İSLAM DÜŞMANI İMANSIZLARDAN DOST OLMAZ
Tarih: 16.3.2016 21:40:54
Alaettin KÖKSAL

Makalemizin başlığını dileyen dilediği gibi yorumlayarak zihninde bir makale yazsın ve tekrar- tekrar okusun, sonra benim yazdıklarımı okuyarak ortak bir paydada buluşup bulaşmadığımıza bir baksın, sonra zihninde yazdığı makaleyi yeniden okuyarak üzerinde rutüşlar yaparak kendine istikamet çizsin.

Hz. Âdem ile (a.s) başlayıp günümüze kadar devam eden ve kıyamete kadar devam edecek olan Hak-Batıl mücadelesinde kimin dost kimin düşman olduğunu açık bir şekilde gördük. Düşman, güçten korktuğu için güce boyun eğer ve dost gibi görünür, fırsat buldu mu akrep gibi ısırır.  İslam dünyasına ve müslümanlara tarih boyunca kimlerin dost,  kimlerin düşman olduğunu bilmeyenler yazılan tarih kitaplarını açıp okusunlar.

Batılıları medeni görenler, tarih boyunca İslam coğrafyasını işgal eden, zenginliklerini sömüren, müslümanları katletmekten zevk alan, alçakça namuslarını kirleten, kendi renginden olmayan Afrikalı Zencileri ve Amerika´nın asil sahibi olan Kızılderilileri insan onuruna yakışmayan şekilde alçakça köleleştiren, kahpece öldüren, tarihin haçlı sürülerinin ne yaptıklarına baksınlar.  

Hümanist veya barışçı liberal bir anlayışla dünyaya bakan bay ve bayanlar sözde aydınlar; Topyekûn dünyayı fesada veren Hıristiyan, Yahudi, ateist ve putperest şer güçlerin, barıştan, dostluktan, temel insan hak ve özgürlüklerden yana nasiplerinin olduğunu söyleyebilirler mi.? Tarihin derinliklerine gitmeden bugün İslam dünyasının yaşadığı siyasi, sosyal, ekonomik, terör ve savaşların arka planında şer güçlerin olduğunu inkâr edebilirler mi?  

Ülkemiz ve İslam dünyasının yaşamakta olduğu bu acı verici olaylara bakarak kimin dost, kimin düşman olduğuna hala karar vermekte zorlananlar varsa öncelikle beyinlerine ve kalplerine yerleştirdikleri fikirlerini ve hislerini geç kalmadan objektif bir şekilde kontrolden geçirmelidirler.

Sözde İslami hassasiyetlere önem veren bir kısım cemaatler ve siyasiler teröre karşı ciddi bir şekilde ayağa kalkmadan, suçu İslam âleminin liderlerinin üzerine atma mazeretiyle kendilerini kurtaramazlar.  Kendilerini, sağcı, solcu, liberal, laik, milliyetçi, muhafazakâr demokrat, milli görüşçü, partili, cemaatçi, tarikatçı gibi benzeri sıfatlarla tanıtmaya çalışan müslümanlar, kalplerini ve beyinlerini dünyevilik işgallerden kurtarmalıdırlar.

İslam dünyası ve ülkemizin karşı karşıya kaldığı alçak terör saldırılarına karşı sesiz kalanlar,  direk ve endirekt terör örgütlerini destekleyerek hükümeti eleştirenler, bilmelidirler ki, sel gider kum kalır. Bu acı günler Yüce Allah´ın izniyle nihayetlendiğinde, kalplerini ve beyinlerine şer güçlerin fikirleriyle işgal ettiren taharetsiz, köle ruhlu korkak insanlar, toplumun önüne çıkacak yüzleri olmayacaktır.  Hiçbir şey olmamış gibi, utanmadan halkın önün çıktıklarında milletimiz olanca hıncıyla yüzlerin tükürecektir.

Dünyada ne olup bittiğinden İslam dünyasının acılarından haberi olmayanlar, ilgisiz kalanlar, tenkitten başka sözü olmayanlar, sıkıştıklarında bu milletten bir şey olmaz diyenler, kalplerini ve beyinlerini zalim nefsin ve şer güçlerin işgalinden bir an evvel kurtarmalıdırlar. Yangının nerede olduğunu bilmeden, yangın nasıl çıktı, kim çıkardı, niçin tedbir alınmadı gibi zamansız konuşmaların faydası yoktur. Yapılacak iş yangını söndürmeye gelen itfaiyeciyi tenkit etmek değil, yardım etme zamanıdır.

İman esaslarını kabul eden, Yüce Allah´ın sevdiklerini seven, sevmediklerini sevmeyen helali helal, haramı haram kabul ederek hududu aşmayan, emredilenleri yapan yasaklardan uzak duran, vatanını ve milletini seven şer güçlere boyun eğemeyen ırkını değil ırkçılığı reddeden müslüman tefrika batağına düşmemelidir. Bugün birlik ve beraberlik zamanıdır, mezhep, meşrep, cemaat, tarikat, parti, ırk, devlet farklılıklarını öne çıkarma zamanı değil, zalim düşmana karşı ümmet bilinciyle ittifak zamanıdır. Kısaca özetlediğim bu esaslara riayet etmeyen kimlik müslümanları teröre teröriste ve terörizmi besleyene hain güçlere bilerek veya bilmeyerek alet olabilir.

Türkiye, dünya coğrafyasının çok önemli bir bölgesindedir. Doğu ile batıyı, kuzey ile güneyi bağlayan kontrol eden,  tarihi bir misyona sahip bir ülkedir. Ülkemizin siyasetçileri böyle bir ülkede siyaset yaptıkları bilinciyle hareket etmelidirler. Bundan dolayı diyorum ki, siyasetçilerimiz konuşurlarken, aydınlarımız yazarlarken, çok dikkatli olmalıdırlar. Şer güçlerin ekmeğine yağ sürmemelidirler.

Düşman tarih boyunca bizleri cephede yenememiştir. Yenmek için önce imanımızı sonra birlik ve beraberliğimizi yok etmek için gizli ve açık amansız bir şekilde çalıştıklarını gördüğümüz halde, siyasetçilerimiz basit siyasi getiri uğruna birbirlerini düşüncesiz bir şekilde yaptıkları ağır eleştirilerden vazgeçmelidirler.

Halkımız siyasetçilerden ve aydınlardan ülkenin ve milletin yararına ne söylediklerine ve ne yapacaklarına bakarak karar verir ve takdir eder. Siyasetçi ve aydın, milletin ve ülkenin kalkınması için çalışan, yol üstündeki engelleri sabırla kaldırarak, yol alan ve yol açan olmalıdır. Yol üzerindeki engelleri görmeyenler beklemedikleri bir anda küçük bir engelle takılarak düşebilirler.

Engeller üzerinden atlayarak yol alanlarda, yorgun düşeceklerinden basit bir engelle takılarak hedeflerine ulaşamazlar. Basit gibi görünen bu küçük kaideye, siyasetçi ve aydınlarımız dikkat etmezlerse,  milletin önüne büyük engel yığınlarını bırakarak tarih olurlar. Arkadan gelen siyasetçilere güzel bir miras yerine, kötü bir miras bırakırlar.

İktidarı eleştirenler, devletin dış politikasını, iç siyasete malzeme etmekten şiddetle kaçınmalıdırlar. Dış siyasetin ve siyası diplomasının değişen ve gelişen şartlara göre, ülkenin ve milletin milli menfaatlerinin korunması  hususunda, kendine  has özel kuralları vardır. İktidarı yıpratmak gayesiyle, bilerek veya bilmeyerek dış politika üzerinden, hükümeti uluorta eleştirmek milli menfaatlerimize uygun değildir.

Şer güçlerin, doğulusu, batılısı, güneylisi, kuzeylisi İslam dünyasına karşı ittifak halindedirler. Şer ittifakın kara ordusu,   PKK, PYD, YPG, DAİŞ gibi ve benzeri terör örgütlerinden oluşturulmuştur. ABD-Rusya ve Avrupa havadan ve denizden bombardıman yaparken aynı zamanda terörist örgütlere lojistik destek vermektedirler.  Karadan ve havadan müslümanları alçakça öldüren, aç bırakan namuslarını kirleten, zalim şer güçlere, üzülerek ifade edelim ki, İran ve Esat güçleri ve onları destekleyenler utanmadan sıkılmadan, fitne değirmenine su taşımaktadırlar.

Korkunun ecele faydası yoktur, vakti geldi mi bir salise ileri ve geriye tehir edilmeyecektir. Yüce Allah neyi nasıl takdir ettiyse öyle olacaktır. Yüce Allah´ın karşısında hiçbir gücün dayanması, durması mümkün değildir. Yüce Mevla´ya isyan etmiş nice Krallar, Firavunlar Nemrutlar, Ebucehiller, Karunlar, Hammanlar, Bela´mlar hak ile yeksan olduklarına tarih şahittir, Kura´nda haber vermektedir.

Yakın tarihimizde Amerika Vietnam da, Sovyetler Afganistan da, haçlı sürüleri Çanakkale de nasıl yenildiklerine şahit olduk. Bu tarihi yenilgiler, şer güçleri korkuttuğu kadar, müslümanları da uyandırmıştır. Şer güçler aynı akıbeti Suriye de ve diğer bölgelerde yaşayacaklardır. Bunun tek yolu ittihat-ı İslam´dır.

Makalemizi bir ayeti kerimenin mealiyle bitirelim. “O, ehl-i kitaptan olanları beldelerinden çıkardı. Siz onların çıkacaklarını zannetmediniz. Onlarda kalelerinin ve güçlerinin kendilerini Allah´tan koruyacak engeller olduğunu zannettiler. Fakat Allah onları hesap etmedikleri yönden bastırdı ve kalplerine korku düşürdü. Öyle ki,  kalelerini ve güçlerini bir taraftan kendi eleriyle, diğer taraftan müminlerin elleriyle harap ediyorlardı. Düşünün de ibret alın ey görecek gözleri olanlar!”     Merhum Erbakan hocanın  “ İman varsa imkân vardır.” sayın cumhurbaşkanımız, “ Bizin için dünyanın dediği değil, Y. Allah dediği önemlidir.” Kalın sağlıcakla

Anahtar Kelimeler: İSLAM, DÜŞMANI, İMANSIZLARDAN, DOST, OLMAZ
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
mustafa kocoglu
24.3.2016 18:52:15
s.a hocam makalenizi okudum ayni hassasiyetlerinizi tasiyorum.Ama sunu ifade etmek istiyorum.butun bu anlattiklarinizi analiz edebilecek ferasete bu ulkeyi idare edenler ve muhalefet yok.Bu zalim ve zalimlere yillarca goz yumanlar ve onlarla beraber olup erbakan hocamizi devirenler sunu bilmelidirler,rabbim o zalimi basimiza bela etti.RABBIM KIMSEYE ZULMETMEZ basiniza gelen bela ve musibetler sizin gunahlarinizdan yani yanlis politikalarinizdandir hukmunu bu ulke idarecileri anlamiyorlar ve sucu devamli baskalarina atiyorlar.KURAN HAKIKATLERINE DONSUNLER RABBIM BU YANGINI SONDURUR::HA BIZ LAFA BAKMIYORUZ HOCAM ICRAAATA BAKIYORUZ.muslumAN CEMAATLER SARAYIN SOFRASINDAN BESLENMEYI BIRAKIP KURAN SOFRASINDAN BESLENMEDEN U IS DUZELMEZ:SELAM VE DUA ILE
Yazarın Diğer Yazıları
NİYET HAYIR, AKIBET HAYIR. (02 Eylül 2019 - Pazartesi)
MUHTEREM DEVLET BAŞKANIM. (20 Ağustos 2019 - Salı)
SİYASETNAME VE SİYASET (28 Mayıs 2019 - Salı)
DOSTUN ATTIĞI GÜL YARALAR BENİ (09 Mayıs 2019 - Perşembe)
ABD, SURİYE DEN ÇEKİLİYOR MU? (31 Aralık 2018 - Pazartesi)
MARİFET İLTİFATA TABİDİR. (20 Kasım 2018 - Salı)
SUÇ VE CEZA, ADALET, HAKKANİYET VE AF. (29 Eylül 2018 - Cumartesi)
MÜSLÜMAN MİLLET, ZALİMLERE BOYUN EĞMEZ. (18 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KUR´AN RAFTAN İNMELİ MASAYA HÂKİM OLMALI (04 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KADERE İMAN EDEN, KEDERDEN EMİN OLUR. (29 Haziran 2018 - Cuma)
SABIR; BARIŞA VE ZAFERE AÇILAN KAPIDIR. (17 Şubat 2018 - Cumartesi)
NANKÖR SİYONİSTLER OSMANLIYA BİTTİ DİYEMEZ! (03 Ağustos 2017 - Perşembe)
“MARUL 50 KURUŞ” (09 Temmuz 2017 - Pazar)
ENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN EVET (04 Mart 2017 - Cumartesi)
TESETTÜR YÜCE ALLAH´IN EMRİDİR. (11 Eylül 2016 - Pazar)
ER REFİK KABLE´T TARİK (06 Mayıs 2016 - Cuma)
ÖZGÜRLEŞMENİN YOLU ŞEFFAFLIKTAN GEÇER (30 Nisan 2016 - Cumartesi)
EY MANAHO YÜRÜYEN MAKRİ İNSAN! (24 Aralık 2015 - Perşembe)
AĞIR MAKALE (2) (11 Ekim 2015 - Pazar)
DÜŞÜNEBİLEN İÇİN, AĞIR MAKALE (1) (03 Ekim 2015 - Cumartesi)
RÜZGÂR EKEN FIRTINA BİÇER. (26 Temmuz 2015 - Pazar)
SABRIN SONU SELAMETTİR (29 Ocak 2015 - Perşembe)
YILIN SONU, YILIN BAŞI NASIL KUTLANMALI (28 Aralık 2014 - Pazar)
ZİNANIN HER TÜRLÜSÜ SUÇ SAYILMALIDIR. (22 Eylül 2014 - Pazartesi)
SAADET PARTİSİ KENDİNE YAZIK EDİYOR. (29 Temmuz 2014 - Salı)
EY ÜMMET-İ MUHAMMED! (24 Haziran 2014 - Salı)
BAŞI DUMANLI TÜRKİYEM (29 Mayıs 2014 - Perşembe)
MİLLETİN SEVDİĞİ DÖRT SİYASİ LİDER, (09 Nisan 2014 - Çarşamba)
BAŞBAKAN?IN YANINDAYIM. (19 Ocak 2014 - Pazar)
İNSAN ŞEREF VE ONURUNU KORUMALIDIR. (07 Mart 2013 - Perşembe)
EY SİYONİSTLER! DÜNYAYI SAHİBSIZ SANMAYINIZ. (12 Aralık 2012 - Çarşamba)
KÜRT KARDEŞLERİMLE HASBİHAL (15 Kasım 2012 - Perşembe)
KİBİR KULESİ, TEVAZU OVASI.. (01 Kasım 2012 - Perşembe)
Siyaset alanında derin hareketlenmeler (03 Ağustos 2012 - Cuma)
İnsan Hayatı Nehir Gibidir (01 Temmuz 2012 - Pazar)
Lafla Peynir Gemisi Yürümez (24 Nisan 2012 - Salı)
Ben de 28 Şubat Mağduruyum (08 Mart 2012 - Perşembe)
Müslümanlar Nerede Nasıl Vuruluyor? (14 Aralık 2011 - Çarşamba)
Ben Köyümü Seviyorum (28 Temmuz 2011 - Perşembe)
Sayfa:
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi