ÜLKENİN VE MİLLETİN BEKA MESELESİNİ DOĞRU ANLAMALIYIZ.
Tarih: 16.3.2019 22:14:40
Alaettin KÖKSAL

Kafaların karışmaması için Beka´nın ne olduğunu hangi anlamda kullanıldığına kısaca bir açıklık getirmeliyiz. Beka;  ölümsüzlük, ebedilik, kalıcılık, sonsuzluk anlamanı gelen, Yüce Allah´ın Zatı sıfatlarındandır. Mahlûkat için beka, dünya hayatıyla sınırlıdır, kalıcı ve ebedi değildir. Devletler için siyasi beka, dünya var oldukça, var olma mücadelesidir. Bir başka ifadeyle, vatanın bölünmez bütünlüğüne, siyasi istikrarına, sosyal barışına, ekonomik kalkınmasına dinimizin yaşanmasına ve yaşatılmasına, askeri gücümüzün engellenmesine yönelik iç ve dış saldırıların tümü beka sorunudur.

Tarih boyunca milletimize ve İslam ümmetine karşı yapılan haçlı saldırılarının birinci amacı, müslümanları İslam dininden uzaklaştırmak suretiyle ahlaksız bir toplum haline getirmek ve köleleştirmektir. İkinci amaçları, vatanlarını bölmek, zenginliklerini sömürmek, kutsal değerlerini yok etmek, namuslarını kirletmek, ümmet bilincini ortadan kaldırmak suretiyle, İslam ülkelerini birbirine karşı düşman yapmaktır. Üçüncü ve son amaçları, İslam ülkelerini kendi vesayetleri altına alarak, tayin edecekleri bir genel valiyle idare etmektir.

Haçlı zihniyetiyle hareket eden zalimlerin çirkin saldırılarına, milletçe ve ümmetçe birlikte karşı koymayı becerirsek, İslam ülkeleri olarak, üstesinden gelemeyeceğimiz bir beka sorunu yaşamayız. Devletlerin beka sorunu bugünün meselesi değildir. İnsanın yaratılışından başlayıp, günümüze kadar gelen ve kıyamette kadar devam edecek olan çok ciddi bir meseledir.

Yaptığımız bu genel girişten sonra, ülkemizin siyasi beka sorunu, iktidarda olan AK partisinin veya cumhur ittifakının meselesi değildir. Tarih boyunca yaşadığımız beka sorunlarını, milletle birlikte yıkarak, dünya da 17 devlet kuran başka bir millet yoktur. Tarihte olduğu gibi, bugünde haçlı zihniyetiyle ülkemize haince saldıran zalimlere karşı, birlikte mücadele etmekten hiçbir insan, hiçbir parti, cemaat, tarikat,  sivil toplum örgüt geri duramaz, duyarsız kalamaz.  

 Irkçı Siyonistlerin, onlarla iş birliği yapan şer güçlerin, ülkemiz ve İslam coğrafyası üzerindeki hain emellerini ve tarihi hayallerine yıkmak için, milletçe ve ümmetçe vakit geçirmeden özümüzü doğru hicret etmeliyiz. Öze dönüşün öncülüğünü iktidarda olan AK partisi yapmalıdır.

Zalimlerin kirli hayallerini, alçakça yazdıkları senaryolarını son vermek ve inlerine mahkûm etmek için, oyunbozan, oyun kuran planlar hazırlamalı ve uygulanabilir senaryolar yazmalıdır. İktidar ve muhalefet partileri, devletin yetkili bürokratları,  halktan gelen fikirlere kulak vermelidirler. Zalimlerin ve işbirlikçilerin hayalleri yıkmak için kafa yoran, siyasi tecrübe ve ferasetleriyle ne gibi tedbir alınacağını raporlayan,  gazete köşelerinde yazı yazan, milli ve yerli düşünceli insanlara kapılarını sonuna kadar açmalıdırlar.    

Genel ve yerel yöneticilerimiz şu hususlara çok dikkat etmelidirler. Milli ve yerli düşünmeyen mandacı zihniyetten yana olan insanların programlarına çıkmamalıdırlar. Çıktıklarında kontrolü elden bırakmamalıdırlar, tuzak sorulara imkân vermemelidirler.  Mandacı zihniyete mensup insanların sayıları az olmasına rağmen, sesleri yüksek çıkan bu tiplerin davetlerine icabet etmemelidirler.  Tarih boyunca fitne ve fesat üreten şer güçlerin vesayetini kabul eden, akıllarını ve kalemlerini kiraya verenlerin yazdıkları ve konuştuklarının tesirinde kalmamalıdırlar. Bu tiplerin, beka değirmenine su taşıdıklarını unutmadan, gerekli tedbirleri milletçe almalıyız.  

Tabiat boşluk kabul etmediği gibi, siyaset kurumu, beka sorunu boşluk kabul etmez. Siyasetin boşluğu, yanlış fikirlerle yanlış adamlarla doldurulmamalıdır. Kanundaki boşluklar, genelgelerle değil, kalıcı yasalarla doldurulmalıdır. Beka sorunu güçlü tedbirlerle, İslam kardeşliği ruhuyla ortadan kaldırılmalıdır. Ortada somut bir olay olduğu halde, bu olay hakkında uygulanabilecek bir yasa bulunmaması kanuni bir boşluktur. Yüksek seçim kurulu kesin aday listelerini ilan ettikten sonra, seçim süreci içinde her hangi bir adayın başına bir hal gelirse,  seçimi ikinci olan partinin adayı kazanmış olacaktır. Bu durum Antalya Oymapınar belediyesinde yaşanmıştır.  

16-Nisan-2017 tarihinde referandum yoluyla yapılan18 maddelik anayasa değişikliğinin yedinci maddesinde boşluğun doldurulması için, seçime girin herhangi bir partinin adayının başına bir hal gelirse, yerine yedek olarak gösterilen adayla seçim çalışmalarına devam etmelidir fıkrası eklenmelidir. Bu hususta makaleler yazdık, yetkili kişilere özel raporlarla ulaşmaya çalıştık, lakin dinletemedik. Siyasi beka sorunumuzu hal etmek için, Rahmetli Erbakan hocamızın ortaya koyduğu projeleri ele alarak ülkemizin ve İslam dünyasının insanlarına anlatmalıyız.  Bu yönde adım atmayanlar, ne acıdır ki hocayı hayalcılıkla suçlayanların tesirinden kurtulamamışlardır.  

 Rahmetli Erbakan hocamız, ülkemizin, İslam ümmetinin ve dünya insanlığının huzuru için, dünya kamuoyuna teferruatlı bir şekilde anlatmaya çalıştığı projelerinin ana başlıklarını şu şekilde takdim ediyordu.  “ Her yönüyle yaşanabilir bir Türkiye´yi, Yeniden büyük Türkiye´yi ve yeni bir dünya´yı kurmak için; İslam birleşmiş milletler teşkilatını, İslam savunmak paktını, İslam ortak pazarını, İslam ortak para birimini, İslam kültür iş birliğini kurmalıyız. Bütün bunları kucaklayacak olan D-8 projesini güçlendirmeliyiz”

Erbakan hocanın uygulanabilecek projelerini hayal sananlar, ülkemiz ve İslam ümmeti üzerinde oynanan hainliklere engel olamazlar. Rahmetli Erbakan hocamız, bir konuşmasında şöyle diyordu; “Irkçı Siyonistler ve onlarla birlikte hareket eden şer güçler, benim ne yapmak istediğimi çok iyi anladıkları halde,  müslüman olduklarını söyleyen bazı kardeşlerimiz, bizleri anlamaya gayret etmediklerinden, ister istemez zalimlere boyun eğiyorlar.    

 Rahmetli Erbakan hocan “ Yüz bin motor yapan fabrika, kuracağız, kendi uçağımızı ve kendi tankımızı yapacağız” diyerek, hayalindeki hedefi anlatıyordu.  Merhum Bülent Ecevit, toplumu Erbakan hocanın aleyhinde yönlendirmek için şöyle bir algı operasyonu yapıyordu; “ Yüz bin motor, yüz bin tank, yüz bin uçak yapacağız diyorsunuz, diyelim ki, yaptınız, yüz bin pilot nerden bulacak sınınız, siz hayalcisiniz…” diyordu.

Merhum Ecevit´in algı operasyona, rahmetli Erbakan hoca nazikçe şöyle cevap veriyordu. “ Sayın Ecevit hayalciliğimizden bahsettiler, hayal çok kıymetli bir meziyettir, hayal etmeden hiçbir şey yapılmaz. Esasen kendileri de şair olduklarından hayal ile iç içedirler. Sayın Ecevit´in konuşmasını 40 sefer düzeldik.  Bizim hedefimiz de, yüz bin motor yapan fabrikayı kuracağız.  Yüz bin uçak, yüz bin tank yapacağız demedik. Yüz bin motor yapan fabrikayı da kurduk. Bizim gerçekleştirdiklerimize siz hayal bile edemiyorsunuz” diyordu.  

Rahmetli hocayı hayalcilikle suçlayanlarla birlikte hareket edenler,  Sayın Erdoğan´ın yaptığı maddi ve manevi hizmetleri hazmedemeyen dış şer güçlerin ve yerli işbirlikçilerin algı operasyonlarına alet olmadan, Türkiye´nin geleceği için, samimi bir tefekkürle vicdanımıza tanışarak reylerimizi kullanabilmeliyiz.

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
NİYET HAYIR, AKIBET HAYIR. (02 Eylül 2019 - Pazartesi)
MUHTEREM DEVLET BAŞKANIM. (20 Ağustos 2019 - Salı)
SİYASETNAME VE SİYASET (28 Mayıs 2019 - Salı)
DOSTUN ATTIĞI GÜL YARALAR BENİ (09 Mayıs 2019 - Perşembe)
ABD, SURİYE DEN ÇEKİLİYOR MU? (31 Aralık 2018 - Pazartesi)
MARİFET İLTİFATA TABİDİR. (20 Kasım 2018 - Salı)
SUÇ VE CEZA, ADALET, HAKKANİYET VE AF. (29 Eylül 2018 - Cumartesi)
MÜSLÜMAN MİLLET, ZALİMLERE BOYUN EĞMEZ. (18 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KUR´AN RAFTAN İNMELİ MASAYA HÂKİM OLMALI (04 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KADERE İMAN EDEN, KEDERDEN EMİN OLUR. (29 Haziran 2018 - Cuma)
SABIR; BARIŞA VE ZAFERE AÇILAN KAPIDIR. (17 Şubat 2018 - Cumartesi)
NANKÖR SİYONİSTLER OSMANLIYA BİTTİ DİYEMEZ! (03 Ağustos 2017 - Perşembe)
“MARUL 50 KURUŞ” (09 Temmuz 2017 - Pazar)
ENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN EVET (04 Mart 2017 - Cumartesi)
TESETTÜR YÜCE ALLAH´IN EMRİDİR. (11 Eylül 2016 - Pazar)
ER REFİK KABLE´T TARİK (06 Mayıs 2016 - Cuma)
ÖZGÜRLEŞMENİN YOLU ŞEFFAFLIKTAN GEÇER (30 Nisan 2016 - Cumartesi)
İSLAM DÜŞMANI İMANSIZLARDAN DOST OLMAZ (16 Mart 2016 - Çarşamba)
EY MANAHO YÜRÜYEN MAKRİ İNSAN! (24 Aralık 2015 - Perşembe)
AĞIR MAKALE (2) (11 Ekim 2015 - Pazar)
DÜŞÜNEBİLEN İÇİN, AĞIR MAKALE (1) (03 Ekim 2015 - Cumartesi)
RÜZGÂR EKEN FIRTINA BİÇER. (26 Temmuz 2015 - Pazar)
SABRIN SONU SELAMETTİR (29 Ocak 2015 - Perşembe)
YILIN SONU, YILIN BAŞI NASIL KUTLANMALI (28 Aralık 2014 - Pazar)
ZİNANIN HER TÜRLÜSÜ SUÇ SAYILMALIDIR. (22 Eylül 2014 - Pazartesi)
SAADET PARTİSİ KENDİNE YAZIK EDİYOR. (29 Temmuz 2014 - Salı)
EY ÜMMET-İ MUHAMMED! (24 Haziran 2014 - Salı)
BAŞI DUMANLI TÜRKİYEM (29 Mayıs 2014 - Perşembe)
MİLLETİN SEVDİĞİ DÖRT SİYASİ LİDER, (09 Nisan 2014 - Çarşamba)
BAŞBAKAN?IN YANINDAYIM. (19 Ocak 2014 - Pazar)
İNSAN ŞEREF VE ONURUNU KORUMALIDIR. (07 Mart 2013 - Perşembe)
EY SİYONİSTLER! DÜNYAYI SAHİBSIZ SANMAYINIZ. (12 Aralık 2012 - Çarşamba)
KÜRT KARDEŞLERİMLE HASBİHAL (15 Kasım 2012 - Perşembe)
KİBİR KULESİ, TEVAZU OVASI.. (01 Kasım 2012 - Perşembe)
Siyaset alanında derin hareketlenmeler (03 Ağustos 2012 - Cuma)
İnsan Hayatı Nehir Gibidir (01 Temmuz 2012 - Pazar)
Lafla Peynir Gemisi Yürümez (24 Nisan 2012 - Salı)
Ben de 28 Şubat Mağduruyum (08 Mart 2012 - Perşembe)
Müslümanlar Nerede Nasıl Vuruluyor? (14 Aralık 2011 - Çarşamba)
Ben Köyümü Seviyorum (28 Temmuz 2011 - Perşembe)
Sayfa:
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi