GÜNDEM YOĞUN İMKÂN KISITLI OLUNCA, CEVAP VERMEK ZORLAŞIYOR
Tarih: 24.9.2017 10:43:00
Alaettin KÖKSAL

Çok hızlı gelişen iç ve dış siyasi olaylar hakkında düşüncelerimizi yazmaya imkânımız olmadığından, hangi konuya öncelik vermem gerektiği hususunda şahsen zorlanıyorum.  Bu zorluğu aşmak için,  gündemde olan konuları soru şeklinde sıralayarak cevaplarını değerli okuyucularımızın engin ferasetlerine havale etmek istiyorum.

Kuzey Irakta bir Kürdistan devletinin kurulması için yapılacak referandum, Siyonist Yahudilerin arz-ı mevut dedikleri, Nil´den Fırat´a kadar olan toprakları, İsrail devletinin kontrolüne verilmesi için yapıldığını anlamayan var mıdır?

Kuzey Irakta, terörist İsrail devletinin kontrolünde kurulacak bir Kürdistan; Irak´ın bölünmesine,  kısa vadede Suriye´nin, uzun vadede İran ve Türkiye´nin bölünmesine vesile olacak bölgesel bir iç savaşın çıkması için, şer güçler tarafından hazırlanan alçakça bir plan olduğunu anlamayanımız var mıdır?

Emperyalist şer güçlerin Arap baharı yalanıyla, Siyonist İsrail devletinin sınırlarını genişletmek emniyet altına almak için İslam ülkelerini yeniden bölmek, maddi ve manevi güçlerini zayıflatmak suretiyle, İslam ülkelerini terörist İsrail devletine yumuşak lokma haline getirmeye yönelik alçakça bir plan olduğunu idrak etmeyen beyinler var mıdır?

Vesayet savaşlarıyla müslümanı müslümana kırdırmak, terör olaylarıyla sosyal yapımızı bozmak, ekonomik ve siyasi krizlerle kalkınmamıza engel olmaya çalışan şer güçlerin, timsah gözyaşlarının merhametten değil, İslam coğrafyasını kan çanağına çevirmenin zevkiyle boşaldığını, anlamayan beyinsizler var mıdır?

Her ırkın içinden dinsiz imansız çıktığı gibi, vatanına, bayrağına, milletine, devletine ihanet eden insanlarda çıkacaktır. Müslümanlığı ile iftihar eden insanlar, renk, dil, ırk farkı gözetmeksizin ümmet bilinciyle hareket ederlerse,  zalim şer güçler İslam coğrafyasında istedikleri gibi at oynatabilirler mi?

Şuurlu vatanperver müslümanlar olarak, vatanına ihanet eden, milletin milli ve dini değerlerine saygılı olmayan, ülkesinin ve milletinin milli menfaatlerine aykırı bir şekilde şer güçlerle işbirliği yapmaya çalışan soysuzlarla işbirliği yapabilir miyiz?    AK partisi döneminde yapılan maddi ve manevi hizmetlerle, dış dünyaya karşı itibarlı bir ülke halene geldiğimizi,  ekonomide üç kat büyüdüğümüzü gören gözler, inkâr edebilir mi?

 Amerika devletinin başkanı Sayın Trump şöyle diyor; “ Sayın Erdoğan zor bir bölgeyi yönetiyor ve takdir görüyor ve takdir topluyor. Erdoğan´ı tanımaktan şeref duyuyorum”  Fransa başkanı Makron “T.C cumhurbaşkanı ile görüşmek bir değerdir” derlerken, ülkemizin ana muhalefet partisinin lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu “ Sayın Erdoğan´la hiçbir dünya lideri yan yana gelmek istemiyor” demesini, hangi pencereden bakarsınız bakınız sizce tutarlı mıdır? 

AK partisi iktidara gelmeden önce, istisnaları hariç tutarsak,  bölgesel ve dünya sorunlarıyla alakalı fikir ve düşünce alışverişinde bulunmak için, ülkemizin siyasi liderleriyle, devlet reislerimizle başbakanlarımızla, yabancı devlet başkanları görüşme talep ederler miydi?  Ülkemizin siyasi liderleri özelikle Amerika başkanlarıyla görüşme taleplerinde bulduklarında,  hangi zorluklarla randevu aldıklarını ve ne şekilde karşılandıklarını bilmeyenimiz var mıdır?

Amerika dâhil yabancı devlet başkanları ve yöneticileri T.C. devletinin cumhurbaşkanı olan Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşme talep ettiklerini bilmeyenimiz ve görmeyenimiz var mıdır?  “Dünya beşten büyüktür”  sözüyle dünya Amerika, Rusya, Çin, Fransa ve İngiltere´den ibaret değildir diyerek, diğer 160 ülkeye sizde varsınız diyen, muhterem T. Erdoğan´dan başka bir lider tanıyor musunuz?

Türkiye cumhuriyeti devletinin, tarihi misyonunu, jeopolitik ve jeostratejik gücünü yeniden dünyaya hatırlatarak, Türkiyesiz bir Ortadoğu hatta yeni bir dünya düzeni kurulamayacağını ısrarla ve cesaretle anlatan R.Tayyip Erdoğan´dan başka bir liderin varlığından söz edebilir misiniz? 

 İyilerini tenzih ederek söylersek, günümüz şartlarında ülkesinin ve milletinin milli menfaatlerini ön planda tutarak, canını dişine takarak gece gündüz çalışarak, dünyanın her hangi bir yerinde zulme uğramış mazlum ve mağdur milletlerin haklarını korumaya çalışan, kurduğu teşkilatlarla yardımlarına koşan, dertleriyle dertlenen, onlarla ağlayan, bu uğurda risk alan, bedel ödeyen,  onlara yapılan zulmü dirayetli ve cesur bir şekilde dünyaya anlatan başka bir lider gösterebilir misiniz? 

Tarih boyunca, İslam ümmetine karşı zulüm koalisyonu yapan, işgalci, soykırımcı, sömürücü, ahlaksız, iffet, namus fukarası, işkenceci, İslam ve müslüman düşmanı olan putperestlere, Hıristiyanlara ve Siyonist Yahudilere, Sayın Erdoğan´dan başka, sesini çıkaran bir liderin sesini duydunuz mu?  

 İslam dünyasını,  Kur´an ve sünnete çağıran ümmet bilinciyle hareket ederek maddi kuvvetlerimizin birleştirmesini isteyen,  ehli vicdan olan batılı ve doğulu ülkelerin liderlerini, temel insan haklarına, hukuka davet eden başka bir lider ismi verebilir misiniz?

Barış dini olan İslam dinine, terör dini diyen alçaklara, gerekli cevapları veren Sayın Erdoğan´a,  şer güçlerin neden karşı olduklarını akli selimle düşünen insanlar, körü körünü Sayın Erdoğan´a muhalefet edebilirler mi?  Her nedense sözde milli ve yerli düşündüklerini, milli ve manevi değerlere sahip çıktıklarını söyleyen kimi insanların, partilerin, tarikat, cemaat ve vakıfların, Sayın R.Tayyip Erdoğan´a neden karşı olduklarını vicdanlarının sesini dinleyerek cevap verebilirler mi?  

Halkı müslüman olan bir ülkede yaşayan, namaz, kılan, oruç tutan, zekât veren, hacca giden, devletin tüm imkânlarından istifade ederek vakıf, kurs, dernek kuran,  ticaret yapan devlet kurumlarında rahatlıkla görev alan, milletin vergileriyle yapılan alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden istifade eden insanlar, Sayın Erdoğan´ın  topluma zarar veren bir icraatını söyleyebilirler mi.?

Sözüm ona bazı müslümanlar ülkemizi” Dar´ül harp” görerek,  devletin müsaade ettiği camilere gitmeyerek tayın edilen imamların arkasında cuma ve bayram namazı kılmayarak, siyasetle ilgilenmiyoruz diyerek, işlerine geldiğinde siyasetin en daniskasını yapanlar, ülkemizin birlik e beraberliğini bozmaya çalışan, cemaatler, vakıflar ve tarikatların FETÖ örgütünden ne farkları vardır?

Özetleyerek sormaya çalıştığımız bu sorulara, bir kısım insanlarımız, ön yargılarının, siyasi kıskançlık, ideolojik saplantıların tesirinde kaldıklarından dolayı, cevap olarak evet, ama velâkin gibi,  kem kümlerle tatmin edici cevaplar vermekten kaçınacaklardır. Özelikle Sayın Erdoğan´ın cesur, karizmatik bir lider olduğunu söylemekten imtina ederek, başka bir lider ismi de veremeyeceklerdir.  Ezcümle, tedbir ve tevekkül kulun, değişmeyen takdir Yüce Allahın´dır. Mesele Yüce Allah´ın rızasını kazanmaktır. Gerisi teferruattır vesselam.

                                           

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
NİYET HAYIR, AKIBET HAYIR. (02 Eylül 2019 - Pazartesi)
MUHTEREM DEVLET BAŞKANIM. (20 Ağustos 2019 - Salı)
SİYASETNAME VE SİYASET (28 Mayıs 2019 - Salı)
DOSTUN ATTIĞI GÜL YARALAR BENİ (09 Mayıs 2019 - Perşembe)
ABD, SURİYE DEN ÇEKİLİYOR MU? (31 Aralık 2018 - Pazartesi)
MARİFET İLTİFATA TABİDİR. (20 Kasım 2018 - Salı)
SUÇ VE CEZA, ADALET, HAKKANİYET VE AF. (29 Eylül 2018 - Cumartesi)
MÜSLÜMAN MİLLET, ZALİMLERE BOYUN EĞMEZ. (18 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KUR´AN RAFTAN İNMELİ MASAYA HÂKİM OLMALI (04 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KADERE İMAN EDEN, KEDERDEN EMİN OLUR. (29 Haziran 2018 - Cuma)
SABIR; BARIŞA VE ZAFERE AÇILAN KAPIDIR. (17 Şubat 2018 - Cumartesi)
NANKÖR SİYONİSTLER OSMANLIYA BİTTİ DİYEMEZ! (03 Ağustos 2017 - Perşembe)
“MARUL 50 KURUŞ” (09 Temmuz 2017 - Pazar)
ENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN EVET (04 Mart 2017 - Cumartesi)
TESETTÜR YÜCE ALLAH´IN EMRİDİR. (11 Eylül 2016 - Pazar)
ER REFİK KABLE´T TARİK (06 Mayıs 2016 - Cuma)
ÖZGÜRLEŞMENİN YOLU ŞEFFAFLIKTAN GEÇER (30 Nisan 2016 - Cumartesi)
İSLAM DÜŞMANI İMANSIZLARDAN DOST OLMAZ (16 Mart 2016 - Çarşamba)
EY MANAHO YÜRÜYEN MAKRİ İNSAN! (24 Aralık 2015 - Perşembe)
AĞIR MAKALE (2) (11 Ekim 2015 - Pazar)
DÜŞÜNEBİLEN İÇİN, AĞIR MAKALE (1) (03 Ekim 2015 - Cumartesi)
RÜZGÂR EKEN FIRTINA BİÇER. (26 Temmuz 2015 - Pazar)
SABRIN SONU SELAMETTİR (29 Ocak 2015 - Perşembe)
YILIN SONU, YILIN BAŞI NASIL KUTLANMALI (28 Aralık 2014 - Pazar)
ZİNANIN HER TÜRLÜSÜ SUÇ SAYILMALIDIR. (22 Eylül 2014 - Pazartesi)
SAADET PARTİSİ KENDİNE YAZIK EDİYOR. (29 Temmuz 2014 - Salı)
EY ÜMMET-İ MUHAMMED! (24 Haziran 2014 - Salı)
BAŞI DUMANLI TÜRKİYEM (29 Mayıs 2014 - Perşembe)
MİLLETİN SEVDİĞİ DÖRT SİYASİ LİDER, (09 Nisan 2014 - Çarşamba)
BAŞBAKAN?IN YANINDAYIM. (19 Ocak 2014 - Pazar)
İNSAN ŞEREF VE ONURUNU KORUMALIDIR. (07 Mart 2013 - Perşembe)
EY SİYONİSTLER! DÜNYAYI SAHİBSIZ SANMAYINIZ. (12 Aralık 2012 - Çarşamba)
KÜRT KARDEŞLERİMLE HASBİHAL (15 Kasım 2012 - Perşembe)
KİBİR KULESİ, TEVAZU OVASI.. (01 Kasım 2012 - Perşembe)
Siyaset alanında derin hareketlenmeler (03 Ağustos 2012 - Cuma)
İnsan Hayatı Nehir Gibidir (01 Temmuz 2012 - Pazar)
Lafla Peynir Gemisi Yürümez (24 Nisan 2012 - Salı)
Ben de 28 Şubat Mağduruyum (08 Mart 2012 - Perşembe)
Müslümanlar Nerede Nasıl Vuruluyor? (14 Aralık 2011 - Çarşamba)
Ben Köyümü Seviyorum (28 Temmuz 2011 - Perşembe)
Sayfa:
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi