UNUTANLAR, UNUTTURANLAR, GÜN GELİR UNUTULUR!
Tarih: 2.9.2018 10:38:34
Alaettin KÖKSAL

İnsanoğlu hem zayıf, hem de unutkan olduğundan, nefsinin arzu ve isteklerine uyarak kolayca hataya düşebilir. Bu sebepledir ki, Yüce Allah (CC) insanların hataya düşeceklerini bildiği için, merhameti gereği koruması altına aldığı Kur´an-ı ve diğer ilahi kitapları indirmiştir. Uyarılmaları için Peygamberler göndermiştir.  İnsanların, günah, isyan ve hatalarından vazgeçerek kurtulmaları için tövbe kapısını kıyamette kadar açık bırakmıştır.  

Zerreden küreye kadar bildiğimiz bilmediğimiz tüm âlemleri ve içindekilerini yaratan, hayat veren, rızıklandıran, ağlatan, güldüren, öldüren,  dirilten, gizli açık yapılanları, kalplerden geçenleri eksiksiz olarak bilen, hiçbir şeyi unutmayan her şeyin sahibi ve hâkimi olan sadece Yüce Allah´tır.  

Yüce Mevla´ya kul olmak için imtihana tabi tutulan insan için en büyük mutluluk, hür iradesiyle hakkı kabul ederek ve üstün tutarak, hak yolda yürümektir. Şer güçlerin zulümlerine karşı durmak hususunda, meşru tedbirlerini alarak, Yüce Allah´a tevekkül ederek, takdire inanarak neticeye razı olmaktır.  İnsanoğlu için en büyük zulüm, aklını nefsinin kötü istek ve arzularına alet ederek, bilerek veya bilmeyerek yol ve dava arkadaşlarına vefasızlık yapmak suretiyle Yüce Allah´ın rahmetinden uzaklaşmaktır.

Bu hususta Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor:  “ Allah´ı unutmuş olanları, Allah unutmaz. Lakin Allah´ı unutanlar, kendilerini Allah´ın rahmetinden uzaklaşmak suretiyle kendilerini unutturmuşlardır. Sakın o kimseler gibi olmayın, onlar yoldan çıkmış kimselerin tâ kendileridir.” (Haşr 19)

Makalemizin başlığına koyduğumuz unutanlar unutulur cümlesinin altını hep birlikte doldurmaya çalışalım. Kin, nefret, haset, kıskançlık ve vefasızlık gibi şeytanın hasletlerden temizlenmek için tövbe ederek, bizlere yol gösteren, yetiştiren büyüklerimizi hatırlayarak ve hatırlatarak, yeni nesil gençlerimize örnek olmalıyız.

Müslümanlar olarak, özelikle yöneticilerimiz, söze başlarlarken, mahlûkatın en şereflisi olarak bizleri yaratan Yüce Allah´a  (CC) hamd etmeyi, hayat nizami olan Kur´an-ı Kerimi bizlere tebliğ eden Peygamberimiz Hz. Muhammed´i (S.A.V.) ve diğer peygamberleri, onların yolundan yürüyen sahabeleri ve diğer tarihi ve manevi şahsiyetleri rahmetle anmayı unutmamalıyız 

 Değerli devlet başkanımız Sayın Erdoğan, yaptığı konuşmalarında bu hassasiyette dikkat etmektedirler.  Bazı konuşmalarının başlangıç bölümünde tarihi şahsiyetleri ve yakın tarihimizin siyasi liderlerinden merhum Adnan Menderes´i ve rahmetli Turgut Özal´ı anarlarken, rahmetli Erbakan hocamızı anmaması, hocamızı sevenlerin dikkatinden kaçmamıştır.   

Sayın devlet başkanımız, 03-Ağustos-2018 tarihinde,100 günlük, programının açılış konuşmasında,18-Ağustos- 2018 tarihinde yapılan AK partisinin 6. Olağan konkresinde, merhum Menderes ve Turgut Özal´ı andığı halde Rahmetli Erbakan hocamızı anmamışlardır.

Sayın Erdoğan´ı sevenlerin oranını %52,5 kabul edersek, bu oranın içinde en az %25´i rahmetli Erbakan hocayı sevenlerin olduğu unutulmamalıdır. Yeni nesil gençlerimize özelikle AK partili gençlere rahmetli Erbakan hocayı tanıtmazsak, bilelim ki,  Sayın Erdoğan´ın siyasi hayatının bir bölümünü bilerek veya bilmeyerek AK partililere anlatmamış oluruz. Değerli devlet başkanımızın ifadesiyle “Geçmişlerini bilmeyenler,  geleceklerini inşa edemezler”

Bu şekilde bir anlatım eksikliği, doğrudan Rahmetli Erbakan hocaya ve onu sevenlerine zarar vermezse de,  zararın büyüğü Sayın devlet başkanımıza ve onun şahsında ülkemize verilmiş olur.  Milletçe ve özelikle AK partililer Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan´ı ve yol arkadaşlarını,  kuvvet komutanlarını sivil ve resmi bürokratları çok iyi tanımalıdırlar.  Milletin her bir ferdi, hiçbir parti liderinin, cemaat, tarikat, dernek, vakıf önderlerinin mankurt´u ( robot haline getirilmiş köle) olmamalıyız.

 Putperestlerin Arakan müslümanlarına, Siyonist Yahudilerin Filistinli müslümanlara, Hıristiyanların İslam ülkelerinde yaptıkları soykırım vahşetlerine sesini yükselten ve elinden geleni fazlasıyla yapan Sayın Tayyip Erdoğan´ın yaptığı hayırlı hizmetleri ve çıkışları görmezlikten gelerek, haksız bir şekilde eleştirmeye çalışanlar, ya ihanetle suçlanacaklardır veyahut tarihin çöp sepetine atılarak unutulacaklardır. Yarın keşke böyle yapmasaydım, falancılarla birlikte hareket etmeseydim mazeretlerinin fayda etmeyeceğini unutmamalıdırlar.  

 Batılı bilmeden hakkın kıymetini, hakkı bilmeden batılın zulmünü anlayamayız.  Siyasi partilerimiz, özelikle iktidarda olan AK partisinin yetkilileri,  ülkemizi ve İslam ülkelerini bölmeye çalışan vahşi kapitalizmin öncülerini, Siyonizm´in maşası olan Evanjelistlerin planlarını çok iyi bilmelidirler.

İslam kimlikli soysuzları, İslam düşmanı ateistleri, sol görüşlü Amerikancıları,  İslam ve müslüman düşmanı PKK, DEAŞ, PYD, FETÖ gibi benzeri terör örgütlerini ve bu örgütlere destek veren iç ve dış şer güçlerin asıl niyetlerinin ne olduğu tespit edilerek milletimizle paylaşılmalıdır.  Yoldan çıkmış fasıkların, emperyalistlerle boyun eğen vatan hainlerinin kimlikleri, ne iş yaptıkları, zalim şer güçlere hangi yollardan yardım ve yataklık yaptıkları, çok iyi analız edilmelidir.  Bu şer kumkumasının,  hangi maksatla, hangi zalim güçler tarafından kullanıldıkları ciddi bir şekilde araştırılmalı ve bu hususta kamuoyu doğru bir şekilde bilgilendirilmelidir.  

Zalim Nemrut´u, Firavun´u, Karun´u, Haman´ı, Calut´u, Ebu cehil´i, Ebu Lehep´i asla unutmamalıyız. Bu acımasız zalimleri ve bunların yolundan giden günümüzün putperest katillerini, zalimlikte sınır tanımayan alçaklaşmış Siyonistlerin sinsi planlarını takip etmeliyiz.  Vahşi kapitalizmin patronları olan Amerika, Çin, Rusya, İngiltere ve Fransa´nın, son üç asırdır dünyayı özelikle İslam coğrafyasının nasıl sömürdüklerini, vesayet savaşlarıyla müslümanları birbirini nasıl kırdırarak soykırım yaptıklarını unutmamalıyız.

Dünyanın gözü önünde yapılan zulümlere, müslümanlar gözlerini kapatıyor, kulaklarını tıkıyor ve çözüm üretmiyorsa, AK partisinin çok işi vardır. Öncelikle AK partili yetkililer yüklendikleri sorumluluğun bilinciyle hareket ederek kendilerini geliştirerek halkı moral değerlerini yükseltmelidirler. Sayın devlet başkanımızın maddi ve manevi ağırlıklı konuşmalarıyla yetinilmemelidir.

“Müminler ancak kardeştir” İlahi emrin ne anlama geldiğini bildiğimiz halde gönüllerimizde dünyevilikler ağır basıyorsa,  mazlumlara merhamet edemiyorsak, malımızdan fedakârlık yapamıyorsak, ümmet bilinciyle hareket edemiyorsak, emanetleri ehline veremiyorsak, her an ısırmaya hazır olan alçak ve yalancı zalimler, ensemize akrep gibi oturduklarını unutmamalıyız.  

“Zalimlerin gücü örümcek ağından çok daha zayıftır” ilahi fermana inanmayanlar, zalimlerin zulüm gücünden korkarak seslerini çıkartamayanlar, hayatları boyunca mutlu olamayacaklardır.

Anahtar Kelimeler: UNUTANLAR, UNUTTURANLAR, GELİR, UNUTULUR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
NİYET HAYIR, AKIBET HAYIR. (02 Eylül 2019 - Pazartesi)
MUHTEREM DEVLET BAŞKANIM. (20 Ağustos 2019 - Salı)
SİYASETNAME VE SİYASET (28 Mayıs 2019 - Salı)
DOSTUN ATTIĞI GÜL YARALAR BENİ (09 Mayıs 2019 - Perşembe)
ABD, SURİYE DEN ÇEKİLİYOR MU? (31 Aralık 2018 - Pazartesi)
MARİFET İLTİFATA TABİDİR. (20 Kasım 2018 - Salı)
SUÇ VE CEZA, ADALET, HAKKANİYET VE AF. (29 Eylül 2018 - Cumartesi)
MÜSLÜMAN MİLLET, ZALİMLERE BOYUN EĞMEZ. (18 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KUR´AN RAFTAN İNMELİ MASAYA HÂKİM OLMALI (04 Ağustos 2018 - Cumartesi)
KADERE İMAN EDEN, KEDERDEN EMİN OLUR. (29 Haziran 2018 - Cuma)
SABIR; BARIŞA VE ZAFERE AÇILAN KAPIDIR. (17 Şubat 2018 - Cumartesi)
NANKÖR SİYONİSTLER OSMANLIYA BİTTİ DİYEMEZ! (03 Ağustos 2017 - Perşembe)
“MARUL 50 KURUŞ” (09 Temmuz 2017 - Pazar)
ENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN EVET (04 Mart 2017 - Cumartesi)
TESETTÜR YÜCE ALLAH´IN EMRİDİR. (11 Eylül 2016 - Pazar)
ER REFİK KABLE´T TARİK (06 Mayıs 2016 - Cuma)
ÖZGÜRLEŞMENİN YOLU ŞEFFAFLIKTAN GEÇER (30 Nisan 2016 - Cumartesi)
İSLAM DÜŞMANI İMANSIZLARDAN DOST OLMAZ (16 Mart 2016 - Çarşamba)
EY MANAHO YÜRÜYEN MAKRİ İNSAN! (24 Aralık 2015 - Perşembe)
AĞIR MAKALE (2) (11 Ekim 2015 - Pazar)
DÜŞÜNEBİLEN İÇİN, AĞIR MAKALE (1) (03 Ekim 2015 - Cumartesi)
RÜZGÂR EKEN FIRTINA BİÇER. (26 Temmuz 2015 - Pazar)
SABRIN SONU SELAMETTİR (29 Ocak 2015 - Perşembe)
YILIN SONU, YILIN BAŞI NASIL KUTLANMALI (28 Aralık 2014 - Pazar)
ZİNANIN HER TÜRLÜSÜ SUÇ SAYILMALIDIR. (22 Eylül 2014 - Pazartesi)
SAADET PARTİSİ KENDİNE YAZIK EDİYOR. (29 Temmuz 2014 - Salı)
EY ÜMMET-İ MUHAMMED! (24 Haziran 2014 - Salı)
BAŞI DUMANLI TÜRKİYEM (29 Mayıs 2014 - Perşembe)
MİLLETİN SEVDİĞİ DÖRT SİYASİ LİDER, (09 Nisan 2014 - Çarşamba)
BAŞBAKAN?IN YANINDAYIM. (19 Ocak 2014 - Pazar)
İNSAN ŞEREF VE ONURUNU KORUMALIDIR. (07 Mart 2013 - Perşembe)
EY SİYONİSTLER! DÜNYAYI SAHİBSIZ SANMAYINIZ. (12 Aralık 2012 - Çarşamba)
KÜRT KARDEŞLERİMLE HASBİHAL (15 Kasım 2012 - Perşembe)
KİBİR KULESİ, TEVAZU OVASI.. (01 Kasım 2012 - Perşembe)
Siyaset alanında derin hareketlenmeler (03 Ağustos 2012 - Cuma)
İnsan Hayatı Nehir Gibidir (01 Temmuz 2012 - Pazar)
Lafla Peynir Gemisi Yürümez (24 Nisan 2012 - Salı)
Ben de 28 Şubat Mağduruyum (08 Mart 2012 - Perşembe)
Müslümanlar Nerede Nasıl Vuruluyor? (14 Aralık 2011 - Çarşamba)
Ben Köyümü Seviyorum (28 Temmuz 2011 - Perşembe)
Sayfa:
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi