DOSTUN ATTIĞI GÜL YARALAR BENİ
Tarih: 9.5.2019 01:27:27
Alaettin KÖKSAL

Gönülden dost olanlar, şahsi ikbal ve menfaatleri için birbirlerini üzecek hiçbir eylem ve söylemde bulunmazlar.  Gerçek dostlar, kendilerinden önce ve sonra gelen kardeşleri için Y.Allah´tan mağfiret dilerler. Yüce Rabbimiz Haşr suresinin 10. Ayetinde gerçek dostların anlayışını, bakınız bizlere nasıl haber veriyor. Onların arkalarından gelenler derler ki: Ey Rabbimiz! Bizi ve bizden önce iman etmiş olan kardeşlerimizi bağışla. İman etmiş kardeşlerimize karşı, kalplerimizde kin bırakma. Rabbimiz,  şüphesiz ki sen çok şefkatlisin çok merhametlisin.”

Dost kalmak, dost olmak, dostluğa devam etmek müslümanlar için çok önemli bir haslettir. Bu hasletin korunması için Maide suresinin 8. Ayetini aklımızdan çıkarmamalıyız. “ Ey iman edenler! Allah için gereğini yapan hâkimler, adalet timsali şahitler olunuz. Sakın bir topluma olan kininiz sizi adaletsizliğe sürüklemesin adil olun ve Allahtan sakının.”( Maide 8)

Dost bildiklerimin düşmanca saldırılarını dinlerken, düne kalmış hatıralarım aklıma gelince, eyvah nereden nereye geldik, hangi vadilere savrulduk, daha başka hangi vadilere savrulacağımızı tefekkür etmeye başladım.  Şahsim için ve tüm müslümanlar için şöyle bir duada bulunmayı murat ettim.

“ Ya Rabbi, ayaklarımız hak üzere sabit kıl.  Her türlü hile ve desiselerle, müslümanı müslümandan uzaklaştırmak suretiyle, zalimlere meyletmemizi isteyen nefsimizin ve şeytanın vesveselerinden bizleri emin kıl.  Hakkı hak, batılı batıl görmeyi, hakka teslim olmayı batıldan uzak durmayı ve müslüman olarak ölmeyi bizlere nasip eyle.  Basit dünyevilikler uğuruna müslümanlar arasına sokulan kin, nefret, kötü hırs ve hasetten, fesat ve tefrika fitnelerinden bizleri uzak tut. Yaptığımız hatalarımızdan dolayı gözlerimize ve kalplerimize inen perdelerin yırtılması için bizlere nasuh tövbesi yapma feraseti ver.”  

Şahsen dost kalmamızı istediğimiz insanların, bilerek/bilmeyerek dostlukları yaralayan ve kendilerine yakışmayan kamuoyuna karşı yaptıkları, maksadını aşan, tutarsız bazı açıklamalarını hatırlatmak istiyorum.     [“ Camlıca tepesinde 60 bin kişilik camı yapmak akıl işi değildir.  Erbakan hocamız “ Kim saadet partisi dışında, bende milli görüşçüyüm derse, o palyaçoya benzer” demişti.

 1969´dan beri birçok seçim yaşadım,2019 mahalli seçimlerinde yapılan baskı, gerginlik ve adalet mefhumunun rafa kaldırıldığı başka bir seçim hatırlamıyorum. Sayın cumhurbaşkanı demiri biz değil, siz soğutmalısınız. Seçim sureci boyunca milleti ikiye bölen sizlersiniz…]   Konya milletvekiliniz Abdulkadir Karaduman, Camlıca camisini Peygamberimiz (S.A.V.) döneminde münafıklar tarafından yapılan Mescid-i Dırar´a benzetti. Diğer bir milletvekiliniz Cihangir İslam; “ Camlıca camii kişisel iz bırakmak için yapıldıysa, bunu en iyi yapan firavunlardır” diyor. “Kötü söz sahibine döner” hadisini bilmeden, bu gibi ve benzeri ifadelerden kimleri sevindiğini, kimleri üzdüğünü, kimlerin kaybettiğini anlayamayacak kadar şuursuz olduklarından, milleti kucaklayamazlar.

Sizlere dostça bazı sorular sormak istiyorum. Geçmişte milli görüş zihniyetine ve rahmetli Erbakan hocamıza, en ağır muhalefeti yapan siyasilerle birlikte hareket etmeniz sizlere yakışıyor mu?  Milli görüş zihniyetine ve rahmetli Erbakan hocamıza düşmanca muhalefet eden, sözde gazeteci ve yazarlarla yaptığınız röportajlar sizleri rahatsız etmiyor mu?

AK partisinin yaptığı maddi ve manevi hizmetlerinden rahatsız olanlar, planlı bir şekilde, AK partisinin sayısal gücünü kırmak için, sizlere yapmacık gülüşlerle yaklaşan bu zevatın sinsiliğini anlayamayacak kadar ferasetiniz bağlanmış mıdır? CHP´nin ve diğer bazı kişilerin, AK partisine karşı başaramadıkları, maddi ve manevi muhalefet görevini,  Sayın Temel Karamollaoğlu olarak yüklenmeniz, vicdanınızı rahatlatıyor mu?  Yönlendirdiğiniz saf ve temiz insanlarını vebalını taşıyabilecek misiniz? Camlıca camisini eleştirmek size mi düştü.

 Rahmetli Erbakan hocamızın Saadet partisi dışındaki insanları hiçbir zaman dışlamadığını, zihniyetleri tenkit ederek insanları kucaklayan bir lider olduğunu bildiğiniz halde, hocanın kullandığı ‘palyaço´ kelimesini hangi şartlarda hangi niyetle kullandığını bildiğiniz halde, Saadet partisine destek vermeyen milyonlarca milli görüşçüye yaptığınız hakaretin hesabını verebilecek misiniz?     

Cumhuriyet tarihimizde kurulan ve kapatılan partileri, açık oy gizli tasnif şeklinde yapılan seçimleri bilmiyor musunuz.1969´dan buyana Milli görüş zihniyetini temsil eden partilerin neler yaşadıklarını bilmiyor musunuz?  Yeni nesil gençlerimize MNP´ sinin niçin kapatıldığını, 1977 seçimlerinde, MSP´ sinin meclise girmemesi için 1 milyon seçmenin mükerrer yazılarak MSP´ nin milletvekili sayısının nasıl düşürüldüğünü bilmiyor musunuz?

 RP´yi FP sandıktan birinci parti çıkarmamak için yapılan tehditleri ve seçim hilelerini ne çabuk unuttunuz. 31-Mart-2019 tarihinde yapılan mahalli idareler seçiminde kimlerin nasıl hile yaptıklarını bildiğiniz halde, AK partisini haksız bir şekilde suçlamanız, vicdanınızı rahatsız etmiyor mu?   

Ülkenin birlik ve beraberliği için her riski gözüne alan ve kefeniyle dolaşan Sayın Erdoğan´ı “Ülkeyi ikiye bölen sizlersiniz” diyecek kadar kindar olabilir misiniz?  Nefret kokan cümlelerinizle kimler hizmet ettiğinizi anlayabiliyor musunuz? Ülkenin ve milletin yararını hangi dilin sivri hangi dilin adil olduğunu anlamayacak kadar gör ve sağır olabilir misiniz? 

Cumhur ittifakından önce kurulan millet ittifakı içinde yer aldığınızı dünya âlem bildiği halde, suçluluk psikolojisiyle millet ittifakıyla birlikte hareket etmediğinizi dirsek temasında bulunduğunuzu söylemeniz sizleri aklamayacaktır. Cumhur ittifakına yer almayarak yaptığınız tarihi hatanız, temcit pilavı gibi daima önünüze konulacağını hiç düşündünüz mü?  Millet ittifakının mahalli idarelerde yapacağı olumlu/ olumsuz hizmetler Saadet partisinin yetkililerine ve mensuplarına yazılacağını biliyor musunuz?

Müslüman olarak, Kur ‘an sünnetin uyarılarına dikkat etmeliyiz. [Müslümanlar kardeştir” ayetini “Kişi sevdiği ile beraberdir”] hadisini unutmadan Camlıca camisini Mescid-i Dırar´a benzeten milletvekilinizi, şu hadisi şerifle uyarabildiniz mi?  “ Bir kimse bir başka kimseye fasık, kâfir, münafık diyemez, eğer fasık, kâfir, münafık dediği kimsede bu sıfatlar yoksa muhakkak o sıfatlar söyleyen kimseye döner.  (Buharı)” Müslümanın dili aklı ve kalp birlikte hareket etmelidir. Bu şekilde hareket etmeyen dava lideri ve dava adamı olamaz.

Hikâye olunur ki:  zamanın zalim kralı, gönül sultanı olan Pir´in idamına karar verir. Darağacına doğru yürümeye başlayan Pir için, kral emir verir. Burada bulunan herkes Pir´i taşlayacak, taşlamayan olursa boynu vurulacaktır. Halkın menfaatleri için her musibeti göze olan Pir´i, halk taşlamaya başlarlar. Orada bulunan Pir´in yol arkadaşı, can korkusundan taş atmasa da gül atar.  Yol arkadaşının bu hareketinden incinen Pir´in dudaklarından şu dizeler dökülür.

{ Şu kanlı zalimin ettiği işler,/ garip bülbül gibi incidir beni./ Yağmur gibi yağar başıma taşlar,/ ille dostun gülü yaralar beni. / Bir derdim var idi, şimdi eli oldu,/ dar günümde hem dostum, hem de düşmanım belli oldu. / Ecel fermanı boynuma takıldı,/ ille dostun bir fiskesi yaralar beni.}  

Anahtar Kelimeler: DOSTUN, ATTIĞI, YARALAR, BENİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
NİYET HAYIR, AKIBET HAYIR. (02 Eylül 2019 - Pazartesi)
MUHTEREM DEVLET BAŞKANIM. (20 Ağustos 2019 - Salı)
SİYASETNAME VE SİYASET (28 Mayıs 2019 - Salı)
ABD, SURİYE DEN ÇEKİLİYOR MU? (31 Aralık 2018 - Pazartesi)
MARİFET İLTİFATA TABİDİR. (20 Kasım 2018 - Salı)
SUÇ VE CEZA, ADALET, HAKKANİYET VE AF. (29 Eylül 2018 - Cumartesi)
MÜSLÜMAN MİLLET, ZALİMLERE BOYUN EĞMEZ. (18 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KUR´AN RAFTAN İNMELİ MASAYA HÂKİM OLMALI (04 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KADERE İMAN EDEN, KEDERDEN EMİN OLUR. (29 Haziran 2018 - Cuma)
SABIR; BARIŞA VE ZAFERE AÇILAN KAPIDIR. (17 Şubat 2018 - Cumartesi)
NANKÖR SİYONİSTLER OSMANLIYA BİTTİ DİYEMEZ! (03 Ağustos 2017 - Perşembe)
“MARUL 50 KURUŞ” (09 Temmuz 2017 - Pazar)
ENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN EVET (04 Mart 2017 - Cumartesi)
TESETTÜR YÜCE ALLAH´IN EMRİDİR. (11 Eylül 2016 - Pazar)
ER REFİK KABLE´T TARİK (06 Mayıs 2016 - Cuma)
ÖZGÜRLEŞMENİN YOLU ŞEFFAFLIKTAN GEÇER (30 Nisan 2016 - Cumartesi)
İSLAM DÜŞMANI İMANSIZLARDAN DOST OLMAZ (16 Mart 2016 - Çarşamba)
EY MANAHO YÜRÜYEN MAKRİ İNSAN! (24 Aralık 2015 - Perşembe)
AĞIR MAKALE (2) (11 Ekim 2015 - Pazar)
DÜŞÜNEBİLEN İÇİN, AĞIR MAKALE (1) (03 Ekim 2015 - Cumartesi)
RÜZGÂR EKEN FIRTINA BİÇER. (26 Temmuz 2015 - Pazar)
SABRIN SONU SELAMETTİR (29 Ocak 2015 - Perşembe)
YILIN SONU, YILIN BAŞI NASIL KUTLANMALI (28 Aralık 2014 - Pazar)
ZİNANIN HER TÜRLÜSÜ SUÇ SAYILMALIDIR. (22 Eylül 2014 - Pazartesi)
SAADET PARTİSİ KENDİNE YAZIK EDİYOR. (29 Temmuz 2014 - Salı)
EY ÜMMET-İ MUHAMMED! (24 Haziran 2014 - Salı)
BAŞI DUMANLI TÜRKİYEM (29 Mayıs 2014 - Perşembe)
MİLLETİN SEVDİĞİ DÖRT SİYASİ LİDER, (09 Nisan 2014 - Çarşamba)
BAŞBAKAN?IN YANINDAYIM. (19 Ocak 2014 - Pazar)
İNSAN ŞEREF VE ONURUNU KORUMALIDIR. (07 Mart 2013 - Perşembe)
EY SİYONİSTLER! DÜNYAYI SAHİBSIZ SANMAYINIZ. (12 Aralık 2012 - Çarşamba)
KÜRT KARDEŞLERİMLE HASBİHAL (15 Kasım 2012 - Perşembe)
KİBİR KULESİ, TEVAZU OVASI.. (01 Kasım 2012 - Perşembe)
Siyaset alanında derin hareketlenmeler (03 Ağustos 2012 - Cuma)
İnsan Hayatı Nehir Gibidir (01 Temmuz 2012 - Pazar)
Lafla Peynir Gemisi Yürümez (24 Nisan 2012 - Salı)
Ben de 28 Şubat Mağduruyum (08 Mart 2012 - Perşembe)
Müslümanlar Nerede Nasıl Vuruluyor? (14 Aralık 2011 - Çarşamba)
Ben Köyümü Seviyorum (28 Temmuz 2011 - Perşembe)
Sayfa:
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi