AFRİN OPERASYONU BİZLERE ÇOK ŞEY ÖĞRETMİŞTİR.
Tarih: 7.4.2018 19:43:58
Alaettin KÖKSAL

Afrin operasyonu adeta bir turnosal kâğıdı gibi her şeyi ortaya çıkarmıştır.  Terör örgütlerine her türlü maddi desteği veren dış şer güçleri, milli ve yerlilikten nasibi olmayan sözde aydın, yazar ve siyasetçilerin kimlerin olduğunu gördük. Afrin operasyonu mağlubiyetle sonuçlansa idi, bu mağlubiyet üzerinden kimlerin siyasi çıkar sağlayacaklarını da öğrenmiş olduk.

 Şer güçler, iç ve dış destekli terör örgütleriyle iş birliği yapmak suretiyle devletimizi zayıflatmak, vatanımızı bölmek, ülkemizi siyasi, sosyal, ekonomik, hukuki, askeri ve diğer alanlarda çökertmek ve milletin sosyal barışını bozmaya çalışan zalimler, iş birlikçi hainler ve şuursuz beyinler, satılmış kalemler, Afrin operasyonuyla suçüstü yakalandılar. 

 Afrin zaferi siyasi bir getiriye çevrilmemelidir diyerek huysuzlananlardan bir tanesi vardır ki, halim selim görüldüğü halde,  aşırı derecede huysuzlanarak ve yumruğuna sıkarak yıllarca içinde sakladığı kin ve nefretini dışarıya vurmuştur.  Yıllarca durduğu yeri anlayamayan, safını belirlemede doğru bir karara varamayan bu zat, Kıbrıs zaferini siyasi getiriye çeviren merhum Ecevit ile Sayın Erdoğan´ı, CHP ile AK partisini anlayamayacak kadar şaşırması ve gözüne kara inmesi üzülecek bir durumdur.

Zalimlerin tarih boyunca ve bugün, ülkemiz ve İslam dünyasına karşı başlattıkları bur çirkin savaşı, basit dünyevilikleri için akıllarını kiraya verenler, hakikatlere gözlerini kapatanlar, kulaklarını tıkayan, kör bakışlı batı âşıkları göremezler, mazlumların feryadını duyamazlar. Vesayetçi ve mandacı bir zihniyette sahip olanlar, Yüce Allah´ın gücünden değil, beşerin gücünden korktuklarından, seferin kuldan, zaferin Yüce Allah´tan olduğuna inanmazlar.

15-Temmuz-2016 darbe kalkışmasını FETÖ maşasına mal ederek, asıl suçluyu gizlemeye çalışan yerli mankurtlar, Afrin operasyonu okumak istemezler.  Afrin operasyonuyla ortaya çıkan, şer güçlerin sinsi ve alçakça planlarını gördükleri halde, basit siyasa getiri uğruna, kör bir siyasi taassupla,  manevi değerlere karşı olan saplantılı bir ideolojinin mensuplarıyla aynı resimde görülmeleri, gerçek milli görüşçülere acı vermektedir. 

Zalim şer güçlerin ve işbirlikçi hainlerin ülkemiz ve milletimiz aleyhinde yaptıkları alçakça saldırılarını görmeyen, görmek istemeyen mandacıların, dolaylı/ dolaysız işbirlikçilerin, satılmışların, şuursuzların, milli ve yerli duruştan uzaklaşan hasislerin, harislerin, vesayetçilerin ülkem ve milletim adına söz söylemeye ve Sayın cumhurbaşkanımız Erdoğan´ı, utanmadan bilinçsizce ve fütursuzca eleştirmeye hakları yoktur.

Tarih boyunca ve günümüz de ülkemize milletimize İslam ümmetine karşı yapılan iğrenç saldırılara karşı dik duran ve onurlu bir şekilde mücadele eden tarihi büyüklerimizi ve günümüzde de aynı duruşu sergileyen, Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan´ın onurlu ve kararlı mücadelesini göremeyenler veya görmek istemeyenler, yarın milletin huzuruna onurlu bir şekilde çıkamayacaklardır.    

Siyasetle ilgilenen bay ve bayanlar, öncelikle siyasetin nasıl bir güç olduğunu hangi alanları kapsadığın bilmelidir.  Siyasetle ilgilenen bay ve bayanlar, nefislerini tatmin edecek küçük/ büyük şahsı ikbal ve menfaatlerini, yılışıkça istismar ederek siyaset kurumunu kirletmemelidirler.  Siyasetçi duruşuyla, tavrıyla, onuruyla izzet ve şerefiyle ve ağır başlılığıyla topluma örnek olmalıdır.   Parti liderine şirin gözükmek için, liderin yanında kürsüye çıkarak,  yılışık hareketlerle kendini küçük düşürmemelidir.

Liderler ekipleriyle takdir edilir. Toplumun gönlünde yer etmiş liderler, yanlarında öyle/böyle yer almış yılışık bay ve bayanları uzaklaştırmalıdırlar. Siyasetle ilgilenenler, liderlerini taklit değil, tahkim ederek itaat etmelidirler. Yanlış gördükleri işleri, ulu orta konuşmaktan sakınmalıdırlar. İstişare için kurulan başkanlık divanından MKYK toplantılarında, usul ve üslup dairesi içinde liderlerine söylemekten çekinmemelidirler.

 Liderler topluma veya teşkilat kadrolarına hitap ederlerken, liderin (A) takımı ve diğer yetkililer birbirleriyle konuşmaktan, yılışıkça gülmekten,  telefonlarıyla meşgul olmaktan sakınmalıdırlar. Ayrıca üzerelerinde yapıştırılan her türlü korku, endişe, şüphecilik gibi psikolojik komplekslerden kendilerini kurtarmalıdırlar

Milli ve yerli görüşün temel ilkesi, ahlak ve maneviyatı önceleyen,  yerli ve milli olan yüksek teknolojiyi, suratlı bir şekilde ülkenin her tarafına yaymak suretiyle maddi ve manevi kalkınmayı birlikte yürütmektir. Milli ve yerli düşünce kaynağını,  kıyamete kadar değişmesi mümkün olmayan Yüce Allah (CC)  koruması altında olan Kur´an- Kerimden ve sünnetten almaktadır.

Mili ve yerli görüş, bir zihniyet meselesi olduğundan partilerle/ kişilerle kaim değildir. Partiler ve kişiler gelip geçicidir.  Bu görüşe sahip çıkan kişiler ve partiler, ülkeye ve millette milli ve yerli bir hizmet yapmış olurlar. Bu hizmeti dün başkaları yaparken, bugün AK partisi ve Sayın Erdoğan yapmaktadır. Meseleye tarihin akışı içinde bakarsak, bu süreç nöbet değişimi şeklinde devam ettiğinden,  bu ulvi hizmeti yarın başkaları yüklenecektir.

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
NİYET HAYIR, AKIBET HAYIR. (02 Eylül 2019 - Pazartesi)
MUHTEREM DEVLET BAŞKANIM. (20 Ağustos 2019 - Salı)
SİYASETNAME VE SİYASET (28 Mayıs 2019 - Salı)
DOSTUN ATTIĞI GÜL YARALAR BENİ (09 Mayıs 2019 - Perşembe)
ABD, SURİYE DEN ÇEKİLİYOR MU? (31 Aralık 2018 - Pazartesi)
MARİFET İLTİFATA TABİDİR. (20 Kasım 2018 - Salı)
SUÇ VE CEZA, ADALET, HAKKANİYET VE AF. (29 Eylül 2018 - Cumartesi)
MÜSLÜMAN MİLLET, ZALİMLERE BOYUN EĞMEZ. (18 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KUR´AN RAFTAN İNMELİ MASAYA HÂKİM OLMALI (04 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KADERE İMAN EDEN, KEDERDEN EMİN OLUR. (29 Haziran 2018 - Cuma)
SABIR; BARIŞA VE ZAFERE AÇILAN KAPIDIR. (17 Şubat 2018 - Cumartesi)
NANKÖR SİYONİSTLER OSMANLIYA BİTTİ DİYEMEZ! (03 Ağustos 2017 - Perşembe)
“MARUL 50 KURUŞ” (09 Temmuz 2017 - Pazar)
ENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN EVET (04 Mart 2017 - Cumartesi)
TESETTÜR YÜCE ALLAH´IN EMRİDİR. (11 Eylül 2016 - Pazar)
ER REFİK KABLE´T TARİK (06 Mayıs 2016 - Cuma)
ÖZGÜRLEŞMENİN YOLU ŞEFFAFLIKTAN GEÇER (30 Nisan 2016 - Cumartesi)
İSLAM DÜŞMANI İMANSIZLARDAN DOST OLMAZ (16 Mart 2016 - Çarşamba)
EY MANAHO YÜRÜYEN MAKRİ İNSAN! (24 Aralık 2015 - Perşembe)
AĞIR MAKALE (2) (11 Ekim 2015 - Pazar)
DÜŞÜNEBİLEN İÇİN, AĞIR MAKALE (1) (03 Ekim 2015 - Cumartesi)
RÜZGÂR EKEN FIRTINA BİÇER. (26 Temmuz 2015 - Pazar)
SABRIN SONU SELAMETTİR (29 Ocak 2015 - Perşembe)
YILIN SONU, YILIN BAŞI NASIL KUTLANMALI (28 Aralık 2014 - Pazar)
ZİNANIN HER TÜRLÜSÜ SUÇ SAYILMALIDIR. (22 Eylül 2014 - Pazartesi)
SAADET PARTİSİ KENDİNE YAZIK EDİYOR. (29 Temmuz 2014 - Salı)
EY ÜMMET-İ MUHAMMED! (24 Haziran 2014 - Salı)
BAŞI DUMANLI TÜRKİYEM (29 Mayıs 2014 - Perşembe)
MİLLETİN SEVDİĞİ DÖRT SİYASİ LİDER, (09 Nisan 2014 - Çarşamba)
BAŞBAKAN?IN YANINDAYIM. (19 Ocak 2014 - Pazar)
İNSAN ŞEREF VE ONURUNU KORUMALIDIR. (07 Mart 2013 - Perşembe)
EY SİYONİSTLER! DÜNYAYI SAHİBSIZ SANMAYINIZ. (12 Aralık 2012 - Çarşamba)
KÜRT KARDEŞLERİMLE HASBİHAL (15 Kasım 2012 - Perşembe)
KİBİR KULESİ, TEVAZU OVASI.. (01 Kasım 2012 - Perşembe)
Siyaset alanında derin hareketlenmeler (03 Ağustos 2012 - Cuma)
İnsan Hayatı Nehir Gibidir (01 Temmuz 2012 - Pazar)
Lafla Peynir Gemisi Yürümez (24 Nisan 2012 - Salı)
Ben de 28 Şubat Mağduruyum (08 Mart 2012 - Perşembe)
Müslümanlar Nerede Nasıl Vuruluyor? (14 Aralık 2011 - Çarşamba)
Ben Köyümü Seviyorum (28 Temmuz 2011 - Perşembe)
Sayfa:
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi