Yavuz Selimliler bu yıl Darıca’da buluştu

Erzurum Yavuz Selim öğretmen okulu mezunları geleneksel buluşması 20-23 Haziran 2022 tarihleri arasında Kocaeli Darıca Elite Otelinde gerçekleştirildi.

Her yıl farklı ilde düzenlenen geleneksel buluşmaya Türkiye’nin çeşitli İl ve ilçelerden gelen 200 emekli öğretmen katıldı.

1942 Yılında Pulur Köy Enstitüsü olarak açılıp, daha sonra Yavuz Selim İlköğretmen Okuluna dönüşen, öğretmen okulları da kapanınca öğretmen lisesi olarak 1976 yılına kadar eğitim öğretime devam eden okulun mezunlarından bir gurup 20 yıl sonraki girişimi ile buluşma günü tertiplendi.

Her yıl yurdun farklı yerlerinde bir araya gelen biz, Yavuz Selim’liler 23. Yıl buluşmamızı 28-Haziran 1 Temmuz 2019 yaparak, 2020 de İstanbul da buluşma kararı almıştık.  Buluşmamıza iki ay kala çıkan salgın Pandemi nedeni ile iki yıl ara vermek zorunda kaldık. Salgında kaybettiğimiz arkadaşların acısı ile en kısa zamanda buluşmak özlemini yaşadık. Kaybettiklerimizden biri de Komite üyesi Halil İbrahim Düzgün’dü. Ona ve diğer tüm ölmüşlerimize rahmet diliyorum.

20-21-22 Haziran 2022 tarihlerinde İzmit Darıca Elit Otel de 24. Yıl Geleneksel birlikteliğimiz için bir araya geldik. Bize güzel bir organizasyon hazırlayan komite sunduğu program süresince, otele yerleşme, hasretlik kucaklaşması, akşam mini bir toplantı,21 Haziran da boğaz gezisi, akşam Sıra Gecesi eğlencesi, 22 Haziran da Darıca Hayvanat Bahçesi gezisi, Akşam Gala gecesi ve gelecek yıl buluşma ilinin tespiti ertesi sabah da vedalaşıp ayrılma şeklinde programlanmıştı.

Karşılaşmadaki heyecan, mutluluk doyasıya yaşadığımız eğlenceler, Halk oyunlarımız,60’lı yasları çoktan aşmış bizlere yeni enerji kazandırdı. Trabzon’ dan, Her buluşmanın mimarları İsmail MOR ve  TAKA  GAZETEMİZİ   temsilen iştirak eden aynı okul mezunu Fahri Düzenli ve özel iştirak edenlerle, 50 ye yakın Erzurum, Samsun, Bursa, İzmir  ve diğer illerden iştirak edenlerle 200 ün üstünde bir öğretmen, aile buluşması gerçekleştirdi.

Üç gün boyunca anıları tazeledi, çeşitli oyunlarla hüzünlerini unuttuk, Okulumuzda değişmeyen koro sanatçılarının sunduğu birbirinden güzel, şarkı ve türkülerle ruhumuzun gıdasını besledik. Misafir sanatçı Mehmet Tak’ın kemençesi ile horonumuzu, Değişmez sanatçımız Müslim Şengül’ ün zurnası ile, Barımızı oynadık Tek cümleyle özetlersek, yeniden doğup, öğrencilik yıllarımızı yaşadık.

KOMİTE ADINA UĞUR ACAR’IN VERDİĞİ TEŞEKKÜR MESAJİ

Yavuz Selim meşalesinin yaşamımıza armağan ettiği sesleri bu kez Darıca’da buluşturduk.

Uzun süren pandeminin ardından ne kadar yorgun ve mahzun olsak bile büyük bir özlemle buluştuk.

Çok güzel üç gün üç gece coşkuyla eğlendik, okul yıllarımıza gidip nostalji yaptık.

2023 yılında da aynı ruh, yaşama sevinci, kardeşlik ve güçlü bir enerji ile bir araya geleceğimizi umarak tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyoruz.

Sağlık, sevgi ve umutla kalın.

Darıca komitesi;

Yunus Kayhan

Eşref Kaplan

Salim Şahin

Sebahattin Yeşilyurt adına UĞUR ACAR.

Yavuz Selim’in yetiştirdiği Cumhuriyet’in öğretmenleri Cumhuriyetin 100.Yılında 25 toplanma noktasını Cumhuriyetin ilan edildiği Ankara’da yapma kararı alındı.

Haber: Fahri DÜZENLİAnahtar Kelimeler: Yavuz Selimliler Darıca’ buluştu

İlginizi Çekebilir