Alaettin KÖKSAL


ERBAKAN HOCANIN SİYASİ DEHASINI ANLAYAN,  ERDOĞAN’I ANLAR. 

--------------------------


Rahmetli Erbakan hocayı anlamak ve anlatmak için, hayatı boyunca ülkesi, milleti, İslam ümmeti ve dünya insanlığının huzuru için ne söylediğini ne yaptığını ve geleceğe yönelik ne gibi projelerinin olduğunu idrak edemeyenler rahmetli hocamızı siyasi ferasetini anlayamazlar. Rahmetlinin sır yüklü siyasi manevrasıyla şer güçleri ve içteki işbirlikçileri nasıl ters köşe yaptığını düşünemeyenler, rahmetli Erbakan hocamızı topluma anlatamazlar.   

 Rahmetli hocamız,  siyasi üslubuyla, akademik kişiliği ve bilgeliğiyle, sarsılmaz imanı ve inancıyla, tavizsiz milli ve yerli duruşuyla, ülkemiz insanlarını ve İslam ümmetini etkileyerek, geleceğin imanlı, inançlı, cesur ve ilkelli yerel, genel yöneticilerini ve bürokratlarını yetiştirmiştir. Batı taklitçiliğine yönelik siyasi eksenimizi, yerli ve milli olan tarihi eksenimize çevirmenin sağlam temellerini atmak suretiyle İslam ümmetini uyandırmış, şer güçleri ve içteki işbirlikçileri tedirgin etmiştir.  

 Rahmetlinin geleceğe yönelik siyasi stratejilerini anlayamayanlar, Erbakan hocayı anlayamazlar. Mesela; Fazilet partisinin genel başkanlığına muhterem Recai Kutan değil de, Sayın Abdullah Gül’ü getirmiş ola idi, FP kapatılmayacak, AK Partisi de kurulmayacaktı. Dolayısıyla Sayın Abdullah Gül ve Sayın Erdoğan Başbakan ve cumhurbaşkanı olamayacaklardı.  Rahmetli hocamızın geleceğe yönelik siyasi tedbirlerini,  Sayın Erdoğan’a ve AK partisine karşı yaptığı tatlı sert muhalefetinin sırrını anlayamayanlar, rahmetlinin siyasi stratejilerini anlayamazlar. Tedbir kul’un takdir Yüce Allah’ındır (CC)  

Rahmetlinin maddi ve manevi projelerini hayata geçirmek için,   Sayın Erdoğan’a yol vermiştir.  Sayın Erdoğan üstlendiği görevi yerine getirmek için, önüne engel çıkarmak isteyen şer güçleri ve içteki işbirlikçileri susturmak için,  planlı bir şekilde, Sayın Erdoğan’ı eleştirerek, milli görüş’ün amansız muhaliflerini susturmuştur.  Rahmetli Erbakan hocanın siyasi dehasını anlamak ve anlatmak herkesin harcı değildir. 

Rahmetli Erbakan hocamızın maddi ve manevi projelerini hayata geçirmek için, büyük bedeller ödeyen,  Sayın Erdoğan’ı şuursuzca muhalefet eden bazı milli görüşçüler, rahmetli hocanın siyasi dehasını, ferasetini,  bilgeliğini  ve çok özel siyasi stratejini yeni nesil gençlerimize anlatamazlar.     

 Rahmetli hocanın kemiklerini daha fazla sızlatmamak için, SP ve YRP de siyaset yapmaya gayret eden milli görüşçüler,  vakit tamamdır diyerek, cumhur ittifakıyla birlikte hareket etme kararını vermelidirler.  Sayın Erdoğan canı bahasına birçok bedeller ödeyerek, yaptığı maddi ve manevi hizmetleri, inatla anlamak istemeyen sözde milli görüşçüler kış mevsiminden çıkıp yaz mevsimine geçemeyeceklerdir. Sayın Erdoğan’ı fütursuzca eleştiren, nefsine mağlup bazı milli görüşçüler, rahmetli hocamıza ve Sayın Erdoğan’a haksızlık yaptıklarını geç kalmadan anlamaya çalışmalıdırlar. 

 Rahmetli Erbakan hocanın siyasi anlayışını, sarsılmaz imanını, ihlâslı amelini,  fikir ve icraatlarını, milliyetçiliğini, vatanperverliğini, milli ve yerli duruşunu, siyasi feraset ve dehasını anlayan milli görüşçüler, dış şer güçlerin ve içteki hainlerin lokomotiflerine güç vererek hocamızın kemiklerini sızlatamazlar.   

Şer güçlerin siyasi ve ekonomik hegemonyalarının yıkılmasına yol açacak, ülkemizin ve İslam ümmetinin geleceğini inşa edecek ve yeni bir dünyanın kurulmasına ışık olacak projelerin başında; İslam birleşmiş milletler teşkilatı, İslam ortak pazarı,  İslam askeri savunma baktı,  İslam kültür işbirliği, İslam ortak para birimi ve D-8 gelmektedir. 

 Rahmetlinin bu muazzam projeleriyle, zulüm üzerine kurulu olan Siyonizm’in siyasi ve ekonomik hegemonyasının yıkılacağını çok iyi anlayan zalimler, rahmetli hocadan kurtulmak için, “ Erbakan’ı fikirleriyle mezara gömmeliyiz ve üstüne kalın betonlar dökmeliyiz” diyerek, korkaklıklarını dünyaya ilan etmeleri nafileydi.  Nitekim Sayın Erdoğan’ın Davos’taki “One minute” ( bir dakika) bu iş burada bitmez çıkışı, şer güçleri şoke etmiştir.  

Bu tarihi çıkışı milli görüş gömleğinin üzerine milli görüş elbisesi giyen bir lider yapabilirdi. Bu lideri “Hain, iş birlikçi, gömleği çıkaran” bir insan olarak yaftalamaya çalışanlar, Rahmeti Erbakan hocamızı anlayamadıkları gibi, Sayın Erdoğan’ı da anlayamazlar.  

Bu muazzam projeleri, fincancı katırlarını ürkütmeden sabırla hayata geçirmeye çalışan liderin milli hamlelerini korkaklar idrak edemezler.  Şer güçler ve işbirlikçiler rahmetli Erbakan hocadan kurtulduklarına sevinirlerken, beklemedikleri bir şekilde hocamızın siyasi talebesi olan Sayın Erdoğan’a tosladılar.   

Sayın Erdoğan; Irkçı Siyonizm’e  “BİR DAKİKA” diyerek bu iş böyle gitmez. Şer güçlere “DÜNYA BEŞ’DEN BÜYÜKTÜR” diyerek ilelebet saltanat süremezsiniz. Hainlerin yaptıkları yanlarına kâr kalmayacak, inlerine gireceğiz. Bu ifadeler zalimleri, hainleri ve korkakları ciddi bir şekilde rahatsız etmiştir. Bu cümlelerin taşıdığı manayı anlamayanlar, rahmetli Erbakan hocamızı ve Sayın devlet başkanımız Erdoğan’ı anlayamazlar.     

Dini bütün bir müslüman olarak, hayatı boyunca Siyonizm’e ve materyalizme karşı mücadele eden Erbakan hocayı anlamak için, şu cümlesine dikkat etmeliyiz. “ Ne olur, ırkçı Siyonistler ve şer güçler, beni anladıkları kadar bir seferde siz anlayınız.”  Hocamızı anlayanlar yol alırken, anlamayanlar hocayı istismar ederek yol alanlara engel olmaya çalışıyorlar. Bu duruş ve gidiş rahmetli hocamızı anlamamaktır. 

Merhum Erbakan hocamızın siyasi ferasetini, dirayetini, ufuk acıcı fikirlerini ve kalıcı projelerine muhalifi olan eblehler, şuursuz Erbakan sevicileri, milli görüşün, mili ve yerli duruşun ne olduğunu idrak edemezler. Rahmetli hocamızın ve ehli iman olan tüm geçmişlerimizin ruhuna el Fatiha.