MÜSLÜMAN MİLLET, ZALİMLERE BOYUN EĞMEZ.
Tarih: 18.8.2018 12:02:33
Alaettin KÖKSAL

Biz öyle bir milletiz ki bir bardak su, bir parça kuru ekmekle yetiniriz,  velâkin Irkçı Siyonizm´e, Siyonistlere satılmış Evanjelist kölelere, Amerika´ya ve yandaşlarına ölürüz de boyun eğmeyiz. Milletin bu ulvi karakterini anlamak istemeyen korkaklara, ABD´ye boyun eğen hainlere, Türkiye´nin bekası için çalışanlara destek vermeyerek köstek olanlara yazıklar olsun.

Ülkemize ve İslam coğrafyasına dıştan içeriye doğru sokulan siyasi ve ekonomik krizlerin aşılması sanıldığı kadar zor değildir. Yapılacak işlerin başında, ülkemiz insanları ve İslam ümmeti olarak hep birlikte elimizi taşın altına koyarak, güçlerimizi birleştirmek suretiyle emperyalizme dur demeliyiz.  

 Faiz yoluyla para kazanan yerli ve yapancı fırsatçıların paralarını haksız bir şekilde yurt dışına çıkarmalarına devletimiz müsaade etmemelidir. Bankalar faizden vazgeçerek, kâr ve zarar ilkesine göre çalışmaya başlamalıdırlar. Çok hızlı bir şekilde İslam ülkeleriyle ve ırkçı Siyonist emperyalizme karşı olan diğer ülkelerle, siyasi ve ekonomik iş birliğini gitmeliyiz.  Aramızdaki ticaretimizi kendi milli paralarımızla ve mal takasıyla yapmalıyız.

Emperyalizmin hain planlarına karşı, yıllar önce nasıl tedbir almamamız gerektiğini rahmetli Erbakan hocamız ana başlıklarıyla şöyle açıklıyordu. Doların hegemonyasın kırmak için İslam ortak para birimine geçmeliyiz.  Zalimlerin askeri gücüne karşı İslam savunma paktını kurmaylıyız. Ekonomik sömürülerine dur demek için İslam ekonomik iş birliğini geliştirmeliyiz. Dinimizi, kültürümüzü ve ahlakı değerlerimizi bozmak isteyen hainlere karşı, İslam kültür işbirliğini hareket geçirmeliyiz.  Siyonistlerin kontrolünde olan Birleşmiş milletler teşkilatına karşı İslam birleşmiş milletler teşkilatını kurmalıyız.

Bütün bunların yanında D-8 projesine geliştirerek, Siyonist emperyalistlere karşı olan ülkeleri aynı çatı altında birleştirmek suretiyle D-8´i,  D-160´a çıkartmalıyız. Bunlar olmayacak işlerden değildir. Amerika ve Avrupa bunları yaptılar ve ekonomik güç oldular. Yumurta kapıya dayanınca  “Uzmanlar Erbakan hocanın formülüne başvurulmalıdır” demeye başladılar. Rahmetli Erbakan hoca söyledi bizler yazdık kimse duymadı. Duyurabilmek için birilerinden icazetli uzman olmak anlayışı ve kompleksi bizi biz yapmaz.

Bilelim ki, zalim şer güçlerin zirve nöbeti bitmiştir. Yıkılmaya ve tavsiye olmaya başladıklarını görmek isteyenler, yakın tarihte yaşadığımız siyasi ve ekonomik olaylara bakmaları yeterli olacaktır. ABD, Kudüs´ü İsrail´in başkenti ilan edince, dünya devletleri ABD´nin ve İsrail´in yanında yer almadı.  Yanlarında nüfusları 10 bin çıvarında olan, parayla satın alınan 9 devletçikten, başka devletlerin yer almadığını unutmayınız.

Zalim şer güçler ve işbirlikçi hainler, şu hususu akıllarından çıkarmasınlar.  Türkiye her şart altında aklını kullanarak, dinine samimi bir şekilde sarılarak, geçmişte yaptığı hatalarına nasuh tövbesi yaparak, yegâne güç ve kuvvet sahibi olan Yüce Allah´a teslim olup, emperyalizme karşı mücadele etmekten vazgeçmeyecektir. Yine bilsinler ki; Dünya Türkiyesiz huzura kavuşamaz. Türkiye´nin olmadığı hiç bir birliktelik başarıya ulaşamaz.

Bütün zalimler birleşse ve üzerimize gelseler, Yüce Allah müsaade etmedikçe bizleri ve İslam ümmetini mağlup edemeyeceklerdir. Sabrında bir sınırı vardır. Sınır aşıldığında bu aziz millet tarihte olduğu gibi, Kur´an-ı eline alarak “Ya ölüm ya İstiklal” dileyerek meydana çıkacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın.  Yerli korkaklarımız ve işbirlikçi hainler vakit kaybetmeden akıllarını başlarına alıp saflarını belirlemelidirler.   

Batıya hayran, materyalizme boyun eğen bazı omurgasızlar, hiçbir şart altında merhameti olmayan zalim şer güçlere güvenmesinler. Zalimlere gönülden boyun eğenler ya zalimdirler veya zalimlerce mankurtlaşmış modern kölelerdirler.

Zalimlerin mankurtlaşmış modern köleleri olmamak için; tedbir olarak, Kur´an, hadis, Siyer-i Nebi ve tarih okumalıyız.  Aklımızdan çıkarmayacağımız bir hususta, zalimler öldürürken, ezerken, sömürürken,  alçakça ve ahlaksızca saldırırlarken, müslümanların ırkına, mezhebine, meşrebine, yaşantısına, açık veya kabalı olmasına,  bakmadan, kimliğinde İslam yazan herkesi düşman bilerek saldırdıklarını çok iyi bilmeliyiz ve ona göre tedbirlerimizi almalıyız.

 Kimliğinde İslam yazan bende müslümanım diyen insanlar, şer güçlerin bıçağını ne kadar yalarsa yalasınlar, zalimlerin hışmından kurtulamayacaklardır.   “Biz siyasetle ilgilenmiyoruz”  diyen bazı din bilginleri, tarikat şeyhleri milleti aldatmaktan vazgeçmelidirler. Kur´an hayatımızın tüm yönlerini tanzim eden ilahi bir kitap olduğuna göre, din bilginlerimiz, neden cihat ayetlerinden, uluslar arası ilişkilerden siyasi ve ekonomi ile alakalı ayetleri çıkıp konuşmuyorlar.  

Siyaset Farz-ı ayın mıdır Farz-i kifaye midir, hangi hallerde farz ayın hangi hallerde farz-i kifaye olur hususu neden fıkıh kitaplarımızda teferruatlı bir şekilde yerini almıyor. Siyaset ibadetini konuşmayarak siyaset kurumunu kirletmeye hiç kimsenin hakkı yoktur 

Makalemizi şu ayetleri naklederek bitirelim.. [ “ Ey insanlar! Allah´a muhtaç fukara sizlersiniz. Allah ise zengindir.  Dilerse sizi yok eder ve yeni bir halk getirir.”   “ Öyle iken siz, Allah´tan başkasından mı korkuyorsunuz?”  ( Fatır 16,Nahl 52. ayet )

Anahtar Kelimeler: MÜSLÜMAN, MİLLET, ZALİMLERE, BOYUN, EĞMEZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
NİYET HAYIR, AKIBET HAYIR. (02 Eylül 2019 - Pazartesi)
MUHTEREM DEVLET BAŞKANIM. (20 Ağustos 2019 - Salı)
SİYASETNAME VE SİYASET (28 Mayıs 2019 - Salı)
DOSTUN ATTIĞI GÜL YARALAR BENİ (09 Mayıs 2019 - Perşembe)
ABD, SURİYE DEN ÇEKİLİYOR MU? (31 Aralık 2018 - Pazartesi)
MARİFET İLTİFATA TABİDİR. (20 Kasım 2018 - Salı)
SUÇ VE CEZA, ADALET, HAKKANİYET VE AF. (29 Eylül 2018 - Cumartesi)
KUR´AN RAFTAN İNMELİ MASAYA HÂKİM OLMALI (04 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KADERE İMAN EDEN, KEDERDEN EMİN OLUR. (29 Haziran 2018 - Cuma)
SABIR; BARIŞA VE ZAFERE AÇILAN KAPIDIR. (17 Şubat 2018 - Cumartesi)
NANKÖR SİYONİSTLER OSMANLIYA BİTTİ DİYEMEZ! (03 Ağustos 2017 - Perşembe)
“MARUL 50 KURUŞ” (09 Temmuz 2017 - Pazar)
ENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN EVET (04 Mart 2017 - Cumartesi)
TESETTÜR YÜCE ALLAH´IN EMRİDİR. (11 Eylül 2016 - Pazar)
ER REFİK KABLE´T TARİK (06 Mayıs 2016 - Cuma)
ÖZGÜRLEŞMENİN YOLU ŞEFFAFLIKTAN GEÇER (30 Nisan 2016 - Cumartesi)
İSLAM DÜŞMANI İMANSIZLARDAN DOST OLMAZ (16 Mart 2016 - Çarşamba)
EY MANAHO YÜRÜYEN MAKRİ İNSAN! (24 Aralık 2015 - Perşembe)
AĞIR MAKALE (2) (11 Ekim 2015 - Pazar)
DÜŞÜNEBİLEN İÇİN, AĞIR MAKALE (1) (03 Ekim 2015 - Cumartesi)
RÜZGÂR EKEN FIRTINA BİÇER. (26 Temmuz 2015 - Pazar)
SABRIN SONU SELAMETTİR (29 Ocak 2015 - Perşembe)
YILIN SONU, YILIN BAŞI NASIL KUTLANMALI (28 Aralık 2014 - Pazar)
ZİNANIN HER TÜRLÜSÜ SUÇ SAYILMALIDIR. (22 Eylül 2014 - Pazartesi)
SAADET PARTİSİ KENDİNE YAZIK EDİYOR. (29 Temmuz 2014 - Salı)
EY ÜMMET-İ MUHAMMED! (24 Haziran 2014 - Salı)
BAŞI DUMANLI TÜRKİYEM (29 Mayıs 2014 - Perşembe)
MİLLETİN SEVDİĞİ DÖRT SİYASİ LİDER, (09 Nisan 2014 - Çarşamba)
BAŞBAKAN?IN YANINDAYIM. (19 Ocak 2014 - Pazar)
İNSAN ŞEREF VE ONURUNU KORUMALIDIR. (07 Mart 2013 - Perşembe)
EY SİYONİSTLER! DÜNYAYI SAHİBSIZ SANMAYINIZ. (12 Aralık 2012 - Çarşamba)
KÜRT KARDEŞLERİMLE HASBİHAL (15 Kasım 2012 - Perşembe)
KİBİR KULESİ, TEVAZU OVASI.. (01 Kasım 2012 - Perşembe)
Siyaset alanında derin hareketlenmeler (03 Ağustos 2012 - Cuma)
İnsan Hayatı Nehir Gibidir (01 Temmuz 2012 - Pazar)
Lafla Peynir Gemisi Yürümez (24 Nisan 2012 - Salı)
Ben de 28 Şubat Mağduruyum (08 Mart 2012 - Perşembe)
Müslümanlar Nerede Nasıl Vuruluyor? (14 Aralık 2011 - Çarşamba)
Ben Köyümü Seviyorum (28 Temmuz 2011 - Perşembe)
Sayfa:
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi