AK PARTİSİ, ŞER GÜÇLERE KARŞI ERBAKAN HOCANIN SON SİYASİ HAMLESİDİR.
Tarih: 8.9.2018 21:58:06
Alaettin KÖKSAL

Rahmetli Erbakan hoca, milletin ruhuna uygun milli ve manevi bir siyasi anlayışla,  cesurca ortaya koyduğu maddi ve manevi projelerinden,  inandığı değerler uğurunda gösterdiği azim ve gayretinden, şer güçlere karşı dik duruşundan rahatsız olan zalimler ve yerli işbirlikçiler, rahmetli hocayı siyasetten uzaklaştırmak için her türlü hileye başvurdular. Kurduğu beş partisinden dördünü (MNP, MSP, RP, FP) kapattılar. Kendisini ve bir kısım arkadaşlarını defalarca siyasi yasaklı konumuna getirdiler. Fazilet partisinin kapatılmasıyla, milli görüş AK partisi ve Saadet partisi olarak ikiye bölündüğünü gören ve yaşayan şer güçler ve yerli işbirlikçiler sevinçlerinden ağızları kulaklarına kadar açılmıştı.  

Rahmetli Erbakan hoca, ülkenin selameti için geleceğe yönelik çok özel siyasi planlarını kendisinden başka hiç kimsenin bilmemesi hocanın siyasi dehasıdır.  Şer güçlerin sinsi planlarını çok iyi bilen Erbakan hoca, siyasi ferasetiyle, hiç kimseye çaktırmadan, talebeleri tarafından kurulun AK partisine ve Sayın Erdoğan´a nöbeti devrederken, nöbeti devralanlarda bu plandan haberleri yoktu. Hocanın bu özel planını, şer güçler anlamaması için, çok zekice AK partisini özelikle Sayın Erdoğan´ı eleştirmek suretiyle, zalimlerin sinsi planlarını, siyasi dehasıyla boşa çıkarmıştır. 

Rahmetli Erbakan hocanın, çok özel siyasi hamlesiyle şer güçleri nasıl ters köşe yaptığını zalimler ve yerli işbirlikçiler 15 sene sonra anlayabildiler. Nöbeti devralan ve aynı karaktere sahip, milli ve yerli düşünen, imanlı ve inançlı devlet başkanımız Sayın Erdoğan´a şer güçler ve yerli hainler ne yaparlarsa yapsınlar, hangi tuzakları kurarlarsa kursunlar, bilsinler ki Yüce Allah´ın izniyle Sayın Erdoğan´ı ve aziz milletimizi hedeflerinden saptıramayacaklardır.  

Bazı müslümanlar Erbakan hocamız için dirayetli, ferasetli, tecrübeli, siyasi ufku geniş bir insan olduğunu söyledikleri halde,  AK partisi, Siyonist destekli Amerikan projesi olduğunu söylemek suretiyle rahmetli Erbakan hocayı anlayamadıklarından ne yaman bir çelişki içinde olduklarını da anlayamıyorlar.  Şuurlu bir müslüman delilsiz konuşmaz, asla gıybet dedikodu yapmaz, iftirada bulunmaz. AK partisi üzerinden Rahmetli Erbakan hocayı vurmak isteyen şer güçlere karşı, rahmetlinin siyasi manevralarını ve eleştirilerini anlayamayanlar siyaset arenasından çekilmelidirler.

Rahmetli Erbakan hoca sözünü ettiğimiz bu beyler gibi düşünmüş olsa idi, yani AK partisi Amerikan projesi olarak karşımıza çıksaydı, hiç kimsenin şüphesi olmasın ki bu projeyi bir tek cümle ile tuz buz ederdi. “ Bu arkadaşlara AK partisinin kurulması talimatını verdim. Sadet partisi de önümüzdeki seçimlere girmeyerek AK partisine destekleyecektir” diyerek şer güçlerin bu zayıf tuzağını başlarına geçirirdi. lakin Erbakan hoca öyle yapmadı. Şer güçlerin kurduğu tuzağa şer güçleri düşürmüştür.

Şer güçler ve yerli işbirlikçiler, rahmetli Erbakan hocadan kurtulmak için, doğrudan ve dolaylı bir şekilde AK partisine destek vermeleri,  Erbakan hocanın, zalimlere karşı yapacağı siyasi hamlesini kolaylaştırmıştır.   Rahmetli Erbakan hocanın siyasi hamlelerini anlayamayanlar bilerek veya bilmeyerek dolaylı bir şekilde Erbakan hocanın İlmi dirayeti, siyasi feraseti ve kabiliyetinin olmadığını söylediklerinin farkında değillerdir.

Sözünü ettiğimiz çokbilmiş beylere bazı sorular sorarak yeniden düşünmelerine ve hatalarından dönmelerine yardımcı olmak istiyorum. Soru 1: AK partisi Siyonist, Amerikan ve yerli işbirlikçilerin kullanmak istedikleri bir proje ise, neden Sayın Erdoğan´a muhtar bile olamazsın dediler? Neden deniz Baykal Sayın Erdoğan´ın yasağının kaldırılmasına yardımcı oldu ve neden bir kaset olayıyla, siyaset arenasından uzaklaştırıldı. AK partisine neden kapatma davası açıldı. 367 karabete nede çıkarıldı ve neden Erkan Mumcu ve ekibi partiden ayrıldı.  neden askerler tarafından e-muhtıra verildi. Neden 17-25- Aralık 2013 tarihinde yolsuzluk operasyonu adıyla AK partisi iktidardan indirilmek istendi.

Neden gezi parkı ve diğer terör olayları devreye sokuldu. Neden Avrupa birliği ülkeleri AK partisine cephe aldı. Neden 15- Temmuz-2016 tarihinde Amerika ve batı destekli FETÖ maşasıyla ülkemizde darbe girişimine kalkışıldı. Neden 08-Ağustos—2018 tarihinde dolar üzerinden ülkemize ekonomik darbe yapılmak istendi ve isteniyor. Neden Sayın Erdoğan´a suikastlar düzenlendi. Bu ve benzeri birçok olay neden Sayın Erdoğan´ın şahsında ülkemizde yapılmak isteniyor.

Eğer sizin düşündüğünüz gibi Sayın Erdoğan ve partisi şer güçlerin bir projesi olsa idi, bu saldıralar Sayın Erdoğan´a yapılır mıydı? İllaki bir Amerikan proje görmek isterseniz, cumhur ittifakına karşı kurulan millet ittifakında kimlerin yer aldığın kimlerin bu ittifakı desteklediğine bakınız ve ona göre konuşunuz.

Zalimlerin kurduğu her bir hain tuzağı Yüce Allah´ın bozduğunu ve bozacağını şuurlu bir şekilde anlayamayanlar, rahmetli hocanın siyasi hamlelerini anlayamazlar. Erbakan hocadan kurtulduklarına sevinen zalimler ve yerli işbirlikçiler, rahmetli hocanın siyasi dehasıyla, AK partisi aracılığıyla nasıl okkalı bir Osmanlı şamar yettiklerini geçte olsa anladılar. Bundan sonra ne şekilde şamar yiyeceklerini yaşarsak hep birlikte görmüş olacağız. Sayın Devlet Başkanımız Erdoğan “Oyununuzu gördük, meydan okuyoruz, topunuz gelin, sizin dolarınız varsa bizimde Yüce Allah´ımız var” diyor. Bu sözlere taraf olanlar ve olmayanlar, hangi safta yer alacaklarını açıkça ifade etmelidirler. 

  Zalimler ve şuursuz müslümanlar bilsinler ki, dünyanın en güçlü askeri gücüne ve ekonomisine sahip olanlar, Y. Allah´ın takdir ettiğini değiştiremeyeceklerdir. Hiçbir müslüman ve iktidar, bizim askeri gücümüz yok, ekonomik bakımından zayıfız diyerek, saldırıya geçen zalim güçlere boyun eğemez. Bu hususta şu dört ayeti nakletmemiz kanaatimce yeterli olacaktır.

 [“Sizinle savaşanlara karşı, Allah yolunda savaşın. Ancak aşırı gitmeyin, çünkü Allah aşırı giderlere sevmez.” (Bakara 190) “Eğer Allah size yardım ederse, size galip gelecek hiçbir güç yoktur. Eğer Allah size yardım etmezse, size yardım etmek kimin haddinedir? O halde müminler ancak Allah´a tevekkül etsinler.”  (Al-i İmran 160)   “Muhakkak onlar ( İslam dinine karşı) hile ve tuzaklarını kurdular. Kurdukları tuzaklar dağları yerinden oynatacak olsa da, Allah katında da onlar için (zalim şer güçler) hazırlanmış tuzaklar vardır” (İbrahim 46) “Şüphe yok ki inkâr edenler, mallarını (hür türlü gülerini) insanları Allah yolundan uzaklaştırmak için harcarlar. Onlar ( zalim şer güçler) bunu yine harcayacaklar, sonra bu harcamalar, kendilerine yürek acısı olacak, sonunda mağlup olacaklar. İnkârlarında ısrar edenler, toplanıp cehenneme sevk edilecekler.” ( Enfal 36)]

Bu mübarek ayetleri Kur´an ve sünnet bütünlüğü içinde derinlemesine tefekkür ederek anlamaya çalışırsak müminlerin Allah´tan başka hiçbir gücün yardımına ihtiyacı olmadığını kolaylıkla anlamış oluruz. Tedbir maksadıyla siyasi ve ekonomik dengeler kurmak, bazı devletlerle ikili anlaşmalar yapmak Yüce Allah´ın takdirini değiştirmez.                                   

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
NİYET HAYIR, AKIBET HAYIR. (02 Eylül 2019 - Pazartesi)
MUHTEREM DEVLET BAŞKANIM. (20 Ağustos 2019 - Salı)
SİYASETNAME VE SİYASET (28 Mayıs 2019 - Salı)
DOSTUN ATTIĞI GÜL YARALAR BENİ (09 Mayıs 2019 - Perşembe)
ABD, SURİYE DEN ÇEKİLİYOR MU? (31 Aralık 2018 - Pazartesi)
MARİFET İLTİFATA TABİDİR. (20 Kasım 2018 - Salı)
SUÇ VE CEZA, ADALET, HAKKANİYET VE AF. (29 Eylül 2018 - Cumartesi)
MÜSLÜMAN MİLLET, ZALİMLERE BOYUN EĞMEZ. (18 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KUR´AN RAFTAN İNMELİ MASAYA HÂKİM OLMALI (04 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KADERE İMAN EDEN, KEDERDEN EMİN OLUR. (29 Haziran 2018 - Cuma)
SABIR; BARIŞA VE ZAFERE AÇILAN KAPIDIR. (17 Şubat 2018 - Cumartesi)
NANKÖR SİYONİSTLER OSMANLIYA BİTTİ DİYEMEZ! (03 Ağustos 2017 - Perşembe)
“MARUL 50 KURUŞ” (09 Temmuz 2017 - Pazar)
ENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN EVET (04 Mart 2017 - Cumartesi)
TESETTÜR YÜCE ALLAH´IN EMRİDİR. (11 Eylül 2016 - Pazar)
ER REFİK KABLE´T TARİK (06 Mayıs 2016 - Cuma)
ÖZGÜRLEŞMENİN YOLU ŞEFFAFLIKTAN GEÇER (30 Nisan 2016 - Cumartesi)
İSLAM DÜŞMANI İMANSIZLARDAN DOST OLMAZ (16 Mart 2016 - Çarşamba)
EY MANAHO YÜRÜYEN MAKRİ İNSAN! (24 Aralık 2015 - Perşembe)
AĞIR MAKALE (2) (11 Ekim 2015 - Pazar)
DÜŞÜNEBİLEN İÇİN, AĞIR MAKALE (1) (03 Ekim 2015 - Cumartesi)
RÜZGÂR EKEN FIRTINA BİÇER. (26 Temmuz 2015 - Pazar)
SABRIN SONU SELAMETTİR (29 Ocak 2015 - Perşembe)
YILIN SONU, YILIN BAŞI NASIL KUTLANMALI (28 Aralık 2014 - Pazar)
ZİNANIN HER TÜRLÜSÜ SUÇ SAYILMALIDIR. (22 Eylül 2014 - Pazartesi)
SAADET PARTİSİ KENDİNE YAZIK EDİYOR. (29 Temmuz 2014 - Salı)
EY ÜMMET-İ MUHAMMED! (24 Haziran 2014 - Salı)
BAŞI DUMANLI TÜRKİYEM (29 Mayıs 2014 - Perşembe)
MİLLETİN SEVDİĞİ DÖRT SİYASİ LİDER, (09 Nisan 2014 - Çarşamba)
BAŞBAKAN?IN YANINDAYIM. (19 Ocak 2014 - Pazar)
İNSAN ŞEREF VE ONURUNU KORUMALIDIR. (07 Mart 2013 - Perşembe)
EY SİYONİSTLER! DÜNYAYI SAHİBSIZ SANMAYINIZ. (12 Aralık 2012 - Çarşamba)
KÜRT KARDEŞLERİMLE HASBİHAL (15 Kasım 2012 - Perşembe)
KİBİR KULESİ, TEVAZU OVASI.. (01 Kasım 2012 - Perşembe)
Siyaset alanında derin hareketlenmeler (03 Ağustos 2012 - Cuma)
İnsan Hayatı Nehir Gibidir (01 Temmuz 2012 - Pazar)
Lafla Peynir Gemisi Yürümez (24 Nisan 2012 - Salı)
Ben de 28 Şubat Mağduruyum (08 Mart 2012 - Perşembe)
Müslümanlar Nerede Nasıl Vuruluyor? (14 Aralık 2011 - Çarşamba)
Ben Köyümü Seviyorum (28 Temmuz 2011 - Perşembe)
Sayfa:
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi