Trabzonlu gençler Çanakkale Şehitliğini ziyaret etti

Trabzon Derneği Gençlik Kolu Başkanı Fatih Osmanoğlu başkanlığındaki gençlik teşkilatı Çanakkale ruhunu yaşamak için Çanakkale şehitliklerini ziyaret etti.

Güngören Trabzonlular Dernek Başkanlığı her geçen gün çalışmalarına bir yenisini katarken Gençlik Kolu Başkanlığı da yaptığı aktivitelerle gönüllerde taht kuruyor. Trabzon Derneği Gençlik Kolu Başkanı Fatih Osmanoğlu başkanlığındaki gençlik teşkilatı Çanakkale ruhunu yaşamak için Çanakkale şehitliklerini ziyaret etti. Güngören Trabzonlular dernek başkanı İbrahim Yılmaz'ın bizzat katıldığı ve Çanakkale ruhunun rehberliğini yaptığı etkinlikte Kahraman Türk askerinin Çanakkale Milli mücadelesinde hangi safhalarda savaştığını tarihi belgelerle anlatırken dernek başkanı İbrahim Yılmaz adeta o anları anlatırken yaşatmaya çalıştı. Osmanlı kaleleri, düşman saldırısında şehit olan Mehmetçiklerin Anıt mezarları, Kurtuluş Savaşı'nda kullanılan Sahra Hastanesi, savaşta kullanılan siperler, toplar tüfekler geziye de katılanların izlenimine sunuldu. Şair, yazar devlet adabı Namık Hikmet de kabri başında ziyaret edilerek dualarla anıldı.

Güngören Trabzonlular Derneği kültürel ve gençlik kolları üst yönetim kurulu başkanı Yılmaz Ayyıldız açıklaması.

Güngören Trabzonlular Derneği kurulduğumuz 2016 yılından bugüne kadar yaptığımız çalışmaları bugünlere geçirdik gençlik kolları olarak. İlk 2016 yılında Erzurum Karayazı İlçesi Tosunlu ilk ve ortaokuluna kardeşlik eli uzattık. Ve sonrası çalışmalarımız devam edecekken pandemi hastalıkları çıkması uzun süre etkinliklerimiz yarım kaldı ve oğo lanet hastalıktan kurtularak gençlik kolları olarak kaldığımız yerden elimizden geldiğince çalışmalara başladık Allah’ın izniyle.  Arsinli üniversite okuyan iki kardeşimizin tuttukları evin eşyalarını temin ettik. Evi yanan bir ailemizin katkı yapıldı ramazana kumanya kolileri ihtiyaç duyulan ailelere destek olduk. Güngören Trabzonlular Derneği gençlik kolları olarak ihtiyaç duyulan ailelere destek olmaya devam edilecektir Allah’ın izniyle. Gençlik kollarımız Güngören ilçesinde bulunan köy derneklerimizi ve İstanbul’da bulunan ilçe Trabzon derneklerini tanışma ve kaynaşma ziyaretlerinde bulunuyorlar. Bizlerde derneğimizin üst yönetimleri olarak gençlik kollarımızın yaptıkları çalışmalardan ötürü gençlerimizi Çanakkale şehitliğine ziyaretimizi yaptırdık. Dernek olarak iki ay ara vereceğiz.

Eylül ayında çalışmalarımızı kaldığımız yerden devam edeceğiz inşallah. Biz dernek yönetimi olarak genç kardeşlerimizi sokaktan kahve köşelerinden kurtarmak ve onları kazanmak için elinizden geleni en iyisini yapmaya çalışmaktayız. İstanbul’un en küçük ilçesi olan Güngören ilçesinde de bulunan 30 binin üstünde bulunan Trabzonlular bulunuyor Bizler Güngören Trabzonlular Derneği gençlik ve kadınlar kolları olarak önümüzdeki günlerde yapacağımız çalışmalarla en iyisine ulaşmak ve Trabzonlu hemşerilerimizi mutlu etmek istiyoruz.

Haber: Fahri DÜZENLİİlginizi Çekebilir