CHP İKTİDAR OLMAK İSİYORSA MİLLETİ DİNLEMELİ.
Tarih: 9.9.2017 20:52:59
Alaettin KÖKSAL

Kaderi ilahi ki, büyük bir misyonu yüklenmeye namzet aziz milletimiz 7.yüzyılda Halife Hz. Ömer döneminde İslam diniyle tanışmışlar, 10.  Yüzyıl başlarından itibaren büyük kitleler halinde müslüman olmaya başladılar.  Bin yılı aşkın bir süredir, İslam medeniyetini yaşamak, yaşatmak, dünya insanlığına tanıtmak için çetin mücadeleler verdiler ve halen vermektedirler.

Yüce Allah´a imanlı ihlâslı kul olmak, İslam medeniyetine hizmet etmek, dünya insanlığına huzur ve barışı sağlamak için verilen bu çetin mücadeleyi kıyamette kadar sürdürmek, imanımızın ve inancımızın gereği olduğunu, bin yılık bir irfan kültürüne sahip olan milletimiz çok iyi bilmektedir.

Böyle bir misyona ve irfan kültürüne sahip milletimiz,  manevi değerleriyle barışık olmayan, fikir, düşünce ve inançlarına saygı duymayan, hiçbir insanı hangi makam, mevkide olursa olsun gönülden sevmez, yol arkadaşlığı yapmaz. 

Bu özet girişten sonra, CHP iktidar olması için ne yapması ve yapmaması gerektiği hususunda, şahsi fikir ve düşüncelerimi kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Peşinen şunu söyleyeyim, vatan haini, din, devlet, bayrak ve millet düşmanı olmayan hiçbir partiye, partiliye hiçbir husumetim yoktur.

Ülkenin ve milletin yararına olan hayırlı işlerine destek verirken hayırlı görmediğimiz işlerini de usul ve üslup dairesi içinde edeple konuşmak ve yazmak her bir vatandaşın görevi olduğu da unutulmamalıdır. Benim partimden, cemaatimden olmayanın nasihatine ihtiyacım yoktur, yapılan eleştirileri kabul etmem gibi çağ dışı bir düşünce ile hareket edenler, milletle doğru bir iletişim kuramadıklarından uyum sağlayamazlar.

CHP değişmeli, milletin manevi değerleriyle barışmalı, merkez sağ partilerin önüne geçmelidir. CHP´nin değişimine tüm milletimiz destek vermeli ve Türkiye”nin önü açılmalıdır.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu işe başlarken yeni CHP dedi, lakin arkasını getiremedi. 1938 yılı öncesi Atatürk´ün CHP sine de dönemedi. 1938 sonrası merhum İsmet İnönü´nün CHP sinini de aratır hale geldi. Yeni CHP ile yola çıkan K.Kılıçdaroğlu eski CHP ile yeni CHP arasına sıkışıp kalınca millette umut veremez hale geldi. 

Kemal Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP, iktidar partisinin icraatlarını ve liderini millette değil de, yabancı ülkelere şikâyet etme girişimlerini ne cumhuriyet halk partili seçmen ne de diğer partilerin seçmenleri kabul etmediklerinden CHP halkın gönlünden düşmeye ve güven kaybına vesile olduğundan milletten iktidar vizesi alamıyor ve alamayacaktır.

Kuzey Irakta bağımsız bir Kürt devletinin kurulması için, 25- Eylül-2017 tarihinde referandum yapılmasını isteyen Mesut Barzani için haklı olduğunu söylemek, ülkemiz ve bölgemiz açısından hayırlı değildir.  Bu durumun bölge ülkeleri ve Türkiye için ne anlama geldiğini anlamayan Sayın Kılıçdaroğlu ve partisinin içindeki bazı milletvekillerinin yaptıkları açıklamalar, ırkçı Siyonizm´in planlarına hizmet ettiğinden, milletimiz CHP´nin bu yaklaşımını tasvip etmiyor.

 Irkçı Siyonizm´in Nil´den Fırat´a kadar olan topraklara sahip olduktan sonra, bu topraklar üzerinde Büyük İsrail devletinin kurulması için yapılan siyasi, ekonomik, kültürel planlarını terör destekli vesayet savaşlarını neden yapıldığını milletimiz çok iyi biliyor. Irkçı Siyonistler ve başta Amerika olmak üzere İslam dinine ve müslümanlara düşman olan emperyalistler, 1945 yılında İslam coğrafyasının kalbine hançer gibi sapladıkları terörist İsrail devletinin sınırlarını Nil den Fırat´a kadar genişleterek,  bu topraklar üzerinde hâkimiyet kurmak için, Nil nehrinin ilk çıktığı Somali´yi ikiye bölerek, güney Somali´de hâkimiyetlerini sağlamışlardır.

Planlarının devamı olan ikinci ayak, 10 milyar ton petrol rezervlerine sahip Kerkük vilayetini içine alacak şekilde, Fırat nehrinin kenarında kontrolü ve bağımlı bir Kürdistan devleti kurmak suretiyle, Fırat´tan Nil´e kadar uzanan bu topraklar üzerinde Büyük İsrail devletini kurarak, Türkiye´yi güneyden kuşatmak istiyorlar. Bu planı dünyada herkes bildiği halde, CHP´nin bilmemesi mümkün değildir.  Bilinen bu hain plana İsrail açıkça, ABD siyasi stratejileri gereği dil ucuyla söyleyerek, Barzani´nin referandum kararına destek vermelerine hiçbir CHP´li seçmen sıcak bakmadığı gibi, CHP üst yöneticileri de sıcak bakmamalıdır.

Birleşmiş milletler teşkilatı, kuruluşundan itibaren terörist İsrail devletinden başka, hiçbir ülkeye ve soykırıma tabi tutulan halklara elle tutulur faydası olmamıştır. CHP´nin bazı yöneticileri ülkemize, milletimize ve İslam dünyasına zarar veren devletlerin planlarına alet olmamalı, adalet ve demokrasi kisvesiyle teröristlere dolaylı destek vermemelidirler.

CHP´si milletin manevi değerlerine saygı duymalıdır. Çanakkale şehitliğinde içki içmeye cüret edenleri partilerinden ihraç ederek milletin gönlünü kazanmalıdırlar. Kınadık, disipline verdik,  parti olarak uyardık, başkaları tarafından kurulan bir tezgâhtı gibi söylemlerle, milletin aklıyla alay etmekten vazgeçmelidirler. CHP siyasi dilini, milletin diliyle, eylem ve söylemlerini milletin kabulleriyle uyumlaştırmalıdır. AK partisini özelik cumhurbaşkanını eleştirirlerken ağızlarından çıkan doğru yanlış, her sözün, yarın önlerine konulacağını düşünerek hareket etmelidirler.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu´nun söylem ve eylemleriyle CHP iktidar olamaz, muhalefet görevi de yapamaz. Muhalefet iktidarın alternatifidir. CHP´nin bugüne kadar yaptığı muhalefet anlayışıyla iktidarın alternatifi olamayacağını gören halkımız CHP´ye iktidar yetkisini vermiyor, veremiyor.

CHP, şer güçlerin timsah gözyaşlarına inanarak, iktidar olmayı aklından geçiriyorsa, bu yanlış anlayışı aklından çıkarmalıdır. Geç kalmadan Partinin kurmay heyetiyle ve partiye yıllarca hizmet eden, milli ve yerli çizgilerinden taviz vermeyen tecrübeli insanlarla bir araya gelerek, nerede yanlış yaptıklarını masaya yatırıp, milleti ikna edecek, güvenlerini kazandıracak, parti mensuplarını oh dedirtecek söylemler ve projeler üreterek milletin karşısına çıkmalıdırlar.

CHP, iktidarın hayırlı işlerine motor, yanlış işlerine fren olmalıdır.  Doğruya, yanlışa bakmadan ayağını frenden kaldırmayan CHP yol alamaz. Ülkenin selameti milletin refahı için yapılan hayırlı hizmetlere, basit siyasi getiri uğruna engel olmak, iktidar partisine zaman kaybettirmek CHP´ye yakışmaz.

CHP, şer güçlerin planlarını, teröristlerin düşüncelerini ve kimler tarafından kullanıldıklarını çok iyi okumalı ve milletimize açıkça anlatarak muhalefet görevini yapmalıdır.   Hiçbir terör örgütü sevicileriyle siyasi, sosyal iletişimlerde bulunmamalı, kol kola aynı yolda yürümemelidir. CHP,  tabela partisi değildir, ilkeleri ve prensipleri olan bir partidir. CHP, halkçılık, cumhuriyetçilik, laiklik, devrimcilik, inkılâpçılık, milliyetçilik ilkelerinin altını doldurarak milletin karşısına çıkmalıdır.

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
NİYET HAYIR, AKIBET HAYIR. (02 Eylül 2019 - Pazartesi)
MUHTEREM DEVLET BAŞKANIM. (20 Ağustos 2019 - Salı)
SİYASETNAME VE SİYASET (28 Mayıs 2019 - Salı)
DOSTUN ATTIĞI GÜL YARALAR BENİ (09 Mayıs 2019 - Perşembe)
ABD, SURİYE DEN ÇEKİLİYOR MU? (31 Aralık 2018 - Pazartesi)
MARİFET İLTİFATA TABİDİR. (20 Kasım 2018 - Salı)
SUÇ VE CEZA, ADALET, HAKKANİYET VE AF. (29 Eylül 2018 - Cumartesi)
MÜSLÜMAN MİLLET, ZALİMLERE BOYUN EĞMEZ. (18 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KUR´AN RAFTAN İNMELİ MASAYA HÂKİM OLMALI (04 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KADERE İMAN EDEN, KEDERDEN EMİN OLUR. (29 Haziran 2018 - Cuma)
SABIR; BARIŞA VE ZAFERE AÇILAN KAPIDIR. (17 Şubat 2018 - Cumartesi)
NANKÖR SİYONİSTLER OSMANLIYA BİTTİ DİYEMEZ! (03 Ağustos 2017 - Perşembe)
“MARUL 50 KURUŞ” (09 Temmuz 2017 - Pazar)
ENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN EVET (04 Mart 2017 - Cumartesi)
TESETTÜR YÜCE ALLAH´IN EMRİDİR. (11 Eylül 2016 - Pazar)
ER REFİK KABLE´T TARİK (06 Mayıs 2016 - Cuma)
ÖZGÜRLEŞMENİN YOLU ŞEFFAFLIKTAN GEÇER (30 Nisan 2016 - Cumartesi)
İSLAM DÜŞMANI İMANSIZLARDAN DOST OLMAZ (16 Mart 2016 - Çarşamba)
EY MANAHO YÜRÜYEN MAKRİ İNSAN! (24 Aralık 2015 - Perşembe)
AĞIR MAKALE (2) (11 Ekim 2015 - Pazar)
DÜŞÜNEBİLEN İÇİN, AĞIR MAKALE (1) (03 Ekim 2015 - Cumartesi)
RÜZGÂR EKEN FIRTINA BİÇER. (26 Temmuz 2015 - Pazar)
SABRIN SONU SELAMETTİR (29 Ocak 2015 - Perşembe)
YILIN SONU, YILIN BAŞI NASIL KUTLANMALI (28 Aralık 2014 - Pazar)
ZİNANIN HER TÜRLÜSÜ SUÇ SAYILMALIDIR. (22 Eylül 2014 - Pazartesi)
SAADET PARTİSİ KENDİNE YAZIK EDİYOR. (29 Temmuz 2014 - Salı)
EY ÜMMET-İ MUHAMMED! (24 Haziran 2014 - Salı)
BAŞI DUMANLI TÜRKİYEM (29 Mayıs 2014 - Perşembe)
MİLLETİN SEVDİĞİ DÖRT SİYASİ LİDER, (09 Nisan 2014 - Çarşamba)
BAŞBAKAN?IN YANINDAYIM. (19 Ocak 2014 - Pazar)
İNSAN ŞEREF VE ONURUNU KORUMALIDIR. (07 Mart 2013 - Perşembe)
EY SİYONİSTLER! DÜNYAYI SAHİBSIZ SANMAYINIZ. (12 Aralık 2012 - Çarşamba)
KÜRT KARDEŞLERİMLE HASBİHAL (15 Kasım 2012 - Perşembe)
KİBİR KULESİ, TEVAZU OVASI.. (01 Kasım 2012 - Perşembe)
Siyaset alanında derin hareketlenmeler (03 Ağustos 2012 - Cuma)
İnsan Hayatı Nehir Gibidir (01 Temmuz 2012 - Pazar)
Lafla Peynir Gemisi Yürümez (24 Nisan 2012 - Salı)
Ben de 28 Şubat Mağduruyum (08 Mart 2012 - Perşembe)
Müslümanlar Nerede Nasıl Vuruluyor? (14 Aralık 2011 - Çarşamba)
Ben Köyümü Seviyorum (28 Temmuz 2011 - Perşembe)
Sayfa:
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi