimdilik kaydıyla seçim barajını düşürmemek çok daha doğru olacağı kanaatindeyim.

Siyasi bir kin, nefret ve tahammülsüzlük uğruna ülkenin istikrarın bozmak, hiç kimsenin faydasına değildir. Sivil bir anayasanın yapılması için uzlaşamayan siyasi partilerin, yaptıkları siyasi hatanın, daha büyüğünü atanmışlar yapmamalıdırlar. Bundan dolayı diyoruz ki, sivil anayasa yapma hatırına, baraj sorunu olan/olmayan tüm siyasi partiler milli bir refleksle, seçim barajı Haziran 2015 seçimlerinden sonra yasalaşması şartıyla ertelenmesini istemelidirler. Yarın eyvahların, keşkelerin hiçbir faydası olmayacaktır.
Özgürlükçü bir sivil bir anayasa olduktan sonra seçim barajının sıfırlanması ülkenin istikrarını bozmaz. Seçim barajını düşürmek suretiyle güçsüz bir iktidar oluşturmak, koalisyon dönemlerine dönmek, sivil anayasa yaptırmamak, ülkenin istikrarına katkı sağlamaz. Böyle bir durumda milletimizin büyük çoğunluğu severek bir kısmı yeter diyerek, diğer bir kısmı, hem inadına ve hem de kerhen AK partisine destek verecektir.

Bu cefakâr millet, AK partisinin yerine başka bir parti iktidarda olsa, olumlu icraatlarına engel olmak, iktidar gücünü zayıflatmak için, AK partisine yapılanların benzeri yapılsa, hiç tereddüt etmeden iktidarda olan partiye destek verir. Bu anlayışla hareket eden milletimiz, bazı atanmış bürokratlardan ne derecede ilerde olduğunu anlamaya yeterli bir misaldir. Bugün iktidar olan Ak partisinin, yerel ve genel yöneticileri, teşkilat kadroları, ülkenin ve milletin milli menfaatlerinin korunması için büyük bir yükü taşıdıklarının bilinciyle hareket etmelidirler. Muhalefet partilerinin olumlu icraatlarına ve yapıcı eleştirilerine teşekkür ederek, siyasi partiler arasında olması gereken diyalog zeminini hazırlayarak, toplumu rahatlatmalıdırlar.

Mesela Sayın Bahçeli?nin vatanın birliği ve bütünlüğüne zarar gelmemesi için yıllardır ülkücü gençliği sokaklara çıkarmaması takdire şayan bir icraat olduğu söylenmelidir. Sokağa çıkmama hususunda aynı itinayı gösteren Milli gençlik vakfına, Anadolu gençlik derneği ve Nizam-i âlem gençliğine teşekkür edilmelidir. Bu itina ve sabır birileri tarafından asla istismar edilmemelidir. Çözüm süreciyle alakalı, tüm siyasi partiler, sivil toplum örgütleri fikir, düşünce ve projelerini kamuoyu ile paylaşmalıdırlar. Proje üretmeyen, çözüm surecine fikirleriyle destek vermeyen siyası partilere, milletimiz destek vermeyecektir. HDP? nin çağrısıyla yapılan çirkin terör eylemlerini, ılımlı olan parti mensuplarını ekranlara çıkarmak suretiyle suçlarını kapatamazlar. Ülkenin özgürleşmesi için atılan adımlar, çözüm sureci, alevi açılımı gibi meseleler iç ve dış çevreler tarafından istismar edilmesi, önlenmelidir ?fazla naz âşık usandırır? misali hak arayanlar aldıklarını inkâr etmemelidirler. AK partisi de, ava giderken avlanmamalıdır.

Paralelcilere operasyon yapılırken, yaşla kurunun ayrılmasına dikkat edilmelidir. Birileri; paralel yapıyla alakası olmayan insanları, paralelci olarak fişleyerek, milletvekili adayı olmalarını engelleyerek, paralel yapıya mensup insanları, büyük bir ustalıkla AK partisinin ve diğer partilerin listelerinden milletvekili seçtirmek suretiyle, 2015 seçimlerinden sonra, seçildikleri partilerden ayrılarak, TBMM?sinde yeni bir parti ismi altında grup kurmayı düşünebilirler. AK partisinin yetkilileri, bindikleri dalın, birileri tarafından kesilmesini istemiyorlarsa ki istemiyorlar. Yapacakları ilk iş, dıştan içe doğru yapılan tüm operasyonları, auta çıkarmak hususunda milletle ittifak yapmalıdırlar. Seçim barajını düşürmek suretiyle yapılması düşünülen tüm siyasi ittifaklara karşı, milletle ittifak etmenin yolarını arayıp bulmalıdırlar.

AK partililer, yukarıda saydığım, sayamadığım birçok hususu masaya yatırıp enine boyuna analiz etmezlerse, bindikleri dalı kesmeye çalışanlara, dolaylı bir şekilde yardımcı olmuş olurlar ki, 2015 seçimlerinde anayasayı değiştirecek referandum sayısına ulaşamayabilirler. Seçim barajının düşürülmesiyle, partilerin ittifaklarıyla, çok küçük miktarda bir seçmenin kayması, AK partisinin milletvekili kaybına vesile olur.

2023 hedefine giden yolun, 2015 seçimlerinden geçtiğine inanan AK partililer, ülke ve millet yararına sivil bir anayasa yapmanın sayısal çoğunluğuna kavuşmak hususunda, son bir fedakârlık yaparak, 2015 seçimlerine toplumu etkileyen ehliyetli adaylara yol vererek, Sayın Başbakanın ve Cumhurbaşkanının elini güçlendirmelidirler.


Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
NİYET HAYIR, AKIBET HAYIR. (02 Eylül 2019 - Pazartesi)
MUHTEREM DEVLET BAŞKANIM. (20 Ağustos 2019 - Salı)
SİYASETNAME VE SİYASET (28 Mayıs 2019 - Salı)
DOSTUN ATTIĞI GÜL YARALAR BENİ (09 Mayıs 2019 - Perşembe)
ABD, SURİYE DEN ÇEKİLİYOR MU? (31 Aralık 2018 - Pazartesi)
MARİFET İLTİFATA TABİDİR. (20 Kasım 2018 - Salı)
SUÇ VE CEZA, ADALET, HAKKANİYET VE AF. (29 Eylül 2018 - Cumartesi)
MÜSLÜMAN MİLLET, ZALİMLERE BOYUN EĞMEZ. (18 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KUR´AN RAFTAN İNMELİ MASAYA HÂKİM OLMALI (04 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KADERE İMAN EDEN, KEDERDEN EMİN OLUR. (29 Haziran 2018 - Cuma)
SABIR; BARIŞA VE ZAFERE AÇILAN KAPIDIR. (17 Şubat 2018 - Cumartesi)
NANKÖR SİYONİSTLER OSMANLIYA BİTTİ DİYEMEZ! (03 Ağustos 2017 - Perşembe)
“MARUL 50 KURUŞ” (09 Temmuz 2017 - Pazar)
ENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN EVET (04 Mart 2017 - Cumartesi)
TESETTÜR YÜCE ALLAH´IN EMRİDİR. (11 Eylül 2016 - Pazar)
ER REFİK KABLE´T TARİK (06 Mayıs 2016 - Cuma)
ÖZGÜRLEŞMENİN YOLU ŞEFFAFLIKTAN GEÇER (30 Nisan 2016 - Cumartesi)
İSLAM DÜŞMANI İMANSIZLARDAN DOST OLMAZ (16 Mart 2016 - Çarşamba)
EY MANAHO YÜRÜYEN MAKRİ İNSAN! (24 Aralık 2015 - Perşembe)
AĞIR MAKALE (2) (11 Ekim 2015 - Pazar)
DÜŞÜNEBİLEN İÇİN, AĞIR MAKALE (1) (03 Ekim 2015 - Cumartesi)
RÜZGÂR EKEN FIRTINA BİÇER. (26 Temmuz 2015 - Pazar)
SABRIN SONU SELAMETTİR (29 Ocak 2015 - Perşembe)
YILIN SONU, YILIN BAŞI NASIL KUTLANMALI (28 Aralık 2014 - Pazar)
ZİNANIN HER TÜRLÜSÜ SUÇ SAYILMALIDIR. (22 Eylül 2014 - Pazartesi)
SAADET PARTİSİ KENDİNE YAZIK EDİYOR. (29 Temmuz 2014 - Salı)
EY ÜMMET-İ MUHAMMED! (24 Haziran 2014 - Salı)
BAŞI DUMANLI TÜRKİYEM (29 Mayıs 2014 - Perşembe)
MİLLETİN SEVDİĞİ DÖRT SİYASİ LİDER, (09 Nisan 2014 - Çarşamba)
BAŞBAKAN?IN YANINDAYIM. (19 Ocak 2014 - Pazar)
İNSAN ŞEREF VE ONURUNU KORUMALIDIR. (07 Mart 2013 - Perşembe)
EY SİYONİSTLER! DÜNYAYI SAHİBSIZ SANMAYINIZ. (12 Aralık 2012 - Çarşamba)
KÜRT KARDEŞLERİMLE HASBİHAL (15 Kasım 2012 - Perşembe)
KİBİR KULESİ, TEVAZU OVASI.. (01 Kasım 2012 - Perşembe)
Siyaset alanında derin hareketlenmeler (03 Ağustos 2012 - Cuma)
İnsan Hayatı Nehir Gibidir (01 Temmuz 2012 - Pazar)
Lafla Peynir Gemisi Yürümez (24 Nisan 2012 - Salı)
Ben de 28 Şubat Mağduruyum (08 Mart 2012 - Perşembe)
Müslümanlar Nerede Nasıl Vuruluyor? (14 Aralık 2011 - Çarşamba)
Ben Köyümü Seviyorum (28 Temmuz 2011 - Perşembe)
Sayfa:
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi