DEMİR SETLE KORUNAN YÜKÜ AĞIR TÜRKİYEM!
DEMİR SETLE KORUNAN YÜKÜ AĞIR TÜRKİYEM!
Tarih: 3.5.2015 20:44:44
Alaettin KÖKSAL

Makalemize Kehf suresinin 98. Ayetini naklederek başlayalım. “Zülkarneyn şöyle dedi. Bu Rabbimden bir rahmettir. Rabbimin yok etme sözü geldiğinde onu dümdüz edecektir. Rabbimin sözü elbette gerçekleşecektir.” Bu hususta geniş bilgi edinmek isteyenler; Kehf suresinin 83. Ayetten başlayıp 98.  Ayetine kadar, ayrıca Enbiya suresinin 96. ve 97. Ayetlerini birlikte okumalarını tavsiye ederim. 

Kanaatimce bu set; İslam dünyasına, özelikle Türkiye’ye doğru dört yönden gelecek olan, Yecüc ve mecüc tehlikelerine engel olmak için, ülkemizi hilal şeklinde kucaklayan, insan aklının idrak etmesi zor olan manevi bir settir. Gizli açık her şeyi bilen Yüce Allah’tır.  Kim bilir belki de, Hz. Zülkarneyn’in yaptığı demir setle korunmakta olan sır yüklü bir ülkenin vatandaşlarıyız. Her karış toprağı, şehit kanıyla yoğrulmuş, İslam’ın bayraktarlığını yapmış bir ecdadın torunu olarak, medeniyet yüklü ülkemle konuştuklarımı, siz değerli okurlarımla da paylaşmak istiyorum. 

Sen; öyle bir ülkesin ki, mazlumların ve mağdurların hamisi, zalimlerin korkulu rüyası olan bir nesli besleyen, koynunda saklayan,  tarih yüklü bir ülkesin. Sen; İslam kardeşliğinin ürünü olan sabrın, azmin, fedakârlığın, merhametin, cömertliğin, vefanın eşitliğin, kadirşinaslığın, adaletin, tedbirin, tevekkülün, paylaşımın ne olduğunu bilen Müslümanların verimli toprağısın. 

Sen;  öyle bir ülkesin ki, seni, geçmişinden, tarihi eserlerinden koparmaya çalışan zalimlere karşı,  kalbinin derinliklerinde nüfuz etmiş imanını asla söküp alamayacakları, bir nesli kucağında saklıyorsun. Sen; tarih kokan, maneviyat yüklü bir ülkesin. Dün olduğu gibi, bugünde, dünyaya nizam vermeye, adeta mahkûm ve mecbur olan bir nesli sinende taşıyorsun. 

Sen öyle bir ülkesin ki, düşmanından değil, dost bildiklerinden yana dertlisin. Sen, hain şer güçlerin haçlı ittifakından değil, Müslümanların dağılmışlığından bizarsın. Seni haçlılar işgal edemedi velâkin içteki beyinsizlerin, kültür emperyalizm yoluyla, haçlılardan aldıkları kirli fikirlerle, seni kirletmeye çalışan, yaramaz çocukların, hatalarından dönecekleri günü sabırla bekleyen şefkatli anavatansın.

Sen öyle bir ülkesin ki, önden çekenin olmadığı gibi, seni geriye doğru çekenleri de ileriyi doğru çekmeye çalışan İslam ümmetinin lokomotifisin. Sen, Kurtla kuzuyu bir arada yaşatmasını beceren ecdadımıza kucak açtığın gibi, bize de kucağını açıyorsun. Ecdadımıza layık torunlar olmadığımız halde, bizlerden ümidini kesmiyorsun.  Sır yüklü olduğuna inandığın bu milletin, kalplerinde küllenmiş olan imanları, yeniden bir yanardağ gibi patlayarak, yeniden kurtla kuzunun bir arada yaşayacağı günü hasretle bekliyorsun. 

Sen,  bağrında şefkatle ve özenle sakladığın günümüz neslini, her ne kadar yanlış işler yapsata,  kafası karışık gibi görünse de, bu neslin kök hücresinin içinde bir imanın olduğunu biliyorsun. Yaşadığı vatanın geçmişini ve geleceğini bilmezse de, suyundan içiyor, gıdalarından yiyor, havasını teneffüs ettiğinden, özünden kopmuyor, kopamıyor, kopamayacaktır diyorsun. Çünkü bu nesil demir setle korunmuş bir ülkenin bağrında büyüyen, gelecek için sır yüklü bir nesil olduğuna inanıyorsun. 

Sen; zahmetsiz rahmetin olmayacağını, her doğumun takdir edilen bir vaktinin olduğunu, her doğumun sancılı başlayıp sükûnetle sona erdiğini en iyi bilenlerdensin.  Tedbirin zahmetli,  takdirin rahmet olduğuna inanırsın. Sen öyle bir hafızaya sahipsin ki, her siyasi oluşum ve hareketin, sünettullaha uygun olarak sancılı başladığını ve huzurla sonuçlandığını da bilen sır yüklü bir ülkesin.        

Sen, mukaddes emanetimiz olan, İslam dinine, Kur’an-a ve sünnette, sahip çıkan, ırk, dil, renk farklılıkları Yüce Allah’ın ayetleri olduğuna inanan, Müslümanları ümmet bilinci ve iman gücüyle birleştiren, sır yüklü bir ülkesin. Sen öyle bir ülkesin ki, kaderin karıncaya yüklediği yükü bilmekten aciz olan insanlara kucak açıyorsun. Yüce Allah’ın emri gereği, sende saklı olan her türlü nimetleri cömertçe seni vatan edinen insanların hizmetlerine sunuyorsun. Bu cömertliğine karşılık, utanmadan büyük bir gafletle üzerine tepinenlere, kaderde saklı olan sırrın gereği tepki vermiyorsun. 

Sen öyle bir ülkesin ki, lisan-i halinle, dıştan ve içten beslenen Vandallara, eblehlere ve tüm müstevlilere, bu vatanın sahipsiz olmadığını söylüyorsun. Devletin toleransını anlamayan, çözüm sürecini istismar eden, dış destekli beslemelerin, yaptıkları tehdit varı konuşmalarına, anladıkları dilden cevap verileceğini çok iyi bildiğin halde, sabrın son noktasına kadar bekleyiniz diyorsun. 

Sonuç olarak; Bu vatan toprağı üzerinde yaşayan, büyüyen suyunu içen herkes, vatanına, dinine, mukaddes değerlerine sahip çıkmalıdır. Milletin manevi değerleriyle, vatanın bölünmez bütünlüğü ile barışık olmayan şaşırmışlar, bilmelidirler ki,  bu vatan toprağı üzerinde yaşayan insanların %99’u ehli iman olan insanlardır. Devletlerine ve vatanlarına ihanet eden korkakların ıslık çalmasından korkmazlar. Mesele vatan ve din olunca, bıçak kemiğe dayanınca, sadece Müslümanların genlerinde dev gibi yatan “ Ya ölüm ya İstiklal) anlayışı ayağa kalkar ki, hainler ve işbirlikçiler sığınacakları delik bulamazlar. Sabrında bir hududu vardır.

 

Anahtar Kelimeler: DEMİR, SETLE, KORUNAN, YÜKÜ, AĞIR, TÜRKİYEM!
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
NİYET HAYIR, AKIBET HAYIR. (02 Eylül 2019 - Pazartesi)
MUHTEREM DEVLET BAŞKANIM. (20 Ağustos 2019 - Salı)
SİYASETNAME VE SİYASET (28 Mayıs 2019 - Salı)
DOSTUN ATTIĞI GÜL YARALAR BENİ (09 Mayıs 2019 - Perşembe)
ABD, SURİYE DEN ÇEKİLİYOR MU? (31 Aralık 2018 - Pazartesi)
MARİFET İLTİFATA TABİDİR. (20 Kasım 2018 - Salı)
SUÇ VE CEZA, ADALET, HAKKANİYET VE AF. (29 Eylül 2018 - Cumartesi)
MÜSLÜMAN MİLLET, ZALİMLERE BOYUN EĞMEZ. (18 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KUR´AN RAFTAN İNMELİ MASAYA HÂKİM OLMALI (04 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KADERE İMAN EDEN, KEDERDEN EMİN OLUR. (29 Haziran 2018 - Cuma)
SABIR; BARIŞA VE ZAFERE AÇILAN KAPIDIR. (17 Şubat 2018 - Cumartesi)
NANKÖR SİYONİSTLER OSMANLIYA BİTTİ DİYEMEZ! (03 Ağustos 2017 - Perşembe)
“MARUL 50 KURUŞ” (09 Temmuz 2017 - Pazar)
ENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN EVET (04 Mart 2017 - Cumartesi)
TESETTÜR YÜCE ALLAH´IN EMRİDİR. (11 Eylül 2016 - Pazar)
ER REFİK KABLE´T TARİK (06 Mayıs 2016 - Cuma)
ÖZGÜRLEŞMENİN YOLU ŞEFFAFLIKTAN GEÇER (30 Nisan 2016 - Cumartesi)
İSLAM DÜŞMANI İMANSIZLARDAN DOST OLMAZ (16 Mart 2016 - Çarşamba)
EY MANAHO YÜRÜYEN MAKRİ İNSAN! (24 Aralık 2015 - Perşembe)
AĞIR MAKALE (2) (11 Ekim 2015 - Pazar)
DÜŞÜNEBİLEN İÇİN, AĞIR MAKALE (1) (03 Ekim 2015 - Cumartesi)
RÜZGÂR EKEN FIRTINA BİÇER. (26 Temmuz 2015 - Pazar)
SABRIN SONU SELAMETTİR (29 Ocak 2015 - Perşembe)
YILIN SONU, YILIN BAŞI NASIL KUTLANMALI (28 Aralık 2014 - Pazar)
ZİNANIN HER TÜRLÜSÜ SUÇ SAYILMALIDIR. (22 Eylül 2014 - Pazartesi)
SAADET PARTİSİ KENDİNE YAZIK EDİYOR. (29 Temmuz 2014 - Salı)
EY ÜMMET-İ MUHAMMED! (24 Haziran 2014 - Salı)
BAŞI DUMANLI TÜRKİYEM (29 Mayıs 2014 - Perşembe)
MİLLETİN SEVDİĞİ DÖRT SİYASİ LİDER, (09 Nisan 2014 - Çarşamba)
BAŞBAKAN?IN YANINDAYIM. (19 Ocak 2014 - Pazar)
İNSAN ŞEREF VE ONURUNU KORUMALIDIR. (07 Mart 2013 - Perşembe)
EY SİYONİSTLER! DÜNYAYI SAHİBSIZ SANMAYINIZ. (12 Aralık 2012 - Çarşamba)
KÜRT KARDEŞLERİMLE HASBİHAL (15 Kasım 2012 - Perşembe)
KİBİR KULESİ, TEVAZU OVASI.. (01 Kasım 2012 - Perşembe)
Siyaset alanında derin hareketlenmeler (03 Ağustos 2012 - Cuma)
İnsan Hayatı Nehir Gibidir (01 Temmuz 2012 - Pazar)
Lafla Peynir Gemisi Yürümez (24 Nisan 2012 - Salı)
Ben de 28 Şubat Mağduruyum (08 Mart 2012 - Perşembe)
Müslümanlar Nerede Nasıl Vuruluyor? (14 Aralık 2011 - Çarşamba)
Ben Köyümü Seviyorum (28 Temmuz 2011 - Perşembe)
Sayfa:
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi