FİTNE VE TÖRÖR BELASINI, İSLAM AHLAKI ÖNLER
Tarih: 22.11.2015 17:40:52
Alaettin KÖKSAL

Herkesin gördüğünü görmek, yazdığını yazmak, konuştuğunu konuşmak, düşündüğünü düşünmek, yaptığını yapmak marifet değildir. Marifet, insanların görmediğini görmek, yazmadığını yazmak, konuşmadığını konuşmak, düşünmek istemediğini düşünmek, hayırlı işler yapma imkânı olanların, yapmadıklarını yapmaktır.

İslam diniyle ahlaklaşanlar, fitnecilerin fesadına, teröristlerin aşağılık eylemlerine alet olmaz. Hiçbir şart altında İslam düşmanlarına boyun eğmez. Dünyevilikler uğuruna hainlere, zalimlere, sahtekârlara, ikiyüzlü döneklere, köle ruhlu insanlara şirin gözükmeye çalışmaz. İslam ahlakıyla ahlaklaşan bir müslüman, inanan inanmayan hiçbir insana, hiçbir canlıya zulmetmez, adaletten ayrılmaz, çevreyi kirletmez,  güçlünün, imtiyazlının yanında yer almaz. Haklı olanın yanında yer alarak, hakkı üstün tutar.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) bir hadisi şeriflerinde şöyle buyuruyorlar.“ MAZULUMA YARDIM EDİNİZ ZALİMEDE. Sahabe Kiram ‘Ya Resulullah mazluma yardım etmeyi anladık. Zalime nasıl yardım edeceğiz?´Efendimiz (sav) buyurdular; ZALİMİN KOLLARINI TUTARAK YARDIMI EDİNİZ.”

Bu hadisi şerif, her şeyi anlatmaktadır. Zalimlerin zulmüne engel olmak için, ümmet bilinciyle hareket ederek maddi ve manevi güçlerimizi birleştirerek, Yüce Allah´a tevekkül etmeliyiz.  Fitnecilerin fesadıyla tefrikaya düşmüş bir ümmet, zalimlerin zulmünden, hainlerin ihanetinden, münafıkların şerrinden kurtulamaz.

Birleşik bir İslam dünyası sahneye çıktığı gün, bilelim ki, Siyonizm sırtlanları, Rus ayıları,  Avrupa domuzları, Çin kobraları, Amerika timsahları meydanı boş bulamayacağından, inlerine dönmeye mecbur kalacaklardır. Bu iş sanıldığı kadar zor değildir. İnanmayan veya inanmış gibi görünen materyalist kafalara hayal gelebilir. Dünyada yaşanılan her türlü ahlaksızlıkların ve fitnelerin çaresi olan, İslam dinine inanan bir kul asla ümitsizliğe düşmez.

Mensubu olmakla iftihar ettiğimiz İslam dini, İman, ibadet ve ahlak üzere bina edilmiştir. Bu üç kelime veya kavram, mahiyet itibariyle, zahiren birbirinden ayrı gibi görülseler de, manevi bakımdan birbirlerini tamamlayan tek bir vücut gibidirler.  İman kalpte, ibadet, bedende, ahlak ruhta yerleşen manevi cevherlerdir. İman olmadan ibadet, ibadet olmadan ahlakın hiçbir değeri yoktur. Ahlak; maddeci görüşün zannettiği gibi beşerin koyduğu kurallara göre değil, Yüce Allah´ın koyduğu kurallara göre şekillenerek âlemin nizamına, insanlığın huzur ve barışına hizmet eder.

İslam ahlakı ve fitne ile alakalı bazı ayet ve hadisleri naklederek konumuza açıklık getirelim. {“Şüphesiz ki sen,(Hz. Muhammed) en büyük bir ahlak üzerindesin.” (Kalem suresi 4) “.. Allah´ı çok ananlar için, Allah´ın Resulünde çok güzel bir örnek vardır.”( Ahzab 21) “Ey iman edenler! Siz kendinizi düzeltmeye bakın. Siz doğru gittikten sonra, diğer sapıtanlar size zarar veremez..”} (Maide 105) “ Fitne, adam öldürmekten daha kötüdür. Fitne kalmayıp, din yalnız Allah´ın oluncaya kadar onlarla çarpışın. Eğer vazgeçerlerse, artık düşmanlık sadece zalimlere karşıdır.” (Bakara 191. 193)   

Terör İslam ahlakıyla ahlaklaşmayan fitne ve fesatçıların ürünüdür. Terörün, ülkemizde ve İslam dünyasında görülmesinin nedenini, Yüce Allah  (CC) bizlere şöyle bildiriyor. [ “ Kâfir olanlar birbirlerinin dostlarıdır. Eğer sizler (Müslümanlar) birbirinizin dostu olmazsanız yeryüzünde büyük bir fitne ve fesat olur” (Enfal 73)

“ Ey iman edenler, Allah´tan nasıl korunmak gerekiyorsa öyle korunun ve mutlaka müslüman olarak can verin. Hepiniz birlikte Allah´ın ipine sımsıkı tutunun, birbirinizden ayrılmayın ve Allah´ın üzerinizdeki nimetini düşünün.”] ( Ali İmran 102,103)

{“Ey iman edenler sizden olmayanları dost edinmeyin. Sizi şaşırtmakta kusur etmezler. Sıkıntıya düşmenizi isterler, görmüyor musunuz öfkeleri ağızlarından taşmakta, gönüllerinde sakladıkları ise daha büyüktür. İşte düşünürsünüz diye ayetlerimizi apaçık bildiriyoruz.” (Ali İmran 118)

“Sizler öyle kimselersiniz ki onları seversiniz, onlar ise kitabın hepsine iman ettiğiniz halde sizi sevmezler. Hem sizinle karşılaştıkları zaman, bizde de inandık derler, yalnız kaldılar mı öfkelerinden aleyhinize parmaklarını ısırırlar. De ki. Öfkenizle ölün! Şüphesiz Allah bütün kalplerin sırrını bilir.”} (Ali İmran 119) “ Eğer Allah size yardım ederse, o zaman size galip gelecek yoktur ve eğer O, sizi yardımsız bırakırsa, O´nun dışında size yardım etmek kimin haddine? O halde müminler sadece Allah´a dayansınlar.” (Ali İmran 160) “ Velhasıl,  inkâr edenleri dünyada ve ahirette şiddetli bir azap ile cezalandıracağım. Onlara yardım edecek yardımcılardan da bir eser yoktur.” ( Ali İmran 56) 

Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) şöyle buyurmaktadır:  “Ben iyi ahlakı tamamlamak için peygamber gönderildim.” “Muhakkak ki Allah kerimdir. Allah (c c) yüksek ahlak sahibini sever. Kötü ahlaktan hoşlanmaz.”

Ülkemiz, İslam dünyası ve dünya insanlığı yaşadığı fitne, fesat ve terör belasından kurtulmak istiyorsa, Kur´an ve sünnette sarılmaktan başka çare yoktur.  Şuurlu müslümanlar olarak, meşru tedbirlerimizi alıp, Yüce Allaha´ tam bir teslimiyetle tevekkül edersek, ülkemiz ve İslam dünyası 3 asırdır zalimlerin zulmünden kurtulup, yeni bir dünyanın kurulmasının öncüleri olacağımıza yürekten inanmalıyız.

Merhum Erbakan hocamız Yeni bir dünya düzenin kurulması hususunda çok önemli projelerin alt yapısını hazırlayarak, gelecek nesillerin engin ferasetine havale etmiştir. Şer güçlerle savaşmadan, zulümlerini engelleyecek olan meşru tedbirleri dünya kamuoyuna şu şekilde açıklıyordu.

{“tarih boyunca birliğimizi ve beraberliğimizi bozmak isteyen fitne ve fesatçıların kaşımaya çalıştıklara mezhep, meşrep, ırk çatışmalarına son vererek ümmet bilinciyle bir araya gelmeliyiz.  İslam birleşmiş milletler teşkilatını, İslam ortak pazarını, İslam savunma paktını kurmalıyız.  İslam kültür işbirliği anlaşmasını yapmalıyız.  İslam ortak para birimine geçmeliyiz.”}

Yukarıda ana başlıklarını yazdığım, İslam dünyasını ayağa kaldıracak tedbir projelerine, hayal diyen ufku dar insanlar bu projelerin maddi ve manevi gücünü anlayamadıklarından, ülkemiz ve İslam dünyası her türlü fitne, fesat, terör belası, siyası ve ekonomik krizlerle karşı karşıya kalmaktadır. Erbakan hocamız Başbakan iken şer güçlere inat D-8 projesini hayatta geçirerek şer güçlerin inine çomak sokarak İslam dünyasını uyandırmıştır.

Hazinenin üzerinde oturup, zalimlerden yardım dileyen İslam dünyasını dilenci konumundan kurtarmak için, Erbakan hocanın meşru tedbirlerini hayata geçirmek, milli ve yerli düşünen her siyasi partinin ana görevi olmalıdır. Bu hususta azimle çalışan, Sayın Erdoğan´ın şahsında,  Türkiye´nin kalkınmasına engel olmak için her türlü şirretliği yapan şer güçlerin ihanetlerini göremeyen veya dünyevilik endişelerinden dolayı görmek istemeyen, içimizdeki bazı sözde adınlar ve siyasetçiler, akıllarını başlarına alarak bu alçaklığa alet olmaktan sakınmalıdırlar.

İslam ümmetinin kurtuluş reçetesini yazan Erbakan hocayı çok iyi okuyan ve anlayan Siyonist şer güçler, dünya kamuoyunun önünde şu tehdidi yapıyorlardı, “Erbakan fikirleriyle gömülmeli ve üzerine kalın betonlar dökülmelidir.”   İslam ümmetinin kurtuluş reçetesini Siyonist şer güçler kadar anlamayan sözde milli, yerli milliyetçi, ulusalcı insanlar, yüzlerini sert bir şekilde batıdan çevirip, öze doğru dönüş yapmadıkları surece, zalimin zulmünden kurtulamayacaklardır.

Merhum Erbakan Hocanın fikirlerini konuşmaktan korkan batı hayranı köle ruhlular, dünyevilik aşığı kimlik Müslümanları bilsinler ki,  İslam ümmetinin kurtuluş reçetesini yarın birileri gelecek ve hayata geçirecektir. İşte o gün zalimler inlerine, hocayı konuşmaktan sıkılanlarda, kafalarını yere eğeceklerdir. Merhum hocanın reçetesine hayal diyenler Avrupa birliğini görmüyorlar mı?  Korkunun ecele faydası yoktur. Selamette kalın

Anahtar Kelimeler: FİTNE, TÖRÖR, BELASINI, İSLAM, AHLAKI, ÖNLER
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
NİYET HAYIR, AKIBET HAYIR. (02 Eylül 2019 - Pazartesi)
MUHTEREM DEVLET BAŞKANIM. (20 Ağustos 2019 - Salı)
SİYASETNAME VE SİYASET (28 Mayıs 2019 - Salı)
DOSTUN ATTIĞI GÜL YARALAR BENİ (09 Mayıs 2019 - Perşembe)
ABD, SURİYE DEN ÇEKİLİYOR MU? (31 Aralık 2018 - Pazartesi)
MARİFET İLTİFATA TABİDİR. (20 Kasım 2018 - Salı)
SUÇ VE CEZA, ADALET, HAKKANİYET VE AF. (29 Eylül 2018 - Cumartesi)
MÜSLÜMAN MİLLET, ZALİMLERE BOYUN EĞMEZ. (18 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KUR´AN RAFTAN İNMELİ MASAYA HÂKİM OLMALI (04 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KADERE İMAN EDEN, KEDERDEN EMİN OLUR. (29 Haziran 2018 - Cuma)
SABIR; BARIŞA VE ZAFERE AÇILAN KAPIDIR. (17 Şubat 2018 - Cumartesi)
NANKÖR SİYONİSTLER OSMANLIYA BİTTİ DİYEMEZ! (03 Ağustos 2017 - Perşembe)
“MARUL 50 KURUŞ” (09 Temmuz 2017 - Pazar)
ENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN EVET (04 Mart 2017 - Cumartesi)
TESETTÜR YÜCE ALLAH´IN EMRİDİR. (11 Eylül 2016 - Pazar)
ER REFİK KABLE´T TARİK (06 Mayıs 2016 - Cuma)
ÖZGÜRLEŞMENİN YOLU ŞEFFAFLIKTAN GEÇER (30 Nisan 2016 - Cumartesi)
İSLAM DÜŞMANI İMANSIZLARDAN DOST OLMAZ (16 Mart 2016 - Çarşamba)
EY MANAHO YÜRÜYEN MAKRİ İNSAN! (24 Aralık 2015 - Perşembe)
AĞIR MAKALE (2) (11 Ekim 2015 - Pazar)
DÜŞÜNEBİLEN İÇİN, AĞIR MAKALE (1) (03 Ekim 2015 - Cumartesi)
RÜZGÂR EKEN FIRTINA BİÇER. (26 Temmuz 2015 - Pazar)
SABRIN SONU SELAMETTİR (29 Ocak 2015 - Perşembe)
YILIN SONU, YILIN BAŞI NASIL KUTLANMALI (28 Aralık 2014 - Pazar)
ZİNANIN HER TÜRLÜSÜ SUÇ SAYILMALIDIR. (22 Eylül 2014 - Pazartesi)
SAADET PARTİSİ KENDİNE YAZIK EDİYOR. (29 Temmuz 2014 - Salı)
EY ÜMMET-İ MUHAMMED! (24 Haziran 2014 - Salı)
BAŞI DUMANLI TÜRKİYEM (29 Mayıs 2014 - Perşembe)
MİLLETİN SEVDİĞİ DÖRT SİYASİ LİDER, (09 Nisan 2014 - Çarşamba)
BAŞBAKAN?IN YANINDAYIM. (19 Ocak 2014 - Pazar)
İNSAN ŞEREF VE ONURUNU KORUMALIDIR. (07 Mart 2013 - Perşembe)
EY SİYONİSTLER! DÜNYAYI SAHİBSIZ SANMAYINIZ. (12 Aralık 2012 - Çarşamba)
KÜRT KARDEŞLERİMLE HASBİHAL (15 Kasım 2012 - Perşembe)
KİBİR KULESİ, TEVAZU OVASI.. (01 Kasım 2012 - Perşembe)
Siyaset alanında derin hareketlenmeler (03 Ağustos 2012 - Cuma)
İnsan Hayatı Nehir Gibidir (01 Temmuz 2012 - Pazar)
Lafla Peynir Gemisi Yürümez (24 Nisan 2012 - Salı)
Ben de 28 Şubat Mağduruyum (08 Mart 2012 - Perşembe)
Müslümanlar Nerede Nasıl Vuruluyor? (14 Aralık 2011 - Çarşamba)
Ben Köyümü Seviyorum (28 Temmuz 2011 - Perşembe)
Sayfa:
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi