MÜSLÜMAN ZULME VE ZALİME RIZA GÖSTEREMEZ
Tarih: 23.3.2019 11:45:16
Alaettin KÖKSAL

Âlimlerimiz zulmü üç kısım halinde incelemişler.  Birincisi; Yüce Allah´a şirk (ortak) koşmak ve emirlerini inkâr etmektir. Yüce Allah  (CC) şöyle buyurmuştur; [ Hani Lokman oğluna öğüt vererek, şöyle demişti: “Yavrum, Allah´a ortak koşma. Çünkü şirk çok büyük bir zulümdür!”]  (Lokman 13)

 İkincisi;   Zulme meyletmek, zalime rıza göstermektir. Temel insan haklarından olan mal, can, akıl, nesil ve ilim emniyetine güç kullanarak müdahale etmek, yalan ve iftiralarda fitne çıkarmak.  “Sakın zulmedenlere meyletmeyin, yoksa size de ateş dokunur. Allah´tan başka sahibiniz de yok, sonra kurutulamazsınız!” ( Hud 113)  Hadisi şeriflerde şöyle buyrulmaktadır;   “ Zulümden sakınınız, zira zulüm kıyamet gününde sahibini saran zifiri karanlık olacaktır.” (Buharı)

Üçüncüsü; İnsanın kendi kendine zulmetmesidir. Yüce Allah´a kul olacağına,  kendi iradesiyle zalimlere boyun eğerek köleleşmeyi kabul etmektir.  “ İşte bu, sizin kendi ellerinizle ortaya koyduğunuz yüzündendir!  Yoksa Allah, kullarına karşı asla zulmeden değildir” ( Enfal 51) “Şüphesiz ki Allah, insanlara zerre kadar zulmetmez, ama insanlar kendilerine zulmediyorlar.” ( Yunus 44)

Hz. Peygamberimiz (S.A.V.) bizleri şöyle uyarmaktadır.[ “Din kardeşin zalim de olsa, mazlum da ona yardım ediniz.” Sahabe sordu, Ya Resulullah mazluma yardım etmeyi anladık, lakin zalime nasıl yardım etmeliyiz.  Hz. Peygamberimiz (s.a.v.) buyurdular:  “ Zalimin kollarını tutarak (gücünü kırarak) zulmüne engel olursanız, şüphesiz ki, bu iş ona yardım etmektir.”(Buharı) “ Zalim olduğunu bildiği halde, zalime yardım etmek için yürüyen kimse İslam´dan çıkmış olur.”(Ramüz-ül Ehadis 5551)   

Yüce Allah´ın (CC) hükümlerini hafife alarak, sınırı ve haddi aşanları şöyle uyarmaktadır.  “Ey iman edenler! Allah´ın size helal kıldığı nimetlerin temizlerini kendinize haram etmeyin ve aşırı da gitmeyin, çünkü Allah aşırı gidenleri sevmez.” (Maide 87)

Aşırı giden, haddini ve hududunu bilmeyen insanların sıfatlarını Kur´an-ı kerim şu şekilde açıklıyor: Yancıdırlar,  dönektirler, zalimlere meylederler, Yüce Allah´ın hükümlerini hafife alırlar, hırsız, arsız ve ahlaksızdırlar. İnkârcıdırlar, müşriktirler, fasıktırlar(yoldan çıkmış), ikiyüzlü münafıktırlar.

Müslümanları dost edinmek yerine, şer güçleri ve hainleri dost edinmeye çalışırlar. Nefislerinin esiri olduklarından hain ve kindardırlar. İslam ve müslüman düşmanı hainlerle birlikte hareket etmekten utanmazlar.  Zulme, zalime, terörizme, ses çıkaramayacak kadar korkaktırlar. Hak ve hakikati, nefsi hırsla ve batıl fikirlerle örtemeye çalışan dilli ve dilsiz şeytanlar gibidirler.  Haddini aşanlara Hz. Ali Şöyle buyuruyor; “Haksızlığın önünde eğilmeyiniz. Eğilirseniz hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.”

 Bu uzun girişten sonra, 15-Mart-2019 tarihinde Yeni Zelanda da Cuma namazına giden ümmetin muhacirlerine, gurbetçilerine ve günahsız yavrucaklara alçakça, küstahça ve kahpece kurşun yağdıran, teröristin eylemine gereği gibi tepki vermeyenler, zalimlere hizmet etmiş olurlar.  Belli mihraklar tarafından yetiştirilen ve önceden hazırlanıp eline verilen 74 sayfalık manifestonun hedefinde Türkiye´nin ve Sayın Erdoğan´ın neden konulduğunu anlayamayanlar veya anlamak istemeyenlerin siyasi tavırlarını ve sesiz duruşlarını aziz milletimiz çok iyi bilmektedir.

İnsanlıktan nasibi olmayan faşist ruhlu, İslam ve müslüman düşmanı, karaktersiz, Hıristiyan teröristin arkasında kimlerin olduğunu bildikleri ve anladıkları halde, Sayın Erdoğan´a muhalefet olsun düşüncesiyle sesiz kalanlara yazıklar olsun. İslam coğrafyasında alçakça yapılan terör eylemlerinden, askeri ve ekonomik saldırılardan, ders çıkaramayan,  mankurtlaşmış papağanlar gibi insan haklarından, demokrasiden ve millilikten bahseden insanlara söyleyecek hiçbir sözümü yoktur. Zira mankurtların gözleri görmez, kulakları işitmez kalpleri hissetmez.

İslam düşmanı kahpeler, Hz. Ömer´i rukü de, Hz. Osman´ı rahlenin başında Hz. Âli´yi secde de, birçok sahabeyi kalleşçe pusuya düşürerek,  iman ehli tarihi şahsiyetlerimizi kahpece hançerleyerek, alçakça zehirleyerek şehit ettiler. Bugünde o kahpelerin, kahpe çocuklarından birinin vasıtasıyla Yeni Zelanda da kinlerini kusmuşlar. Bu küstahlığa sevinenler, ses çıkarmayanlar olayı saptırmaya çalışanlar,  zalimdirler zalim sevicileridirler.

Zalimler durmuyor, son on günde DEAŞ terör örgütünü yok etmek bahanesiyle Suriye´nin Deyrizor´un Bagoz bölgesinde ABD ve PYD´ nin saldırısıyla 10 gün içinde 2 bin, bir ay içinde 6 bin insanı katlettiler. Bir kısmını bombalarla yaktılar bir kısmını çanlı olarak açtıkları çukurlara doldurdular.  

İslam ümmetine yönelik yapılan saldırılara, İslam dünyası sesiz kalmamalıdır.  Gayrı müslim devlet yöneticilerinin, Papa´nın,  patriğin, hahamların,  kardinallerin, papazların dolambaçlı kınamalarına aldanmamalıdırlar.  Gayri müslimlerin kasıtlı olarak İslam dinini terör dini, müslümanları terörist olarak göstermeye çalışan zalimler topluluğuna, İslam dünyasının milli ve yerli düşünen tarihçileri, siyasetçileri, aydın ve yazarları susmamalıdırlar.  

İslam dininin barış dini olduğunu, müslümanlar dünyayı yönetirlerken, insanların inançlarına müdahale etmediklerini, çevreye dokunmadıklarını, hiçbir devletin zenginliklerini sömürmediklerini, soykırım yapmadıklarını ısrarla anlatmalıdırlar.  Haçlı zihniyetliler, ellerine fırsat geçtiğinde güçsüz devletleri nasıl sömürdüklerini, korumasız insanları nasıl köleleştirip soykırıma tabi tuttuklarını, dünya kamuoyuna açıklamalıdırlar. İslam ümmeti ve ülkemiz insanları ayağa kalkmadıkça, zalimler zulümlerine devam edeceklerdir.

Hz. Peygamberimiz (S.A.V.)  şöyle buyurdular. “ Küfür kıyamete kadar devam eder, lakin zulüm devam etmez.” Tevbe suresinin 38 ve 39. Ayetlerinde şöyle buyrulmaktadır. [“ Ey iman edenler! Size ne oldu ki, Allah yolunda seferber olun denilince yerinize yığılıp kaldınız. Yoksa ahiretten geçip dünya hayatına mı razı oldunuz?”  “Eğer toplanıp seferberliğe kalkmazsanız Allah sizi cezalandırır ve yerinize başka bir topluluk getirir ve siz Allah´a zerre kadar zarar veremezsiniz! Allah her şeye kadirdir”]

İslam ümmetine ülkemizin cumhurbaşkanına mesaj vermek için, Yeni Zelanda da yapılan alçakça katliama, tüm İslam ülkeleri tek yumruk olmalı ve birlikte hareket edeceklerini tüm dünya kamuoyuna duyurmalıdırlar.   Şer güçler, Türkiye´nin büyümesini istemezler. Türkiye büyürse, yeni bir dünya kurulur ve İslam ümmeti söz sahibi olur. Bundan dolayıdır ki, Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan´ı hedef almaktadırlar.

Tarih boyunca esareti ve vesayeti kabul etmeyen milletimiz, muhterem cumhurbaşkanımızı elini güçlendirmek için sandıkta birleşerek, zalim güçlere okkalı bir Osmanlı şamarı vurmak suretiyle 31-Mart-2019 mahalli idareler seçimini altın harflerle tarihe yazmalıyız.  

Anahtar Kelimeler: MÜSLÜMAN, ZULME, ZALİME, RIZA, GÖSTEREMEZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
NİYET HAYIR, AKIBET HAYIR. (02 Eylül 2019 - Pazartesi)
MUHTEREM DEVLET BAŞKANIM. (20 Ağustos 2019 - Salı)
SİYASETNAME VE SİYASET (28 Mayıs 2019 - Salı)
DOSTUN ATTIĞI GÜL YARALAR BENİ (09 Mayıs 2019 - Perşembe)
ABD, SURİYE DEN ÇEKİLİYOR MU? (31 Aralık 2018 - Pazartesi)
MARİFET İLTİFATA TABİDİR. (20 Kasım 2018 - Salı)
SUÇ VE CEZA, ADALET, HAKKANİYET VE AF. (29 Eylül 2018 - Cumartesi)
MÜSLÜMAN MİLLET, ZALİMLERE BOYUN EĞMEZ. (18 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KUR´AN RAFTAN İNMELİ MASAYA HÂKİM OLMALI (04 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KADERE İMAN EDEN, KEDERDEN EMİN OLUR. (29 Haziran 2018 - Cuma)
SABIR; BARIŞA VE ZAFERE AÇILAN KAPIDIR. (17 Şubat 2018 - Cumartesi)
NANKÖR SİYONİSTLER OSMANLIYA BİTTİ DİYEMEZ! (03 Ağustos 2017 - Perşembe)
“MARUL 50 KURUŞ” (09 Temmuz 2017 - Pazar)
ENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN EVET (04 Mart 2017 - Cumartesi)
TESETTÜR YÜCE ALLAH´IN EMRİDİR. (11 Eylül 2016 - Pazar)
ER REFİK KABLE´T TARİK (06 Mayıs 2016 - Cuma)
ÖZGÜRLEŞMENİN YOLU ŞEFFAFLIKTAN GEÇER (30 Nisan 2016 - Cumartesi)
İSLAM DÜŞMANI İMANSIZLARDAN DOST OLMAZ (16 Mart 2016 - Çarşamba)
EY MANAHO YÜRÜYEN MAKRİ İNSAN! (24 Aralık 2015 - Perşembe)
AĞIR MAKALE (2) (11 Ekim 2015 - Pazar)
DÜŞÜNEBİLEN İÇİN, AĞIR MAKALE (1) (03 Ekim 2015 - Cumartesi)
RÜZGÂR EKEN FIRTINA BİÇER. (26 Temmuz 2015 - Pazar)
SABRIN SONU SELAMETTİR (29 Ocak 2015 - Perşembe)
YILIN SONU, YILIN BAŞI NASIL KUTLANMALI (28 Aralık 2014 - Pazar)
ZİNANIN HER TÜRLÜSÜ SUÇ SAYILMALIDIR. (22 Eylül 2014 - Pazartesi)
SAADET PARTİSİ KENDİNE YAZIK EDİYOR. (29 Temmuz 2014 - Salı)
EY ÜMMET-İ MUHAMMED! (24 Haziran 2014 - Salı)
BAŞI DUMANLI TÜRKİYEM (29 Mayıs 2014 - Perşembe)
MİLLETİN SEVDİĞİ DÖRT SİYASİ LİDER, (09 Nisan 2014 - Çarşamba)
BAŞBAKAN?IN YANINDAYIM. (19 Ocak 2014 - Pazar)
İNSAN ŞEREF VE ONURUNU KORUMALIDIR. (07 Mart 2013 - Perşembe)
EY SİYONİSTLER! DÜNYAYI SAHİBSIZ SANMAYINIZ. (12 Aralık 2012 - Çarşamba)
KÜRT KARDEŞLERİMLE HASBİHAL (15 Kasım 2012 - Perşembe)
KİBİR KULESİ, TEVAZU OVASI.. (01 Kasım 2012 - Perşembe)
Siyaset alanında derin hareketlenmeler (03 Ağustos 2012 - Cuma)
İnsan Hayatı Nehir Gibidir (01 Temmuz 2012 - Pazar)
Lafla Peynir Gemisi Yürümez (24 Nisan 2012 - Salı)
Ben de 28 Şubat Mağduruyum (08 Mart 2012 - Perşembe)
Müslümanlar Nerede Nasıl Vuruluyor? (14 Aralık 2011 - Çarşamba)
Ben Köyümü Seviyorum (28 Temmuz 2011 - Perşembe)
Sayfa:
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi