Uzungöl Turizm Karnavalı, Göz Kamaştırdı

Uzungöl Turizm Karnavalı, Göz Kamaştırdı

Karadeniz ve Ülke Turizminin en önemli merkezlerinden Uzungöl’de, Uzungöl Esnafı tarafından gerçekleştirilen “Dünyanın Bir Cenneti Uzungöl Karnavalı” birbirinden renkli etkinlikler ile gerçekleştirildi.

22 Temmuz 2022 Perşembe akşamı Uzungöl Esnafının organizasyonu ile gerçekleştirilen etkinliğe Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, AK Parti Çaykara Belediye Başkanı Muhammet Selçuk, Çaykara Belediyesi Meclis Üyesi Seyfullah Kaya ile yerli ve yabancı misafirler katıldılar. Yerli ve yabancı misafirlerin çok büyük bir ilgi gösterdikleri etkinlik kapsamında gerçekleştirilen çeşitli organizasyonlar ile yerli ve yabancı misafirler birlikte eğlenerek unutamayacakları çok güzel bir Karnaval akşamı yaşattılar.

Uzungöl Esnafı tarafından Uzungöl Turizmi ile ilgili olarak Yerel ve Ulusal basında oluşturulmaya çalışılan algı operasyonu,sözde Uzungöl’ün Arap Turizm Merkezi haline geldiği ve Uzungöl’de başka turistin olmadığı algı operasyonunu ortadan kaldırmak amacı ile gerçekleştirilen organizasyon kapsamında yerli misafirler ile Arap Turistler hep birlikte halay çektiler,horon oynadılar ve palyaço gösterileri ile unutamayacakları muhteşem bir akşam yaşadılar.

BAŞKAN TOK VE İLÇE BAŞKANI SELÇUK KARANFİL DAĞITTILAR

Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ve AK Parti Çaykara İlçe Başkanı Muhammet Selçuk, Çaykara Belediyesi Meclis Üyesi Seyfullah Kaya ile birlikte çarşı içerisinde dolaşarak ve çay bahçesi ya da Restaurantlarda dinlenen yerli ve yabancı misafirleri ziyaret ederek karanfil ikramında bulundular.Ve sohbet ettiler.

BAŞKAN TOK-TURİZM EVRENSELDİR

Turizmin bütün dünyada evrensel olduğunu ve de Dünyanın her yerinde aynı dili konuştuğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok,Karadeniz ve Ülke Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl’de Turizm Karnavalı kapsamında  yerli ve yabancı misafirler ile bir arada bulunmaktan çok büyük bir mutluluk duyduklarını sözlerine ekledi.

Uzungöl’ün Turizm anlamında bir Dünya Markası olduğunu ve Uzungöl ile her zaman gurur duyduklarını ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Turizmde dünya markası haline gelmiş olan bir Turizm Merkezinde misafirlerin yerli ya da yabancı olarak nitelendirilmelerinin imkansız olduğunu,imkanlar ölçüsünde tüm misafirlerin Uzungöl’den mutlu ayrılmaları için azami gayret gösterildiğini sözlerine ekledi.

Suudi Arabistan’dan gelen misafirlerin Uzungöl Turizminin baş tacı olduğunu ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, sosyal medya ortamlarında bir takım kendini bilmez kişilerin Suudi Arabistan’dan gelen misafirler için hoş olmayan paylaşımların olabileceğini,bu durumun kişilerin kendilerini bağladığını Uzungöl’ün Genel Turizm fotoğrafına bakıldığında ise Suudi Misafirlerin Uzungöl Turizminin göz bebekleri olduklarını ve de bu etkinliğe misafirlerimize örnek bir ev sahipliği yapmak için Çaykara Belediyesi olarak katılım,öncülük ve destek verdiklerini sözlerine ekledi.

ESNAF KAYA-HEPSİ BİZİN BAŞIMIZIN TACI

Karadeniz ve Ülke Turizminin en önemli merkezlerinden Uzungöl’de yerli ve yabancı misafir ayrımının asla bulunmadığını  ifade ederek konuşmasına başlayan Uzungöl Esnaflarından İsmail Kaya,Arabistan’dan gelen misafirlerin Uzungöl Turizminin temel yapı taşları olduğunu,onlar olmadan Uzungöl Turizminin çok zor olacağını bu anlamda tüm misafirlerin Uzungöl turizminin temel yapı taşları olduklarını sözlerine ekledi.

Dünya Turizminin Merkezlerinden bir tanesi olan bir Turizm Merkezinde yerli ve yabancı misafir ayrımı yapmanın son derece ilkel bir davranış olduğunu ifade eden Turizmci İsmail Kaya,Turizm anlamında insanların artık kendilerini formatlamaları gerektiğine,evrensel düşünmeleri ve önlerindeki Ülke ve Millet önyargısını bir kenara bakarak Turizme Evrensel bir bakış açısı ile bakmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

ESNAF KIR-TURİZMİN DİLİ ORTAKTIR

Karadeniz ve Ülke Turizminin en önemli merkezlerinden Uzungöl’de 2022 yılı Turizm sezonunun tahmin edildiği gibi çok yoğun başladığını ve aynı yoğunlukta da    devam ettiğini ifade ederek konuşmasına başlayan Uzungöl Turizm İşletmecilerinden Özcan Kır,gerçekleştirilen Uzungöl Turizm Karnavalı’nın Uzungöl’e farklı bir renk ve güzellik kattığını sözlerine ekledi.

Sosyal medyadaki bazı paylaşımlarda Uzungöl’e sadece Arap misafirlerin geldiği,Uzungöl’de başka misafirlerin gelmediği şeklinde algı operasyonlarının kimseye bir fayda sağlamayacağını ifade eden Turizmci Özcan Kır,  bu çok ucuz karalama kampanyası gerçekleştirilmeye çalışıldığını,oysa tüm bunlara gerek olmadığını yerli ve yabancı yüzbinlerce misafir büyük bir gönül birliği içerisinde ve uyumla tatillerini gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

GERÇEKLEŞTİRİLEN ETKİNLİKLER

“Dünyanın Bir Cenneti Uzungöl Karnavalı” etkinlikleri kapsamında Uzungöl’de Uzungöl Merkez Camii önü ile Uzungöl Şehit Mehmet Aygün Eğitim Kurumları arasında bulunan sokak Organizasyon ekibi tarafından mükemmel görsel efektler ile süslendi.Kurdeleler ve balonlar ile çiçek bahçesine dönüştürülen çarşının yeni hali misafirler tarafından çok büyük bir beğeni aldı.

Etkinlik kapsamında palyaço gösterisi gerçekleştirilirken ayrıca Organizasyon ekibi tarafından gönüllü vatandaşlara yönelik boyama etkinlikleri de gerçekleştirildi.Ayrıca Palyaço ekibi tarafından Palyaço Minimause,Palyaço Mickimause,Palyaço Spidermen ve Palyaço Batman gösterileri gerçekleştirildi.

Organizasyon kapsamında Uzungöl’e getirilen Müzik Ekibi kimi zaman belirli iş yerlerinin önünde durarak,kimi zaman ise cadde boyunca yürüyüş gerçekleştirerek çaldıkları birbirinden hareketli müzikljer ile misafirlerin gönüllerince eğlenmelerini sağlarken başta arap misafirler olmak üzere organizasyona katıklan tüm misafirler çarşı yürüyüşü esnasında müzik ekibinin peşine takılarak uzun kuyruklar oluşturdular.

Arap misafirler ile yerli misafirler müzikler eşliğinde birlikte kol kola girip halay çekerek,horon oynayarak ve eğlenerek Turizm dilinin dünyada ortak olduğunu,Turizmde ırk ve millet ayrımının asla bulunmadığın ı bir kere daha bütün dünyaya haykırdılar.la edri
22.07.2022 15:21:28
gelsin paralar,bozulmasın aralar...

Fehmi Aygün
22.07.2022 15:49:32
Türkçe diline sahip çıkmamız gerekir. Bu karnaval kelimesi hiç hoşuma gitmedi. Sevgili dostlar şenlik kelimesini neden kullanmayalım. Hilmi hocam dil konusu önemlidir. Bunu sana hatırlatmaktan memnun değilim. Sen önder ol hocam. Belki Belediye bu ismi tercih etmiş ve kullanmıştır. Olsun. Sen yine de şenlik kelimesini veya başka bir Türkçe isim kullanmalısın diye düşünüyorum. Saygılarımla.

Bayram Ç E L E B İ
23.07.2022 09:43:52
Batı medeniyetiyle İslam yaşanmaz ...

İlginizi Çekebilir