Uzungöl Bayburt Yolu Tamamlanıyor

Uzungöl Şekersu Bayburt arasında yol genişletme altyapı ve Serme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Uzungöl Şekersu Şekersu Mahallesi Bayburt yol genişletme ve Serme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.Turizm Cenneti Uzungöl´ü Doğa Harikası Yaylalarına ve Bayburt´a bağlayan Kara Yolu Yol genişletme ve iyileştirme çalışmalarına yaz boyunca devam edildi.Yol Genişletme Çalışması yaz sezonunun sonuna kadar yaylalara kar düşene kadar  da devam edecek.

Şekersu Muhtarı Mehmet Aygün ile Şekersu Mahallesi Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Hulusi İlhan’ın çabaları ile Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Çaykara Belediyesi Ekipleri tarafından gerçekleştirilen Yol Genişletme ve iyileştirme çalışmalarında şimdiye kadar yaklaşık 18 KM´lik bir yol bölümünde yol genişletme ve iyileştirme çalışması gerçekleştirildi.

Bayburt Sınırı Soğanlı Dağı girişinden başlayıp Yaylaönü Köyü sınırına kadar olan yaklaşık 18 km’lik Bölümde yol genişletme,toprak serme ve iyileştirme çalışmaları tamamlandı.

Şekersu Yolunun belki de en çetin Bölümüne el atıldı.Şekersu Yaylası Corğorim Mevkiinden Başlanarak Yaylaönü Köyüne kadar olan bölümde yol genişletme ve iyileştirme çalışmaları çok büyük bir hız tamamlandı ve ulaşıma açıldı.

Özellikle Gudi Yaylasından Yaylaönü Köyüne inen yol çok dar ve tehlikeli bir yol konumunda.Muhtar Mehmet Aygün Sarp Kayalıklar ile kaplı olan bu bölgedeki Büyük Kayaları İş Makineleri ile yıkarak yolu genişletiyor.

Bu yolda eskiden araçlar için çok büyük sıkıntı yaşanıyordu.Yukarıdan aşağı inen araç ile aşağıdan yukarı çıkan araç bu zor yolda karşılaşıyor araçlardan bir tanesi diğerine yol verebilmek için ya geri gitmek zorunda kalıyor ya da uçurumun kenarına yaklaşarak tehlikeyi göze alıyordu.

Bir aracın bile güçlükle geçebildiği bu çetin ve zor arazide Genişleme çalışması tamamlandıktan sonra iki araç çok rahatlıkla geçebiliyor.

Gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde Uzungöl Şekersu Yolunda bulunan ve en çetin bölge olarak tabir edilen tamamı çok sert kayalıklardan oluşan Gamara mevkiindeki yol genişletildi.Ayrıca Bayburt bağlantı yolunda iyileştirme çalışmaları gerçekleştirildi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Çaykara Belediyesi ekipleri şu anda ise Şekersu Mahallesinde Corğorim ile Mezarat Bölgesi arasında bulunan bölgede yol genişletme ve altyapı çalışması gerçekleştiriyorlar.Bu çalışmanın Mezarart’ı geçtikten sonra Soğanlı Dağına kadar devam ederek Bayburt İl sınırına ulaştırılması hedefleniyor.

Bu yolun yapılması ile birlikte Uzungöl Bayb urt arasındaki yolun tamamının iyileştirme ve altyapı çalışması tamamlanmış olacak.

Öte yandan aynı yolun Uzungöl Yaylaönü Bölümünde ise yol istinat duvarı çalışmaları belirli bölgelerde devam ediyor.

MUHTAR AYGÜN-ŞEKERSU YAYLASINI CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ.

Doğal güzellik bakımından Şekersu Mahallesinin ve yaylalarının  Çaykara İlçemizin en güzel yaylalarından bir tanesi olduğunu ifade eden Muhtar Mehmet Aygün, Şekersu Mahallesi ve Yaylalarının Doğa tutkunları için vaz geçemeyecekleri bir yerleşim yeri olduğunu Doğa Turizmi ve Sportif aktiviteler anlamında Şekersu Mahallesinde  bir çok organizasyonlar gerçekleştirmeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

 Şekersu Mahallesinin en önemli sorununun yol sorunu olduğunu ifade eden Muhtar Mehmet Aygün Şekersu Muhtarı olarak Göreve geldikleri andan itibaren Şekersu Mahallesi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Hulusi İlhan ile birlikte el birliği içerisinde çalışarak bu sorunu çözebilmek için yoğun bir tempo harcadıklarını sözlerine ekledi.

Yaklaşık 18 KM´lik bir Bölümde Yol Genişletme ve İyileştirme çalışmalarını tamamladıklarını ifade eden Şekersu Muhtarı Mehmet Aygün Destek ve Katkılarından dolayı Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu´na ve Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok´a,Şekersu Mahallesi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Hulusi İlhan’a,Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım Daire Başkanı Vural Fettahoğlu’na,Çaykara Belediyesi Meclis Üyesi Seyfullah Kaya’ya,Trabzon Büyükşehir Belediyesi Şantiye Şefi’ne,Çaykara Belediyesi Şantiye Şefi Hikmet Ağırman ve teknik personeline, bunun yanı sıra hem yakıt desteği anlamında hem de sahada çalışan personele hizmet verebilme aşamasında kendilerinden her zaman olduğu gibi kıymetli desteklerini esirgemeyen tüm Uzungöl Esnafına Şekersu Mahallesi Halkı olarak teşekkür etmeyi bir görev kabul ettiğini ifade etti.

Doğal güzellik bakımından Şekersu yaylamızın Çaykara İlçemizin en güzel yaylalarından bir tanesi olduğunu ifade eden Muhtar Mehmet Aygün Şekersu Yaylamızın Doğa tutkunları için vaz geçemeyecekleri bir yayla olduğunu Doğa Turizmi ve Sportif aktiviteler anlamında Şekersu Yaylamızda bir çok organizasyonlar gerçekleştirmeyi planladıklarını bu anlamda yolun altyapı çalışmasını tamamlayarak bu hedeflerine doğru yürüdüklerini sözlerine ekledi.Anahtar Kelimeler: Uzungöl Bayburt Tamamlanıyor

İlginizi Çekebilir